18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
Hose88 2019-01-08, 0:49 2
Rebeliant_ZPF napisał/a:

@tomgru: No i żeś wypłoszył Hose88



W przeciwieństwie do Ciebie mam kobietę i dziecko, które się przebudziło na butlę, a siedzenie tu i tłumaczenie dzbanowi różnicę między ogniem, a błyskiem, to nie mój priorytet.

@tomgru Robisz na strzelnicy, to przejmij pałeczkę i spróbuj mu wytłumaczyć, a nie michę cieszysz. Nic co napisałem nie jest nie zgodne z faktami. Chyba, że samo stanie na strzelnicy czyni Ciebie "fachurę" tak samo, jak mysz w stajni z automatu staje się koniem.
Zgłoś
Avatar
Lares86 2019-01-08, 3:55
Widać, że chuja się znacie. Slepakami nie da się strzelać ogniem ciągłym imbecyle. Gdy mamy ślepaki, to po każdym pojedynczym strzale trzeba ręcznie wprowadzić nabój do komory. Nie ma pocisku w lufie, nie ma takiego ciśnienia, by przeładować zamek. Kurwa, nie douczone cwele.
Zgłoś
Avatar
KiKiZ 2019-01-08, 7:50
ja w csie chyba mam akacza ze slepakami, bo nic trafic nie moge...
Zgłoś
Avatar
lysout 2019-01-08, 8:50 1
Rebeliant mylisz się i brniesz. Baba strzela slepakami (albo jakaś legalna zabawką, na pewno nie w kalibrze 7,62x39) , bo nie ma odrzutu i jest wielki ogień z lufy. Przy strzelaniu ostrą amunicją owszem pojawia się błysk z lufy, ale nie takie płomienie, jak na filmie - charakterystyczne dla amunicji ślepej.
Lares 86 - sam jesteś pedał - wystarczy nakręcić nakładkę na lufę gwint M14L w przypadku kałacha, która zmniejsza prześwit, czyli zwiększa ciśnienie i daje możliwość strzelania ogniem samoczynnym.
Po wpisaniu na YT "auto fire blink ammo" pierwszy film z facetem celującym w kamerę - dla leniwych 5:04
Zgłoś
Avatar
spiepszaj_dzbanie 2019-01-08, 13:38 1
@Lares86

Jeżeli się nie da strzelać serią ślepakami, to jak strzelają żołnierze na pokazach ku uciesze gawiedzi?
Odpowiedź jest prosta:
- albo te karabiny nie są prawdziwymi bojowymi tylko replikami,
- albo nastąpiła przeróbka przewodu lufy

Repliki broni strzelające ślepakami mają zainstalowane stalowe piny wzdłuż przewodu lufy, co stawia opór i cofa zamek. Minus jest taki, że nie wystrzeli pocisku.

Teoretycznie można wytoczyć nakrętkę na koniec lufy z małym otworkiem co powinno zwiększyć ciśnienie w układzie, i zakładać ją zamiast fabrycznej, na czas używania ślepaków. Nie to pozbawi karabinu możliwości miotania pociskami, bo przywrócenie do stanu fabrycznego trwa max pół minuty.

:edyta:
ups... "lysout" już to napisał
Zgłoś
Avatar
mesjans 2019-01-08, 13:58 1
Z tego co wiem to z AK-47 nie wystrzelimy ślepakami serią ciągłą bez specjalnej przystawki na lufie. Na filmie jej nie widać. Ślepak bez tej przystawki generuje za małe ciśnienie w lufie by przeładować kolejny nabój.
Zgłoś
Avatar
panar3 2019-01-08, 16:00
Noż kurwa, jeden mesjans napisał z sensem. Reszta to przeważnie pierdolenie głupot. Sami eksperci, kurwa, wikipedyści zasrani. Oczywiście, że strzelanie amunicją ślepą bez odrzutnika nie pozwoli na automatyczne przeładowanie broni po strzale. Inna sprawa, że istnieją zabawki do takich wyczynów, co i tu prawdopodobnie widzimy. Ja jednak obstaję za faktami: to Rosja (nie UPAina czy inny gównostan) i dostęp do kałachów oraz amunicji jest, to pewne. Druga sprawa: kto powiedział że to nie odludzie?
Tyle w temacie. Jestem ekspertem praktykiem i jak się komuś nie podoba niech sobie spierdala.
Zgłoś
Avatar
S................n 2019-01-08, 17:53 1
disturbed666 napisał/a:

slepaki bo po ostrej by nie bylol ognia



Ha haha haha dwano się tak nie uśmiałem! Właśnie odwrotnie, strzelając z kałacha slepakami jest mało ognia przez nasadkę do ślepaków, bez niej nie postrzelasz kałachem ślepakami serią



Były żołnierz

Hose88 napisał/a:



Chłopie, trzymałeś kiedyś broń? Strzelałeś z czegoś? Ogień, jak to nazywasz, to nic innego jak błysk wystrzału, który jest wielokrotnie mniej intensywny, niż w ślepakach. A ta lampucera zrobiła w domu dyskotekę za pomocą kałasza. Czaisz różnicę? Baa, jest tysiące odmian amunicji, każda daje jakiś efekt, ale ona nie używa żadnej z odmian ostrej!

youtube.com/watch?v=xCgmfbAbP-Q

Masz kurwa w slow motion nawet, standardową ostrą w AK i jak widzisz ogień z lufy, to se okulary lepiej kup. Każdy obyty z bronią nazwie to błyskiem, a nie ogniem.



następny znafca

tomgru napisał/a:

Hahaha jak ja lubię jak Eksperci się napierdalają między sobą, popcorn i banan na mordzie, a że akurat pracuję na strzelnicy to już w ogóle to jest piękne



No ja też mam ubaw
Zgłoś
Avatar
lysout 2019-01-08, 18:51
alexandrus napisał/a:



Ha haha haha dwano się tak nie uśmiałem! Właśnie odwrotnie, strzelając z kałacha slepakami jest mało ognia przez nasadkę do ślepaków, bez niej nie postrzelasz kałachem ślepakami serią

Obrazek

Były żołnierz

następny znafca

No ja też mam ubaw



Strzelanie ślepakami ogniem samoczynnym z AK 47

youtube.com/watch?v=oqeOz6uuZ_w

Tej, faktycznie nie ma ognia z lufy przy strzelaniu ślepakami.
Były żołnierz - kurwa, jak cała nasza "zawodowa armia" ma takie pojęcie o podstawach, to czas sobie przypomnieć język rosyjski.
Będzie źle...

Rebeliant, jak chcesz sobie poujadać i bawić się w semantykę (podpierając się SJP i YT) - droga wolna - nie moja bajka.
Jak widzę, że ktoś pisze coś, co mija się z prawdą - reaguję i piszę zgodnie z moją wiedzą.
Na resztę mam wyjebane.
PS. Mam czerwoną książeczkę - mogę uchodzić za eksperta
Zgłoś
Avatar
lysout 2019-01-08, 20:18 1
W takim układzie baw się dalej
Zgłoś
Avatar
nwtinamou 2019-01-08, 20:25
Kocham swój kraj, fachowcy w każdej dziedzinie ;>
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2019-01-08, 20:42
Ak47 ma chuj a nie odrzut. Tylko cipa może twierdzić, że kopie.
Kopie strzelba załadowana breneka.
Zgłoś
Avatar
lysout 2019-01-08, 21:12
Abraxus napisał/a:

Ak47 ma chuj a nie odrzut. Tylko cipa może twierdzić, że kopie.
Kopie strzelba załadowana breneka.



Strzelba i pełnowymiarowy karabin. AK to karabinek na amunicję pośrednią, jak STG 44, coś tam czuć, ale szału nie robi fakt, ale jak strzelasz ślepakami, to odrzutu nie ma wcale, bo i skąd.
Mam karabin 7,5x55 i uwierz mi ma jebnięcie takie, że amatorowi potrafią siniaki zostać w dołku strzeleckim.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2019-01-08, 21:29
Karabin kopie ale karabinek nie.
Zgłoś
Avatar
lysout 2019-01-08, 21:51
In deed
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie