18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 28 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-08-20, 16:32
Avatar
adam_lens 2020-08-26, 1:27 2
W zakładach pracy trzeciego świata jeszcze nie odkryli różnicówek.
Zgłoś
Avatar
Pralpunkt 2020-08-26, 1:34
Jakie przebicie
Robota go chycila
Zgłoś
Avatar
~DMT 2020-08-26, 2:25 25

Od 0:15...
Zgłoś
Avatar
C................s 2020-08-26, 7:22 10
adam_lens napisał/a:

W zakładach pracy trzeciego świata jeszcze nie odkryli różnicówek.



Zaliczamy się do nich niestety. Różnicówka droga a bez niej wszystko działa. "Panie nie naciągniesz mnie pan ja się znam"
Zgłoś
Avatar
zwierzak30 2020-08-26, 9:15 1
Raz,dwa,trzy. Babajaga patrzy.
Zgłoś
Avatar
przewodnik_elektryczny 2020-08-26, 10:58
AyCaramba napisał/a:

Zaliczamy się do nich niestety. Różnicówka droga a bez niej wszystko działa. "Panie nie naciągniesz mnie pan ja się znam"



Ile może kosztować różnicówka i jej zamontowanie? Taniej niż nowy pracownik? Pytanie do ekspertów
Zgłoś
Avatar
urtel 2020-08-26, 11:28 7
Jestem i tak w ciężkim szoku, że obok był jakikolwiek wyłącznik maszyny i ktoś wiedział co zrobić.
Zgłoś
Avatar
AnalAcrobat 2020-08-26, 11:30
A ten miskę z wodą przyniósł, żeby się napila?
Zgłoś
Avatar
banior 2020-08-26, 11:58 3
Z prądem i chujem, żartów nie ma...
Zgłoś
Avatar
C................s 2020-08-26, 12:40
przewodnik_elektryczny napisał/a:

Ile może kosztować różnicówka i jej zamontowanie? Taniej niż nowy pracownik?



W wielu januszofirmach brak przeglądów instalacji to norma, a co dopiero jakakolwiek modernizacja.
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2020-08-26, 14:54
Huj. Zera ochronnego nie było na obudowie i miedzyfazowe
napięcie 380 Volt go popieściło.

Różnicówka by wybiła gdyby miała szanse zadziałać.

Przebicie i idź pan w huj.
Zgłoś
Avatar
Perhydrol 2020-08-26, 15:02 1
przewodnik_elektryczny napisał/a:

Ile może kosztować różnicówka i jej zamontowanie? Taniej niż nowy pracownik? Pytanie do ekspertów



Jeśli instalacja jest typu TN-C to wyłącznik różnicowoprądowy nie zadziała w przypadku pojawienia się napięcia na metalowej obudowie urządzenia gdyż nie wykryje on prądu płynącego przez przewód PEN jako prąd różnicowy. I zakładam że tak jest w tym przypadku. Dlatego wręcz nie wolno w takich instalacjach stosować różnicówek. Trzeba modernizować całą instalację a nie wyposażać się w złudną ochronę.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2020-08-26, 16:34
Myślałem że wciągnie go jakaś maszyna a tu taka nuda.
Zgłoś
Avatar
MarekJarek1 2020-08-26, 18:31
Perhydrol napisał/a:

Jeśli instalacja jest typu TN-C to wyłącznik różnicowoprądowy nie zadziała w przypadku pojawienia się napięcia na metalowej obudowie urządzenia gdyż nie wykryje on prądu płynącego przez przewód PEN jako prąd różnicowy. I zakładam że tak jest w tym przypadku. Dlatego wręcz nie wolno w takich instalacjach stosować różnicówek. Trzeba modernizować całą instalację a nie wyposażać się w złudną ochronę.



I w przypadku, gdy prąd płynie przez takiego pracownika do ziemi, to też różnicówka nie zadziała?
Bo właśnie po to są różnicówki.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie