18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:07
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 2024-09-20, 16:24
Wypadki z udziałem tramwajów
Fisz_ • 2014-03-14, 11:35
...czyli jak wkurwić ponad setkę ludzi i rozwalić sobie wóz w ułamek sekundy.



Tak tytułem wstępu - z racji tego, iż niedługo będzie można mnie spotkać za pulpitem na liniach katowickiego okręgu tramwajowego, postanowiłem podzielić się czymś w temacie, jak zwykle zza wschodniej granicy Film znalazł kumpel, podesłał mi pewnie w celu znalezienia jeszcze bardziej efektownych sposobów

Uprzedzając komentarze - tak wiem, niekiedy motorowi też bywają chujami. Mimo to kierowców w rankingach nikt nie dogoni. Sam jeżdżąc po okolicy miałem już tyle zabawnych sytuacji, że spokojnie zapełniłbym zbiorczy, gdybym miał kamerkę
Zgłoś
Avatar
las84500 2014-03-16, 10:13
Ja składałem w ubiegłym roku papiery w Warszawie ale dostałem decyzję odmowną bo kupa ludzi jest na jedno miejsce. Trudno. Spróbujemy szczęścia w tym
Zgłoś
Avatar
Herhard 2014-03-16, 10:21
Sadol motorniczym,szykuje się niezły materiał na harda
Zgłoś
Avatar
Vickson 2014-03-16, 10:25 1
2:17 mistrz. Nakurwia japą na gościa z terenówy i dostaje dzwona od przecinaka
Zgłoś
Avatar
Qrcio 2014-03-16, 11:00
Fisz_ czekom na Ciebie na Szopienicach jak juz zaś puszczą nom tu Wos bo póki co chuja jeździ (remont)
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2014-03-16, 11:23
@Fisz_, to przez Ciebie mieliśmy atrakcje w drodze do szkoły! Śmialiśmy się, że próbowałeś driftować 20-stką.

@Parówka - autor jest spoko to i wojny nie ma. Normalnie idzie z nim prowadzić dyskusje. A tramwaje na pewno nie są kluczem do spokoju na świecie bo u mnie na skrzyżowaniu notorycznie 11-stki przejeżdżają na poziomej kresce i trąbią na prawidłowo jadące samochody (i tak jest nie tylko u mnie). Często sami prowokują i specjalnie wjeżdżają w samochody "bo ja mogę". Często mi ktoś wymusza, ale nie wjeżdżam w niego bo każdy może się pomylić... A ci z tramwai (sam kilka razy byłem świadkiem) wjeżdżają specjalnie. Nie wiem czemu... Może dlatego, że jak wjedzie to ma przerwę na godzinę, dwie?
Zgłoś
Avatar
Inferno88x 2014-03-16, 11:59
Fisz_ napisał/a:

Pewnie nieraz widziałeś, jak motorowy grzebie przy zwrotnicy takim prętem i majta nim na boki - to właśnie tak ustawia się zwrotnice ręcznie. Drugi sposób jest już nieco zautomatyzowany - można odpowiednio przejechać pod kontakt przełączający (wisi na drutach, wygląda jak sanki i tak też go nazywają). Żeby przestawić wajchę w lewo, jedziesz z prądem, czyli rozpędzasz tramwaj dodając 'gazu' (kontakt reaguje na pobór prądu), w prawo jedziesz na wybiegu, czyli... na luzie (włącznik wykrywa obecność tramwaju bez poboru prądu i automatycznie przestawia zwrotnicę w prawo). Istnieją także przełączniki radiowe typowe dla katowickich nowych wozów, oraz na podczerwień, czyli coś jak pilot z telewizora



Zawsze się zastanawiałem do czego służy to coś wiszące na trakcji nad katowickim rondem i dlaczego motorniczowie tak ostrożnie przez to przejeżdżają. Teraz już wiem i za to piwo.
Zgłoś
Avatar
Parówka 2014-03-16, 12:12 2
Ciężko mi w to uwierzyć, ale nikt nie wojuje pod tym filmikiem. Może w tramwajach tkwi sposób na zaprowadzenie pokoju na świecie.
Zgłoś
Avatar
cenzurowany 2014-03-16, 14:44
2:42 słychać strzały
Zgłoś
Avatar
angeloparty 2014-03-16, 14:56
co tu tyle ludzi z katowic o.0 Fisz, ale nad rynkiem chyba nie ma sanek bo tam często klepią tymi drągami ?
Zgłoś
Avatar
Fisz_ 2014-03-16, 18:48
Pomału

angeloparty, nad rynkiem katowickim są sanki, i to w dość sporej ilości - jedne przy przystanku obok teatru, drugie na przystanku przy tej budce (zainteresowanym dopowiem, że to tzw. punkt regulatorski, siedzi sobie typ i poza sprzedawaniem biletów pilnuje ruchu tramwajowego w okolicy - taki sam jest na Placu Sikorskiego), trzecie obok obecnego przystanku N-ki z linii 0 i czwarte na wysokości deptaka w stronę dworca. Te przy punkcie są wyłączone do czasu remontu Placu Wolności, na który i tak nie ma wjazdu... już pomijając fakt, że ostatnio się wszystkie lubiły psuć. Ot, nówka sztuka, psia mać.

Black Snake, do tej pory jeździłem niebieskim potworem, 20-tką jeszcze nie miałem okazji driftować, bo na liniowe wchodzę prawdopodobnie w tym tygodniu Ale drift mam już za sobą, ciekawe przeżycie Co do 20-tek, systematycznie wylatują na rynku chorzowskim, na Załężu się zdarza

Qrcio, egzamin akuratnie zdawałem w ostatni dzień kursów do Szopienic, cyrk nieziemski jest z tymi remontami. Najgorsze jest to, że to dopiero... początek w tamtej okolicy
Zgłoś
Avatar
Miecz 2014-03-16, 22:06
2:13 - dawno się tak nie ucieszyłem jak komuś stała się krzywda To, czego nie lubię najbardziej na drodze (czyli cwaniakowanie połączonego z chamstwem) zostało pieęknie ukarane
Zgłoś
Avatar
Lemonchelo 2014-03-16, 23:36
Szkoda że tramwaje nie jezdza szybciej bylo by ciekawiej na tym filmiku
Zgłoś
Avatar
NomaD_KFK 2014-03-17, 13:47
@Fisz_

To gratuluje zdania glupkowatego egzaminu teoretycznego.

Jak rowniez obys sie nie zabil na pojedynczej 105 bo u was jeszcze jezdza
Zgłoś