18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 38 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Z archiwów NASA
s................r • 2013-08-15, 1:43
Zauwazylem ostatnio wysyp fejkowych filmikow o UFO, wywiad z gumowym alienem, i tego typu bzdury, czas chyba to naprawic.

Czy nie warto by bylo spojrzec na autentyczne fragmenty misji NASA?

Na poczatek zbiorczy filmik na rozgrzanie (ostrzegam, przewija sie tu troche fejkow, w szczegolnosci zdjecia, video sa raczej w wiekszosci autentyczne)


No i dalej bardziej szczegolowo:

STS-48


STS-114:


STS-80:


Do tego STS-75, STS-63 i kilka innych, polecam szukac...

A na koniec garsc faktow:
1. NASA dysponuje dwoma kanalami lacznosci audio, ogolno-dostepny i utajniony. Zwlaszcza w filmikach z ISS czesto slychac gdy rozmowcy przelaczaja sie na tajny.

2. Kilku astronautow NASA otwarcie przyznalo istnienie fenomenu UFO i dezinformacji o powyzszym. Edgar Mitchell chyba najbardziej gorliwie wspieral ta sprawe.
Tu mozecie posluchac pana Edwina "Buzza" Aldrina (drugi czlowiek na ksiezycu) o incydencie podczas misji Apollo 11. Polecam!


Jak sie spodoba to zrobie temat o Disclosure Project (ktorego tworca, Stephen Greer okazal sie byc hochsztaplerem, ale dzieki niemu wielu ludzi z armii i lotnictwa US opowiedzialo swoje historie, zaznaczajac iz sa gotowi zeznawac przed kongresem).
Zgłoś
Avatar
D................a 2013-08-15, 16:21 4
O kuhwa leci ufo! Szybko gdzie jest mój najgorszy aparat/kamera
Zgłoś
Avatar
T................T 2013-08-15, 16:25 6
Negowanie faktu, że byliśmy kiedyś i dalej jesteśmy odwiedzani przez "obcych", a tym bardziej mówienie, że nigdzie poza naszą planetą nie istnieje życie jest debilizmem. Jest ku temu multum dowodów o których nie będę się rozpisywał. Wystarczy otworzyć głowę i posłuchać, poczytać. Niestety żyjemy jeszcze w takich czasach gdzie ludzie nie są nawet gotowi na ewentualne spotkanie z innymi inteligentynymi formami życia. Na przeszkodzie stoją religie i nasza mentalność. Jestem przekonany, że rządy, wojsko mocarstw np. USA współpracją z takimi istotami. Jednak nam, szarym ludziom nikt tego nie powie bo zrobiłoby się za duże zamieszanie, za dużo pytań, a po co to komu?
Myślę, że jeszcze za naszego życia dowiemy się o tym wszystkim.
Zgłoś
Avatar
F................m 2013-08-15, 16:37 1
Td0bT napisał/a:

Negowanie faktu, że byliśmy kiedyś i dalej jesteśmy odwiedzani przez "obcych", a tym bardziej mówienie, że nigdzie poza naszą planetą nie istnieje życie jest debilizmem. Jest ku temu multum dowodów o których nie będę się rozpisywał. Wystarczy otworzyć głowę i posłuchać, poczytać. Niestety żyjemy jeszcze w takich czasach gdzie ludzie nie są nawet gotowi na ewentualne spotkanie z innymi inteligentynymi formami życia. Na przeszkodzie stoją religie i nasza mentalność. Jestem przekonany, że rządy, wojsko mocarstw np. USA współpracją z takimi istotami. Jednak nam, szarym ludziom nikt tego nie powie bo zrobiłoby się za duże zamieszanie, za dużo pytań, a po co to komu?
Myślę, że jeszcze za naszego życia dowiemy się o tym wszystkim.



Podaj chociaż trzy dowody ... .

Z kosmitami jest jak bóstwami ... grupa wyznawców pierdoli, że są, a nikt ich nie widział.

Szansa, że gdzieś w kosmosie jest życie jest duża. Ale że to życie wykształci się tak, aby być inteligentne i osiągnąć nasz lub wyższy poziom, a do tego będzie w stanie wejść z nami w kontakt jest bliska ZERU.

Przykro mi

PS. Niektórzy to liczą na to ufo jak na apokalipsę zombie. Biorąc pod uwagę jaka paskudna jest ludzkość, to ja zdecydowanie wolałbym, abyśmy byli sami we wszechświecie. Bo spotkanie obcych mogłoby nie być przyjemne. Niekoniecznie dla nas, bo równie dobrze kosmici mogą okazać się pacyfistycznymi ciotami rodem z Avatara.
Zgłoś
Avatar
T................T 2013-08-15, 16:55 6
@Tabernak

Hmm po krótce.

