18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Wyższa matematyka
urtel • 2013-12-29, 13:48
Możecie sobie mówić, że pomyliłem portale, ale musiałem się podzielić, bo takiego debilizmu nie zniese.




edit: dodana piękna cenzura.

2013-12-29, 18:58
98 ale pytanie jest źle sformułowane. Można być 2 razy starszym a nie młodszym. Powinno być "o połowę młodsza".

2013-12-29, 19:01
michal2000 napisał/a:

Eh Sadolowa inteligencjo :-) Pytanie wbrew pozorom jest podchwytliwe i nie ma jednej odpowiedzi na nie.

Po pierwsze zwrot "dwa razy mniej" jest zwrotem językowo niepoprawnym i używany jest jedynie w mowie potocznej i problem z tym zwrotem jest taki, że potraktowany dosłownie ma inne znaczenie od niepoprawnego znaczenia potocznego.

Gdyby wziąć to wyrażenie na logikę i potraktować je dosłownie to trzeba by wziąć dwa razy wiek brata (8 lat) i odjąć od jego wieku (bo dwa razy mniej) czyli wychodziłoby, że siostra miała -4 lata.

Tymczasem, większość ludzi zakłada, że skoro zwrot "X razy więcej" oznacza pomnożenie czegoś przez X to analogicznie po zmianie na "X razy mniej" powinniśmy użyć działania odwrotnego do mnożenia czyli dzielenia. Jest to błędna analogia ale niestety bardzo popularna w ostatnich latach. W tym przypadku siostra miałaby 2 lata.

A więc logicznie poprawna odpowiedź to 92 lata (jeśli założymy, że siostra mogła mieć w jakiś sposób -4 lata) a jeśli zrozumiemy ten zwrot w sposób potoczny i niepoprawny to 98 lat.

Więc drodzy Sadole uważający, że jedyną odpowiedzią jest 98 - czas wrócić do szkoły :-)



To teraz zróbmy, ze siostra jest 2x starsza( zakładając, że ma -4 lata )czyli ile ma, -16lat?
Coś nie halo :)
Podsumowując jeśli jakiś cymbał myśli, że to jest 98 to niech wypie**ala z tego kraju.
Po raz kolejny potwierdza się to co mówi Korwin - większość to debile i tego nie zmienisz, dlatego k***a jest jak jest...

2013-12-29, 19:03
isitsaturday napisał/a:

Ech, on ma 100 lat, a jego siostra jest od niego dwa razy młodsza, tak? 100-2*100=100-200=-100. Jego siostra urodzi się za 100 lat.
Gdy miał 4 lata, to siostra miała -8 lat, czyli urodziła się jak miał 12 lat. 100-12=86

Wniosek:Ma dwie siostry, jedna ma 84 lata, a druga urodzi się dopiero za sto lat.
Takie trudne? Naprawdę? k***a, jak dzieci.



k***a powiedz mi jak wam wychodzą takie obliczenia? Jaki to jest poziom abstrakcji?
Proszę, powiedzcie, że jesteście trollami.

Gu...........22
2013-12-29, 19:06
Burza mózgów....

Better run

2013-12-29, 19:07
IwanMT napisał/a:



To teraz zróbmy, ze siostra jest 2x starsza( zakładając, że ma -4 lata )czyli ile ma, -16lat?
Coś nie halo :)
Podsumowując jeśli jakiś cymbał myśli, że to jest 98 to niech wypie**ala z tego kraju.



-4 x 2 = -8 a nie -16

Odezwał się "nie-cymbał" co pomnożyć razy dwa nie potrafi. Teraz możesz wypie**alać z kraju zgodnie z własnymi zaleceniami.

Powtarzam raz jeszcze, pokolenie debili. I martwi mnie to że za chwile będą większością, tak samo jak pedały i inne gówna.

Halibut napisał/a:


Proszę, powiedzcie, że jesteście trollami.


Nie oni niestety nie trollują, półdebile którym najprostsze działania matematyczne są abstrakcją W dodatku jeszcze się rzucają i wyzywają innych od cymbałów przekonani o swojej racji. Przerażające.

2013-12-29, 19:10
IwanMT napisał/a:



To teraz zróbmy, ze siostra jest 2x starsza( zakładając, że ma -4 lata )czyli ile ma, -16lat?
Coś nie halo :)
Podsumowując jeśli jakiś cymbał myśli, że to jest 98 to niech wypie**ala z tego kraju.
Po raz kolejny potwierdza się to co mówi Korwin - większość to debile i tego nie zmienisz, dlatego k***a jest jak jest...



Korwin nigdy tak nie powiedział, poza tym to Ty jesteś cymbałem i nic nie zrozumiałeś.

2013-12-29, 19:21
k***a, to jest takie głupie, że aż nie rozumiem :shock:

ip...........ag
2013-12-29, 19:26
Jeżeli rodzeństwo jest czarne, to nie mają nic, nawet lat.

2013-12-29, 19:32
hehe:) nigdy bym na to nie wpadł, że moja siostra mogła by mieć lat: -4 :) Jeżeli mam 4 zł a moja siostra ma o połowę mniej.... czyli ile? -4? i komu ona jest winna te pieniądze mi? za co? :) dawno się tak nie ubawiłem:)

2013-12-29, 19:34
Wiekszość ludzi, którzy podają w takich zagadkach zły wynik zwyczajnie troluje i ma dużo śmiechu z idiotów tłumaczących im zasady matematyki czy logiki. Naprawde są tacy co czują się inteligentni znając odpowiedz na takie błahe zagadeczki? ;p

@up
Właśnie koledzy powyżej tłuamczyli, że poprawniej jest powiedzieć zamiast "2 razy mniej" to "o połowe mniej" więc twój przykład bez sensu

2013-12-29, 19:36

x * 2 = 4
2x = 4
x = 2

4 + y = 100
y = 96

x + y = z
2 + 96 = z

z = 98 <-------------- TaBumTsssss!

2013-12-29, 19:40
Ej ale po kiego ch*ja wy się kłócicie? :D wynik to 98 a każdy kto uważa inaczej jest kompletnym kretynem.

2013-12-29, 19:42
o k**wa :O jest napisane że siostra jest 2 razy młodsza (czyli do ch*ja ISTNIEJE), a barany piszą, że urodzi się jak brat będzie miał 8 lat, no nie wierze k**wa :O

2013-12-29, 19:48
IwanMT napisał/a:



To teraz zróbmy, ze siostra jest 2x starsza( zakładając, że ma -4 lata )czyli ile ma, -16lat?
Coś nie halo :)
Podsumowując jeśli jakiś cymbał myśli, że to jest 98 to niech wypie**ala z tego kraju.
Po raz kolejny potwierdza się to co mówi Korwin - większość to debile i tego nie zmienisz, dlatego k***a jest jak jest...



jakie k*rwa -4 ? jakie -16 skąd wy bierzecie te liczby bo chyba z kosmosu

Dla debili a nie lubię nikogo obrażać( choć mam nadzieje ze to zwykły troling i nic więcej )

Kiedy miałem 4 lata
X = 4

moja siostra jest 2x młodsza
Y = 4 / 2 = > Y = 2 albo Y = 4 * 0.5 => Y = 2

(żeby zobrazować jak to działa powiedzmy ze siostra jest 10x młodsza to Y = 4 / 10 = 0.4 ( możecie sobie to przkonwertować na miesiące żeby sobie zobrazować ile to dokładnie jest ) pomogę wam ze siostra miałaby wtedy 4.8 miesiąca.)


teraz mam 100 lat ile lat ma siostra, (nigdzie nie jest powiedziane ze siostra w tym momencie jest 2x młodsza) ? używamy prostej operacji odejmowania

Z = 100 - Y czyli Z = 100 - 2 czyli Z = 98

Odpowiedz jest jedna nie -4 nie -16 nie -8 nie 50 nie 92, i nie nie wpadła pod tramwaj w wieku -200 lat ( wiek w żaden k*rwa sposób nie może być ujemny nawet cofając się w czasie)

tylko 98!!!


Jeśli ktoś twierdzi ze się mylę i jestem debilem to proszę mi rozpisać to zadanie poprawnie a nie wypisywać liczby z kosmosu albo dokonywać rozbioru logicznego zdania

2013-12-29, 20:06
Dodam tylko, iż mowa potoczna błędem nie jest. Powie wam to każdy kto jakkolwiek zna się na języku polskim, jedną z takich osób jest nasza seksowna polonistka z kanału "Mówiąc inaczej" na YT.

Każda inna odpowiedź niż 98 jest błędna, i nie ma tutaj co się sprzeczać, tak po prostu jest i tyle.
Matematyka o dziwo jest nauką opierającą się na logice, przegrywacie na starcie zakładając, ze ktoś ma (- X) lat... to jest po prostu niemożliwe i wszechświat wam na to nie pozwala pojebańce. O ile można mieć na minusie kasy, nazywa się to długiem, to lat nie, koniec i kropka.
Jeżeli występuję wyrażenie "dwa razy mniej" to domyślną wartość należy podzielić przez 2. Sama treść "zagadki" mówi nam, ze siostra była dwa razy młodsza, w momencie kiedy koleś miał 4 lata a nie 100, taka sytuacja więcej się nie powtórzy, wiec po ch*j rozpatrujecie to kiedy koleś miał 100 lat mówiąc, że siostra ma 50...
hipotetycznie Jeżeli mam 20 lat a mój stary 40 to jestem od niego dwa razy młodszy, ale ta sytuacja występuje tylko w tym momencie i już nigdy nie będę od niego dwa razy młodszy, ja będę mieć 40 on 60, ja 80 on 100 ... i tak k***a dalej różnica będzie 20 lat ale nigdy nie będzie już wielokrotnością.
To jest naprawdę matematyka na poziomie tostera, za bardzo kombinujecie starając się udawać mądrych. To nawet w sumie nie wiele ma wspólnego z matematyką poza pojęciem logicznym "dwa razy mniej"