18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Zabawa w Boga
mateusos • 2014-08-11, 23:28
Nigdy nie zrozumiem, dlaczego niektórzy religijni ludzie krytykują lekarzy którzy starają się pomóc ludziom, mówiąc, że "To zabawa w Boga".

Gdyby chcieli bawić się w Boga, mogli by zacząć ignorować wszystkich chorych i zostawić ich w jego opiece.
Zgłoś
Avatar
4................h 2014-08-11, 23:35 1
Och bawić w Boga to zaczęli się ludzie jak tylko rozpoczęli osiadły tryb życia.
Zgłoś
Avatar
Tassadar 2014-08-12, 22:51 2
Ja nie zrozumiem nigdym prawdopodobnie bo tego na pewno nie wiem, nie zrozumiem ludzi których wiara czy też jej brak opiera się na tak prymitywynych i powierzchownych założeniach. Co ty człowieku wiesz? Jesteś marny, malutki jak zirarko piasku z Twoją wiedzą, ale nie koniecznie wiedzą, nmie krytykuję bo jej nie znam, ale po tym co móiwsz wnioskuję że musisz być ignorantem. Nieziemskim. Spóbuj zrozumieć coś więcej niż ci mówią.
Zgłoś
Avatar
skarpetian 2014-08-12, 23:16
Gdzieś dzwoni ale nie wiesz gdzie. Wierzącym chodzi o klonowanie. Ręka mnie swierzbi żeby napisać "gimbusie". O kurwa, napisałem...
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2014-08-12, 23:18 12
Tassadar. Czym innym jest wiara stanowiąca niejako "przedłużenie" faktów (np. wiedząc, ze na naszej planecie istnieje życie WIERZĘ, ze w podobnych warunkach gdzieś we wszechświecie mogło też się rozwinąć), a czymś zupełnie innym NAIWNOŚĆ, która bez jakichkolwiek dowodów na cokolwiek buduje strzeliste gmachy dogmatów nie osadzone absolutnie na niczym, bez żadnych fundamentów. To nie jest wiara tylko głupota!
Zgłoś
Avatar
SrpskiFilm 2014-08-12, 23:52
Zabawą w Boga jest klonowanie i in vitro.
Zgłoś
Avatar
2................d 2014-08-13, 0:23
bardzo dobry przykład dwójmyślenia
Zgłoś
Avatar
Kefir93 2014-08-13, 1:09 9
Nie mam nic przeciwko religii lecz:
Gdy ktoś jest operowany doraźnie/ratowany z wypadku/występuje bezpośrednie zagrożenie życia/jest wyleczony z ciężkiej choroby
to bliscy będą mówić coś w stylu "Dzięki Bogu"
Ktoś zginie w tym samym przypadku, bliscy tej osoby będą gadać "Błąd lekarza"
Ot takie przemyślenia.
Zgłoś
Avatar
RedIsBad_SoBad 2014-08-13, 9:56 1
robert357 - zanim coś napiszesz "mądrego" obejrzyj sobie film Grzegorza Brauna "Eugenika". gdyż wizja lepiej przemówi do twoich zwojów niż słowo czytane bądź też mówione.
Zgłoś
Avatar
DarkSlayer 2014-08-13, 16:04
Mnie zawsze śmieszą ludzie którzy mają się za ultra inteligentnych a wierzą w staruszka na chmurce który opiekuje się nami, a nie kiwnie nawet palcem aby powstrzymać ebolę albo ruską rakietę lecącą w samolot pełen dzieci, które potem trafiły rozkwaszone na harda.
Zgłoś
Avatar
Catacombe 2014-08-13, 16:26 2
Operacja się powiodła - całe dnie modliliśmy się do Boga o to aby się udało
Operacja się nie powiodła - chirurg zjebał sprawe, sprawa idzie do sądu.
Zgłoś
Avatar
Tassadar 2014-08-13, 18:07
ellsworth
Wiara oznacza że nie doszukuję się jakiejś prawdy objawionej popartej twardym dowodem tylko ufam że faktycznie tak jest. I albo to komuś pasuje albo nie
Zgłoś