18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 58 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Z wizytą u Dardana
~Velture • 2018-05-20, 8:47
Z cyklu sadol uczy, sadol bawi. Więzienie w Norwegii.

Wizyta u pewnego pana który dostał wyrok 1 roku pozbawienia wolności za transport narkotyków

Patrząc po szlaczkach na ekranie to gdzieś dla ciapatych było robione. Pewnie film zachęcający do najazdu na Norwegię.

(wrzucam do innych czarności)


Dla nieznających angielskiego telegraficzny skrót:
To więzienie o minimalnym rygorze a karą dla tych ludzi ma być pozbawienie ich wolności i uważają, że powinni żyć w normalnych warunkach.
Zgłoś
Avatar
lakeroll 2018-05-20, 8:59 19
już wiem gdzie spędzę emeryturę
Zgłoś
Avatar
~Velture 2018-05-20, 9:18 28
lakeroll napisał/a:

już wiem gdzie spędzę emeryturę


No człowieku. Warunki lepsze niż ma połowa Polaków w swoich domach.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2018-05-20, 10:08 2
Dla mnie resocjalizacja to zawilgocony loch bez okien, sterta słomy do spania, jedno wiadro do srania i jedzenia na zmianę. Do jedzenia rozgotowane ziemniaki i obierki z chleba a raz do roku na boże narodzenie kotlet z mortadeli.
Zgłoś
Avatar
LaChupacabra 2018-05-20, 11:48 8
Spoko patent. Nazwozić dragów do kraju, ciężko pracować pare miesięcy zanim cię za to złapią, zarobić z pół miliona euro. Później z rok urlopu w więzieniu norweskim, a pieniążki sobie rosną na koncie w Monako lub Szwajcarii.
Zgłoś
Avatar
htp 2018-05-20, 12:58 7
Abraxus napisał/a:

Dla mnie resocjalizacja to zawilgocony loch bez okien, sterta słomy do spania, jedno wiadro do srania i jedzenia na zmianę. Do jedzenia rozgotowane ziemniaki i obierki z chleba a raz do roku na boże narodzenie kotlet z mortadeli.


A dla mnie traktowanie człowieka w sposób cywilizowany, żeby się nauczył, jak się powinno traktować ludzi. I obowiązek pracy, aby pokryć straty i odszkodowania dla poszkodowanych. Dla niektórych musiałoby być to dożywocie, ze względu na brak szans na resocjalizację.
Zgłoś
Avatar
KrólikBugs 2018-05-20, 15:30 7
Abraxus napisał/a:

Dla mnie resocjalizacja to zawilgocony loch bez okien, sterta słomy do spania, jedno wiadro do srania i jedzenia na zmianę. Do jedzenia rozgotowane ziemniaki i obierki z chleba a raz do roku na boże narodzenie kotlet z mortadeli.



Różni są przestępcy, pamiętaj, że to nie jest więzienie dla najgorszego sortu, tylko dla jakiś płotek. Dawanie im najgorszych warunków też raczej za dużo nie daje. W takich warunkach od razu powstają ci silniejsi (którzy tej resocjalizacji najbardziej potrzebują) i ci słabsi. Słabsi którzy i tak by raczej nie chcieli wracać do więzienia upadną tam tak, że już żadnego pożytku z nich na wolności nie ma. A ci silni często wychodzą gorsi niż byli wcześniej. Resocjalizacja to nauka do przystosowania w społeczeństwie, w tym co ty mówisz nie ma społeczeństwa, tylko jeszcze gorsza patologia niż mieli wcześniej. Morderców można by wrzucić na takich zasadach, bo i tak nikt nie chce by wychodzili na wolność. Tylko tutaj można dojść do wniosku po co ich w ogóle wrzucać do więzienia jak można by ich zutylizować. Nie mówię by mieli jakieś ogromne wygody w tym więzieniach, ale jednak bez przesady. Praca tylko powinna być obowiązkowa, jak mają się niby nauczyć żyć w społeczeństwie jak nic nie robią.
Zgłoś
Avatar
Noside 2018-05-20, 15:32 1
Niektórzy ludzie całe życie mają taką "karę". Osamotnieni w czterech ścianach, tylko bez takich luksusów. Kto by nie chciał pojechać do Szwecji na wakacje? Jeść, pić, ruchać, postrzelać sobie. Wszystko za darmo i wbrew woli zainteresowanych. A potem wsadzają was do kurwa luksusowego domku na działce, żebyście mogli sobie wspominać, jakie zajebiste lato spędziliście nad morzem. Ten świat potrzebuje kary, jaką są te pierdolone ciapaki.
Zgłoś
Avatar
banerr 2018-05-20, 15:36
Zajebiste wczasy i piękne widoki. To jest prawdziwa cywilizacja XXI wieku.
Zgłoś
Avatar
-................- 2018-05-20, 18:05
Resocjalizacja powinna się wiązać z 1. zajęciem, 2. psychoterapią lub 3. odosobnieniem. Spośród tych, którzy trafiają do więzienia, są tacy, którzy 1. nie znaleźli sobie miejsca w życiu, 2. zrobili coś przez własne problemy, 3. przekroczyli granicę, zza której już nie ma powrotu. Tych trzecich społeczeństwo powinno po prostu sprawiedliwie trzymać jako siłę roboczą do budowy dróg, kopalń i kamieniołomów - indoktrynując twardo, że po tym, co zrobili, to jest ich jedyny sposób na zadośćuczynienie krzywdom i przydatność społeczeństwu.

No tylko, że... gdzieś po drodze przestaliśmy być społeczeństwem.
Zgłoś
Avatar
Goldi85 2018-05-20, 21:17 1
dobra co musze zrobic żrby sie tam dostac ?
Zgłoś
Avatar
~Velture 2018-05-20, 22:29
@up
Mieć norweskie obywatelstwo i przerzucać narkotyki z jednego miejsca do drugiego
Zgłoś
Avatar
kramos 2018-05-20, 23:15 1
a co lepsze takie więzienia jak w pl ? potem co drugi wraca za kratki bo tak zniszczył go pobyt w więzieniu że nie jest gotowy na życie. w 100% popieram norwegie - wg mnie taki eksperyment powinien być przeprowadzany w pl - no tylko żaden z naszych przygłupich rządzących się na to nie zdecyduje bo to niepopularne politycznie.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2018-05-21, 0:18
Lol, to jak ktoś jest no-lifem to tylko wyjść, powybijać szyby w kilku sklepach, może zdemolować kilka aut i nie musisz się martwić czynszem czy opłatami przez 1-3 lata a żyjesz jak wcześniej
Zgłoś
Avatar
mazin 2018-05-21, 2:55
"trafficking" to handel, nie transport narkotyków.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie