18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:07
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 2024-09-20, 16:24
🔥 Trzeba się szanować - teraz popularne
Wypadki z udziałem tramwajów
Fisz_ • 2014-03-14, 11:35
...czyli jak wkurwić ponad setkę ludzi i rozwalić sobie wóz w ułamek sekundy.



Tak tytułem wstępu - z racji tego, iż niedługo będzie można mnie spotkać za pulpitem na liniach katowickiego okręgu tramwajowego, postanowiłem podzielić się czymś w temacie, jak zwykle zza wschodniej granicy Film znalazł kumpel, podesłał mi pewnie w celu znalezienia jeszcze bardziej efektownych sposobów

Uprzedzając komentarze - tak wiem, niekiedy motorowi też bywają chujami. Mimo to kierowców w rankingach nikt nie dogoni. Sam jeżdżąc po okolicy miałem już tyle zabawnych sytuacji, że spokojnie zapełniłbym zbiorczy, gdybym miał kamerkę
Zgłoś
Avatar
mrlewy 2014-03-14, 12:12 5
Fisz_ napisał/a:

Sam jeżdżąc po okolicy miałem już tyle zabawnych sytuacji, że spokojnie zapełniłbym zbiorczy, gdybym miał kamerkę



To na co czekasz? Całkiem porządną kamerkę (mogę link zarzucić na PW) możesz kupić za ~200zł. Więc kupuj kamerkę, zakładaj zbiorczy i czekamy
Zgłoś
Avatar
MarekkkM 2014-03-14, 13:39
A ja mam pytanie, jak tramwaje skręcają? w sensie jak wybierasz na które szyny chcesz się wbić? bo mnie to zastanawia, hehehe
Zgłoś
Avatar
Fisz_ 2014-03-14, 15:29 17
Pewnie nieraz widziałeś, jak motorowy grzebie przy zwrotnicy takim prętem i majta nim na boki - to właśnie tak ustawia się zwrotnice ręcznie. Drugi sposób jest już nieco zautomatyzowany - można odpowiednio przejechać pod kontakt przełączający (wisi na drutach, wygląda jak sanki i tak też go nazywają). Żeby przestawić wajchę w lewo, jedziesz z prądem, czyli rozpędzasz tramwaj dodając 'gazu' (kontakt reaguje na pobór prądu), w prawo jedziesz na wybiegu, czyli... na luzie (włącznik wykrywa obecność tramwaju bez poboru prądu i automatycznie przestawia zwrotnicę w prawo). Istnieją także przełączniki radiowe typowe dla katowickich nowych wozów, oraz na podczerwień, czyli coś jak pilot z telewizora
Zgłoś
Avatar
MarekkkM 2014-03-14, 15:43 2
o, no i to jest rzeczowa odpowiedź taak, miałem okazje widzieć jak motorowy grzebie przy zwrotnicy prętem i to też budziło zastanowienie fajno, jestem bogatszy o jakąś wiedzę i można zabłysnąć! dzięki, leci zimny browarek
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-03-14, 16:05
na jakiej linii jeździsz obecnie?
Zgłoś
Avatar
juzeg 2014-03-14, 19:40 3
Nawet Karol Krawczyk oniemiał
Zgłoś
Avatar
Fisz_ 2014-03-14, 22:03 5
@up W TŚ mamy żółte koszule

Obecnie z racji modernizacji i wymian taboru jeździć nie mam zbytnio gdzie, bo tylko parę linii obsługują tramwaje 105Na, na których to robiliśmy uprawnienia. Następne z rzędu prawdopodobnie szkolenie na tramwaj PT8, zdecydowanie moja ulubiona maszyna

Tak żeby było zabawniej, w ostatni dzień jazd i kursu zarazem dokonaliśmy z drugim kursantem dość spektakularnego wykolejenia - zwrotnica z jakichś nieznanych światowemu środowisku naukowemu przyczyn postanowiła przestawić się samoistnie pod drugim wagonem, w wyniku czego nastąpił naprawdę efektowny drift. Typ skosił skrzynkę z ogrzewania iglic, pomachał słupem trakcyjnym i zaorał kilkanaście metrów gruntu pod torami. Wagon do klepania, wszystkie drzwi opuściły pokład, tylna boczna szyba znalazła się wszędzie. Uznano brak naszej winy i defekt wajchy, choć teraz znajomy już z przymusu i nawyku o wiele częściej zagląda w lusterka Ogólnie dość częsty typ zdarzenia, jeśli chodzi o tramwaje.
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-03-15, 12:58 1
Fisz_
no to życze Ci powodzenia i przeniesienia w jak najszybszym czasie na linie 17
Zgłoś
Avatar
BPG 2014-03-15, 15:08
Pochwal się lepiej ile zarabia motorniczy, bo wszyscy pewnie ciekawi A z naszego doświadczenia telewizyjnego to mało (karol krawczyk xD)
Zgłoś
Avatar
Fisz_ 2014-03-15, 16:01 2
No i Karol Krawczyk się ani odrobinkę nie myli Lipa straszna z zarobkami, do tego robota na niemal zawsze inną godzinę, ale cóż zrobić. Taką robotę trzeba lubić.

Na linii 17 raczej nie będę jeździł, bo nie należy ona do okręgu Katowickiego, prędzej z zajezdni Bytom. Na chwilę obecną 20, 13, 35, 36 - na reszcie śmigają już niemal wyłącznie Moderusy, Pleje, Helmuty i Karliki. A od kwietnia... Pesa na torach
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-03-15, 18:15
najgorsza jest odpowiedzialność w tej robocie i użeranie się z najebańcami. Wiesz na tych lokalizajach się nie z nam myślałem, że okręg katowicki obejmuje również te tereny.
Zgłoś
Avatar
Sheldon Cooper 2014-03-16, 9:55 1
No to spokojności. Pozdrawiam motorniczy z Poznania
Zgłoś
Avatar
J................S 2014-03-16, 10:02 1
te jebane cioty w autach robią to specjalnie, za każdym razem jak skręcają to przypadkowo zaraz w nich wypierdoli tramwaj... czekają na chuj wie co, skręcają i jeb, co za kurwa niedojebane ludzie
Zgłoś
Avatar
Kaledon150 2014-03-16, 10:12 1
Jak zwykle co drugi wypadek to mother russia.
Dlaczego mnie to nie dziwi?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie