18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
panchamityle 2015-02-26, 11:54 1
@up
No to wychodzi na to, że Białystok musi być niezłą patologią - nigdy nie byłem, ale zdanie miałem inne. Nie wiem po co wybielasz Wałbrzych, każdy kto tam był ma takie wspomnienia a nie inne, to jest Sosnowiec Dolnego Śląska - syf, kiła i mogiła. Chyba, że patrzysz cały czas w kierunku gór z uniesioną głową i nie widzisz tych kamienic, śmieci, zasyfionych ludzi wśród której pełzają normalni, pracujący ludzie.
Spierdolili to miasto doszczętnie, to nie wina tych ludzi, ale systemu. Chociaż ci ludzie, gdyby chociaż wokół własnych kamienic i domów utrzymywali porządek to też byłoby inaczej.. Smutne to miasto, niestety! "Zabetonować"
Zgłoś
Avatar
selissi 2015-02-26, 12:10 4
Pozwólcie że się wypowiem w tym temacie, jako, że mieszkałem w Wałbrzychu do 18 roku życia.
Mieszkałem w trzech różnych rejonach tego jakże chujowego miasta (piaskowa góra, podzamcze i centrum).
To miasto miało kiedyś pieniądze, bo były kopalnie, były koksownie, ale pozamykali je i ludzie poszli na bruk.
Jak miałem 18 lat wyjechałem do Wrocławia (nota bene tu się urodziłem) na studia.
Wracałem do domu na weekend. W Wałbrzychu główna stacja nazywa się Wałbrzych Miasto, a Wałbrzych Główny jest na zadupiu. Po tygodniu spędzonym we Wrocławiu, jak wysiadłem z pociągu to nie mogłem złapać powietrza, taki tam był syf. Po kilku minut człowiek się adaptował, ale szok pozostawał.
Władze w Wałbrzychu wydawały kasę na bzdury, np. remont rynku, z piękną fontanną i lampami za kosmiczne pieniądze, a remont budynków ograniczył się do nowej elewacji, a w środku, brud, smród i cegłówka mogła spaść na łeb.
Tereny koło Wałbrzycha są piękne, jak małe bieszczady, ale nikt nie zainwestował pieniędzy w turystykę.
Miała kiedyś być fabryka skody, czy jakiegoś innego cholerstwa, dać pracę tysiącom ludzi, ale ponoć, jak plotka niesie, ktoś chciał za dużo w łapę i inwestor się zawinął.
Wałbrzych jest strasznie brudnym i zaniedbanym miastem. Wystarczy się przejechać do Szczawna Zdroju, które graniczy z Wałbrzychem, żeby zobaczyć różnicę.
Wiecie co mnie uderzyło we Wrocławiu jak pierwszy raz wyszedłem wieczorem na rynek? Ludzie, wszędzie ludzie, mnóstwo, miasto żyje. W Wałbrzych o 22 jest prawie pusto, miasto jak z apokalipsy zombie.
I jeszcze historia. Kiedyś wracałem do Wałbrzycha wieczornym pociągiem, było już ciemno. W przedziale ze mną kobieta, która pierwszy raz jechała do Wałbrzycha i poprosiła mnie, żebym jej powiedział kiedy będziemy na Wałbrzych Miasto.
Dojeżdżamy na miejsce, a kiedyś nie było tam wiaty, ani znaków, że stacja, ani nawet lamp. Zbieram się do wysiadania, mówię kobiecie "to tutaj", a ona mi nie chciała uwierzyć. Wysiadało się po prostu na ciemnym peronie, z dala od budynków w totalnym mroku.
Mam pewien sentyment do tego miasta, bo tam spędziłem dzieciństwo, ale to miasto jest straszne.
Zgłoś
Avatar
koolowsky 2015-02-26, 12:27
nie możliwe, że tego tu nie było...
Zgłoś