1. Duża ilość artefaktów z przeszłości symbolizująca nowoczesną technologię
2. "Ponoć" jak nasz uczą, ludzie tysiące lat temu nie mieli ze sobą kontaktu na różnych częściach świata. Jednak w kulturach wszystkich cywilizacji od Majów, Azteków, Egipcjan, po Sumerów i Chińczyków. Spotykane są niemalże identyczne elementy wspólne nijakich bożków z kosmosu w swoich rydwanach tudzież pojazdach latających.
3. Chociażby sama architektura naszych przodków. Nie pamiętam dokładnie miejsca, ale w Ameryce Południowej odkryto coś na wzór prastarego miasta, niektóre elementy były wykonane z ogromnych kamiennych bloków liczących sobie około 20m i ważących po kilkaset ton. Ponadto cięcia owych bloków sprawdzono pod mikroskopem i były tak idealne jakby cięto je laserem.
Nie powiesz mi chyba, że ówcześni ludzie którzy nie znali nawet koła byliby w stanie coś takiego przetransportować?

Oczywiście to wszystko to nie są konkretne dowody, ale wskazówki. Możliwe, że np. kiedyś na Ziemi. Żyła inna cywilizacja o wiele bardziej rozwinięta niż my teraz i po prostu sobie poleciała gdzieś w kosmos.

Ogólnie to można obejrzeć serię dokumentów "Starożytni Kosmici" na yt. Wiadomo nie można wszystkich rzeczy brać stamtąd dosłownie, jednak jest dużo intrygujących teorii i ciekawostek. Osobiście obejrzałem kiedyś parę odcinków i coś w tym jest.
Zgłoś
Avatar
peliniusz 2013-08-15, 16:58 3
Przypadki UFO (zdjęcia, filmiki) wg mnie rozkładają sie na 4y kategorie:
25% - prawda to kosmici
25% - być może jakieś tajne projekty wojskowe
25% - photoshop dla jaj
25% - nie wiem co to jest bo dziwne więc może UFO?

Ps. Sądze ,że to co zdarzyło sie w Roswell to prawda... do dzisiaj jest tam baza wojskowa nad którą nie może przelecieć żaden samolot a ktokolwiek się zbliży do ogrodzenia to dostaję od razu serie z karabinu BEZ OSTRZEŻENIA... być może mają tam dalej szczątki rozbitego statku i kosmitów... a technologia jakiej używamy zaczerpnięta jest od obcych...

Sceptyk się z tego zaśmieje;
Optymista powie, że coś w tym musi być;
Realista będzie zgłębiał temat aby wyrobić sobie własną opinie...
Zgłoś
Avatar
Drakam 2013-08-15, 17:03 1
@up
Jestes kretynem i nalezysz do zdecydowanej wiekszosci ciemnoty, ktora nie pojmuje w najmniejszym przyblizeniu wielkosci Wszechswiata. Szansa na to, ze "to życie wykształci się tak, aby być inteligentne i osiągnąć nasz lub wyższy poziom, a do tego będzie w stanie wejść z nami w kontakt" jest w rzeczywistosci bliska 100% i potwierdzi to kazdy fizyk, astronom i inna wyksztalcona osoba interesujaca sie nauka, ktora najwyrazniej nie jestes.
Zgłoś
Avatar
solteck 2013-08-15, 17:04 1
Z takimi kamerami to i rzucony kamień = UFO...

PS. Jak czytam komentarze, to mam wrażenie, że większość myli UFO z Ufoludkiem.
Zgłoś
Avatar
F................m 2013-08-15, 17:08
Drakam napisał/a:

@up
Jestes kretynem i nalezysz do zdecydowanej wiekszosci ciemnoty, ktora nie pojmuje w najmniejszym przyblizeniu wielkosci Wszechswiata. Szansa na to, ze "to życie wykształci się tak, aby być inteligentne i osiągnąć nasz lub wyższy poziom, a do tego będzie w stanie wejść z nami w kontakt" jest w rzeczywistosci bliska 100% i potwierdzi to kazdy fizyk, astronom i inna wyksztalcona osoba interesujaca sie nauka, ktora najwyrazniej nie jestes.



Kretyna szukaj w lustrze i rodzinie brudasie, a za nim pojmiesz wielkość wszechświata naucz się pisać po polsku z użyciem polskim znaków.

I zapoznaj się bucu z podstawami matematyki nie wyjętymi z jakiejś gazetki dla poszukiwaczy ufo.
Zgłoś
Avatar
siwybis 2013-08-15, 17:12 1
Oczywiście NASA to tak biedna instytucja że mój zabytkowy webcam z początku wieku rejestruje obraz w nieporównywalnej jakości w porównaniu z powyższym...gównem. Wszystkie zdjęcia UFO czy innych potworków z Loch Ness są robione pudełkiem po butach w którym za obiektyw robi denko od jabcoka. Prędzej uwierzę że 9/11 to robota bandy kozojebców wytrenowanych na Microsoft Flight Simulator, tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-08-15, 17:19 3
Zawalista rzecz. Dawaj więcej.
Zgłoś
Avatar
F................m 2013-08-15, 17:23 3
Td0bT napisał/a:

@Tabernak

Hmm po krótce.

1. Duża ilość artefaktów z przeszłości symbolizująca nowoczesną technologię
2. "Ponoć" jak nasz uczą, ludzie tysiące lat temu nie mieli ze sobą kontaktu na różnych częściach świata. Jednak w kulturach wszystkich cywilizacji od Majów, Azteków, Egipcjan, po Sumerów i Chińczyków. Spotykane są niemalże identyczne elementy wspólne nijakich bożków z kosmosu w swoich rydwanach tudzież pojazdach latających.
3. Chociażby sama architektura naszych przodków. Nie pamiętam dokładnie miejsca, ale w Ameryce Południowej odkryto coś na wzór prastarego miasta, niektóre elementy były wykonane z ogromnych kamiennych bloków liczących sobie około 20m i ważących po kilkaset ton. Ponadto cięcia owych bloków sprawdzono pod mikroskopem i były tak idealne jakby cięto je laserem.
Nie powiesz mi chyba, że ówcześni ludzie którzy nie znali nawet koła byliby w stanie coś takiego przetransportować?

Oczywiście to wszystko to nie są konkretne dowody, ale wskazówki. Możliwe, że np. kiedyś na Ziemi. Żyła inna cywilizacja o wiele bardziej rozwinięta niż my teraz i po prostu sobie poleciała gdzieś w kosmos.

Ogólnie to można obejrzeć serię dokumentów "Starożytni Kosmici" na yt. Wiadomo nie można wszystkich rzeczy brać stamtąd dosłownie, jednak jest dużo intrygujących teorii i ciekawostek. Osobiście obejrzałem kiedyś parę odcinków i coś w tym jest.



1. Jakie artefakty? Co to w ogóle artefakt? Jaki konkretnie?

2. Aha ... problem jest taki, że to wszystko można normalnie wytłumaczyć bez żadnych sił nadprzyrodzonych i kosmitów. Przykro mi ... ponownie. Podobieństwa w architekturze były np. definiowane przez ograniczone możliwości techniczne, które były takie same wszędzie, przez co wszyscy budowali podobnie. To że cegła na każdym kontynencie jest podobna to spisek kosmitów? Wiadro też w każdej cywilizacji jest podobne. I garnek ... i tak można długo wymieniać.

3. Mieli techniki. I to całkiem przyziemne. Podobnie jak Egipcjanie czy Rzymianie. To, że ich wiedza zaginęła, nie znaczy że miała pochodzenie pozaziemskie. A tak poza tym ... po co obcy mieliby przylatywać i ciąć głazy laserem?!

Nie znali koła ... uzupełnij wiedzę historyczną proszę. Pomylili Ci się praludzie ze starożytnymi cywilizacjami. Rzymianie potrafili budować nawet sklepienia.
Tam wszyscy znali koło, a na temat transportu bloków jest kilka prawdopodobnych teorii. Np. po drewnianych palach. Resztę załatwiała ogromna liczba robotników.

Może była, a może nie, a może faktycznie gdzieś tam siedzi Zeus i rzuca gromami. Może ... .

Starożytni kosmici to raczej program komediowy i nawet w USA ludzie mają z tego polewę. Był o tym odcinek South Parku. Przy ich sposobach argumentacji, dobieraniu sobie faktów i interpretacji można wszystko udowodnić. Nawet istnienie krasnoludków.
Zgłoś
Avatar
2................d 2013-08-15, 17:27
moim zdaniem samo NASA produkuje te jebane fejki. Jak pojawi się coś prawdziwego to ludzie to zignorują
Zgłoś
Avatar
quwerty 2013-08-15, 18:03 1
ciężko się na takie tematy polemizuje, bo każdy ma na to swój pogląd. Większość z nas nie jest świadoma o wielkości wszechświata. Jeżeli naukowcy odkrywają miejsca odległe od nas o miliony czy miliardy lat świetlnych to oznacza, że widzimy to co się działo te miliony lat wcześniej. Nie wiadomo czy może w takim okresie czasu coś uległo zmianie, powstało jakieś życie.
Zgłoś
Avatar
Karaczimba 2013-08-15, 18:15
przecież wiadomo - inteligenta forma życia nie zechce mieć z nami do czynienia, no to pewnie mijałoby się z celem od tak się pokazywać dla picu. To jak ktoś potrafi latać z prędkością światła to potrafi się ukryć... chmm huj wie może wódz plemienia nie mógł ich sprzedać za paczkę fajek to zastosował zsyłkę ostro sadol błędy poprawia ale czemu nie mówi o wielkich literach i kropkach chmm.....
Zgłoś
Avatar
peliniusz 2013-08-15, 18:27
Drakam ćwoku jeden naucz się najpierw kultury i doczytaj uważnie bo Ci sami naukowcy mówią, że wszechświat jest przeogromny i rozrasta się z każdą chwilą a Droga Mleczna jest stosunkowo młodą galaktyką coś około miliarda lat... a inne galaktyki są starsze... i jest ich tysiące więc jeżeli my w 40tys lat istnienia potrafimy już dotrzeć na księżyć to co z innymi którzy żyją od nas np. 2x dłużej?? jesteś tylko sceptykiem który potrafi się wymądrząć i nawet nie potrafi konstruktywnie dyskutować... ale tak to jest jak sie w chlewie manier uczyło.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie