18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 16 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 4 minuty temu
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:56
z pamiętnika maszynisty
masterwow • 2012-12-17, 18:46

I.
Policja nie ma odpowiednich protokołów w razie "W". Kiedy dochodzi do wypadku na przejeździe kolejowym wszystko jest wpisywane w zwykłe protokoły "drogowe" gdzie udział biorą dwa pojazdy drogowe. Biorą się z tego ładne kwiatki.

Policjant: Jaki jest numer rejestracyjny pojazdu?
JA: ET 22 1234 .
P: Dobrze. Muszę wpisać w protokół pojemność silnika.
Ja: Ale tu są silniki elektryczne.
P: To może pomińmy tę rubrykę. To jaka jest moc silnika?
J: Jednego czy wszystkich?
P: Eee? Ogólnie.
J: 3 000 kW.
P: Eee? Dobra, nieważne. Jaka tu jest skrzynia biegów?
J: Przekładnia elektryczna. Skrzyni jako takiej brak.
P: EEE? Nie, ja się poddaję. Tu nic nie pasuje.

II.
Środek dnia, widoczność piękna. Na przejeździe obowiązek zwolnienia dla pociągu do 20km/h, więc zwalniam. Gdzieś tam z prawej widzę podjeżdżający samochód. Zbliżam się już do przejazdu, prędkość 18km/h, patrzę a tu kobitka civic'em pakuje mi się pod zgarniacz. Trudno się mówi, sygnał, hamowanie nagłe i czekamy aż 2 400 ton się zatrzyma...

kilkanaście sekund i kilkadziesiąt metrów dalej...

Schodzę z lokomotywy zobaczyć czy babsko żyje. Nie zdążyłem zejść z drabinki gdy dolatuje mnie jej piękny skrzek:
- Ja na policję zadzwonię. Ty powinieneś siedzieć, a nie na ludzi polować. Byłam z prawej strony!
- Policję już wezwałem (taki obowiązek). Niech mi pani powie czy wszystko w porządku? Jechała pani sama?
A ta dalej swoje. Olałem ją i idę sprawdzić samochód. Daleko nie miałem, cały czas trzymał się zgarniacza. Na szczęście jechała sama, natomiast po tym jak się darła i latała w koło, wywnioskowałem, że jednak jest cała.
Przyjechała policja, komisja się zebrała. Pora wysłuchać uczestników. Pani opowiada pierwsza:

- Jechałam sobie do domu, dojeżdżam do przejazdu. Pociąg miał mnie z prawej i do tego zwolnił, więc jadę. A ten w tym momencie zaczął trąbić, no ale przecież miałam pierwszeństwo to jadę. A on jak przyspieszył i łup we mnie. To psychopata jakiś! Zabierzcie go! Pewnie pijany jest!
Już nawet nie musiałem opowiadać swojej wersji ;p

Nie żebym miał coś do kobiet na stanowiskach albo za kółkiem, ale mam po prostu do takich agentek szczęście.


nie moje, z życia wzięte
Zgłoś
Avatar
Winters 2012-12-17, 22:00
Skoro mu nic do protokołu nie pasowało mógł normalna notatkę pisać. Zalatuje fejkiem.
Zgłoś
Avatar
koolowsky 2012-12-17, 22:26
po kiego mu skrzynia biegów do protokołu z wypadku?ściema i chuj

druga sprawa, że samochody tez maja moc silnika w dowodzie podaną w kW...
Zgłoś
Avatar
Sorg 2012-12-17, 22:27
A to może być prawda z tym, że policja niewiele ma do przejazdów kolejowych itd. Kiedyś lazłem z kumplem przez przejazd i nam za plecami zaczął szlaban zamykać pan z wieży widokowej.
Jechała sobie policja prędkością patrolową i nie dało się nas nie zauważyć oczywiście. Zatrzymali się i jeden z nich oczywiście legitymował, a drugi szukał w tej ich książeczce przepisu, w świetle którego możemy dostać mandat. Nie znalazł. Może nie ma, może debil. Ale uczucie śmieszne
Zgłoś
Avatar
kosmaty69 2012-12-17, 22:45
Dodam link z piekielnych jakby ktoś nie wierzył : piekielni.pl/41651
Zgłoś
Avatar
n................i 2012-12-17, 22:54
Kobieta przy kierownicy to armagedon na ulicy
Zgłoś
Avatar
T................h 2012-12-17, 22:56
koolowsky napisał/a:

po kiego mu skrzynia biegów do protokołu z wypadku?ściema i chuj

druga sprawa, że samochody tez maja moc silnika w dowodzie podaną w kW...



Tylko że samochody mają jeden silnik a w tym wypadku ta podana lokomotywa ma 6 silników trakcyjnych (po jednym na zestaw kołowy).
Zgłoś
Avatar
macius5991 2012-12-17, 23:01 1
Znajomy maszynista opowiadał mi też inne ciekawe historyjki - Piaseczno pod Warszawą, okolice świetnych dla kolei lat 70/80. Pociąg osobowy złożony z jednostek EN57 (google it jeśli nie wiecie co to, ale każdy miał okazję pewnie jechać tym/widzieć) zbliża się do peronu, przed peronem przejazd i ograniczenie stałe do 20km/h ze względu na duży ruch samochodów. Maszynista zbliża się do przejazdu tak 30km/h i hamuje, aż mu się wpierdziela koleś fiatem prosto pod sprzęg i staje na środku. Maszynista, i tak mając małą prędkość, zatrzymał się metr (!!) od auta, ot tak dla żartu, żeby gościa nastraszyć.
Zgłoś
Avatar
masterwow 2012-12-17, 23:11
jakby wszyscy musieli wrzucać materiały własne to ubogo by tu było. mam urlopik to się podzielę tym co znajdę.
Zgłoś
Avatar
jedrzej152 2012-12-18, 19:55
koolowsky napisał/a:

po kiego mu skrzynia biegów do protokołu z wypadku?ściema i chuj

druga sprawa, że samochody tez maja moc silnika w dowodzie podaną w kW...



Oczywiście, że w raporcie policyjnym jest podawana skrzynia biegów (automat/manual) Chociaż fakt faktem mógł, to wypisać jako po prostu notatka, a nie formularz chociaż wtedy problem by miała osoba prowadzająca informacje do programu komputerowego bo np. można podać tam moc w Km a nie Kw.
Zgłoś
Avatar
hcwdf 2015-11-02, 11:58
ET 22
Zgłoś