18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 53 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 11 minut temu
Avatar
d-wade 2012-02-25, 17:07
@tomek1491 Afganistan to nie tylko pustynie, na ternach górzystych tepmertura jest podobna jak u nas srogą zimą.
Zgłoś
Avatar
Cynkiel 2012-02-25, 17:15 7
Wszystko fajnie, pojadą do Afganistanu na patrolu wjadą swoim hummerem, który zamiast pancerza ma worki z piaskiem "bo takie dało USA' na minę i chuj im te wszystkie szkolenia. Śmierć za interesy Izraela, z winy naszego pojebanego rządu który nie dość że ma w dupie własnych obywateli, to jeszcze nawet własnych żołnierzy. Dowód? Nieraz słyszałem (także od żołnierzy) o sytuacjach kiedy żołnierz wysłużył 14 lat (wtedy emerytura była po 15 latach służby) i chuj, kolejnego kontraktu na ostatni rok nie dostał. Bez emerytury, z ręką w nocniku po 14 latach narażania swojej dupy za rzekomo swój kraj, znajduje się w społeczeństwie i co dalej? Poszuka jakiejś pracy? Już to widzę:
Co Pan umie robić?
Zabijać.
Zgłoś
Avatar
idzior 2012-02-25, 17:21
@Ranger Ja głupi postawiłem piwo zamiast zacytować....
Myślisz że do Afganistanu jadą Ci co chcą? Zaciągniesz się zgłosisz i już jedziesz? Grubo się mylisz w większości wypadków są to ludzie doświadczeni i odpowiednio przygotowani...
Zgłoś
Avatar
Ranger 2012-02-25, 17:23
Cytat:

Dowód? Nieraz słyszałem (także od żołnierzy) o sytuacjach kiedy żołnierz wysłużył 14 lat (wtedy emerytura była po 15 latach służby) i chuj, kolejnego kontraktu na ostatni rok nie dostał



Tylko, że każdy kto idzie do wojska wie, że szeregowym zawodowym można być maksymalnie 12 lat. Później kontraktu nie przedłużą, bo nie mogą - tak traktuje ustawa o siłach zbrojnych RP i chuj. Każdy to wie, ale potem kiedy staje przed faktem dokonanym to czuje się jak skrzywdzone dziecko.
Takie zasady są chujowe i świadczą tylko o tym, że państwo polskie trwoni pieniądze( wystarczy pomyśleć ile pieniędzy idzie na przeszkolenie żołnierza przez 12 lat ), ale późniejszy płacz również jest żałosny, bo reguły są znane od samego początku.

Cytat:

Myślisz że do Afganistanu jadą Ci co chcą? Zaciągniesz się zgłosisz i już jedziesz? Grubo się mylisz w większości wypadków są to ludzie doświadczeni i odpowiednio przygotowani...



Facet, nie pierdol, ok ? Przygotowani to jadą może specjalsi, ale reszta żołnierzy to miękkie faje. Gadałem z takimi nie raz.
Zgłoś
Avatar
monto 2012-02-25, 17:28 1
44sek kolędnicy
Zgłoś
Avatar
LoLO_ 2012-02-25, 17:37
Ranger napisał/a:



Facet, nie pierdol, ok ? Przygotowani to jadą może specjalsi, ale reszta żołnierzy to miękkie faje. Gadałem z takimi nie raz.



Proszę bardzo mamy kolegę generała chyba ! widać doświadczony gadał z takimi nie raz mając zaledwie 21 lat ! widzę że kariera w wojsku idzie nieźle (pewno tatuś albo wujek siedzi w woju i pcha go w góre)

a co do tych wyjazdów - oprócz doświadczenia tam nabytego , sorry ale taka jest rzeczywistość - gówno mamy
Zgłoś
Avatar
b................c 2012-02-25, 17:38
w 1.44 to polski bor, kaliber 7,62 mm.
Zgłoś
Avatar
Ranger 2012-02-25, 17:40
Cytat:

widać doświadczony gadał z takimi nie raz mając zaledwie 21 lat !



Odezwał się bardziej doświadczony w temacie... 23 latek
Jeśli twoje argumenty ograniczają się do wytykania wieku to lepiej zamiast pisać durne posty poświęć czas na czytanie książek albo dokształcanie.
Zgłoś
Avatar
LoLO_ 2012-02-25, 17:51 1
kolego, nie wytykam ci wieku bo sam nie tak dawno miałem 21 lat tylko to twoje stwierdzenie że są "miękkie faje" i "gadałem z takimi nie raz" - moje pytanie brzmi następująco - skoro inni to miękkie faje to dlaczego ty tam nie pojedziesz kozaku zajebany , oraz gadałeś z kolegą który ma kolege, którego kuzyn zna gościa, który był tam i wrócił obsrany .

Aha i pewno nosa z poza tej meliny batorego nie wychylasz

a co książek i dokształcania to byś sie zdziwił ale to nie tutaj ok nie róbmy gówna z sadola ...

Dziękuje Dobranoc
Zgłoś
Avatar
peersil 2012-02-25, 17:55
@ up LoLO_ na misję jadą rzeczywiście ci co się zgłoszą szybkie dodatkowe przeszkolenie i jazda na bitwe - wiem bo kolega nie dawno wrócił i teraz mówił że już nie pojedzie, bo jak zobaczył co tam się rzeczywiście dzieje to sobie uświadomił że to nie zabawa - mówi że żadna kasa jest tego nie warta. Ciągły stres - i widać już zmiane w psychice.
A przed wstąpieniem do wojska był świrem na punkcie broni i militariów ASG Paintballe i inne chujemuje jeszcze pamiętam jak przed tym mówił - co tam pojedzie się postrzela i wróci a kaska wpadnie na konto.

Niestety ale wojna to nie Call of Duty

PS. wiadomo że odrazu nikogo nie wezmą po zgłoszeniu się do służby, musi minąć pare lat rzecz jasna
Zgłoś
Avatar
kamillo16 2012-02-25, 18:20
a kurwa wiek emerytalny chca podwyzszyc bo pieniedzy nie ma.
Zgłoś
Avatar
Ranger 2012-02-25, 18:42
Cytat:

skoro inni to miękkie faje to dlaczego ty tam nie pojedziesz kozaku zajebany , oraz gadałeś z kolegą który ma kolege, którego kuzyn zna gościa, który był tam i wrócił obsrany .



Przede wszystkim gdybyś był w temacie to byś wiedział dlaczego i mój wiek w tym przypadku ma wielkie znaczenie Co nie zmienia faktu, że mam kontakt z kimś kto pracuje w pewnej jednostce w Gliwicach, która wcześniej nazywała się OSŻW, a teraz zwie się AGAT. No i dlatego wiele razy słyszałem opowieści o kozakach, co do woja szli, bo myśleli, że będzie jak na filmach i w grach, a jak pojechali do Iraku czy Afganu to wracali z ciężkimi urazami psychicznymi. I wielu z nich nawet nie musiało wyjeżdżać z bazy, wystarczyło że usłyszeli o kolejnym IED czy widzieli kolejny ostrzał moździerzowy.
Uczyli ich reagowania na takie sytuacja na szkoleniach podobnych do tego wyżej i co ? Fajnie to wyglądało, jak się strzelało ze ślepaków, ale nie kiedy widzieli, że te pociski naprawdę koszą ziemię tuż pod ich nogami.

Oczywiście zdarzają się też ludzie twardzi psychicznie, którzy potrafią działać w takich sytuacjach, ale jest to rzadkość. Większość to miękkie faje, które potrafią się tylko lansować na facebooku.

Cytat:

a co książek i dokształcania to byś sie zdziwił ale to nie tutaj ok nie róbmy gówna z sadola ...



Jak ktoś czyta książki to wyrabia sobie pewne nawyki jak np. stosowanie znaków interpunkcyjnych, pisanie z dużej litery i tak dalej. Tak więc w twoim przypadku bym się nie zdziwił
Zgłoś
Avatar
WhyMe? 2012-02-25, 19:02
Co to za gra? Dostępna już na PC?
Zgłoś
Avatar
brzoza750 2012-02-25, 19:59
Cloud90 napisał/a:

do znawców broni: jak nazywa się karabin w 1:44?


To Polski Karabin Bor
Zgłoś
Avatar
evilmatt 2012-02-25, 20:06
@up powtórzone było to już 2 razy
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie