18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Forum Szukaj Ranking
Wesprzyj nas Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:14
📌 Konflikt izrealsko-arabski Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:00
Mogło się wydawać, że PO już dociążyła podatkami obywateli już ponad granicę przyzwoitości... jednak PiS pokazuje, że można jeszcze głębiej sięgnąć do naszych kieszeni.
No cóż... zabrakło kasy na jedną i jedyną do tej pory obietnice wyborczą, więc to i tak pewnie jeszcze nie koniec.

Cytat:

Jak donosi „Rzeczpospolita”, według nowych zasad rozliczeń podatku VAT, każda firma, która pozwala swoim pracownikom na używanie firmowego sprzętu w celach prywatnych będzie musiała odprowadzić od tego podatek.

Chodzi o przepisy „o stosowaniu wstępnej proporcji” obowiązujące od 1 stycznia 2016 roku, według których każde użycie firmowego sprzętu musi zostać opodatkowane.

– Minister nie ma wątpliwości, że firma, która pozwala pracownikom używać służbowego sprzętu, np. kserokopiarki albo komputera, do celów osobistych, powinna każdorazowo zapłacić od tych czynności VAT – wyjaśnia Joanna Rudzka, doradca podatkowy, właścicielka kancelarii doradztwa podatkowego.

Jak dodaje Rudzka, wyegzekwowanie podatku od użycia firmowego sprzętu w celach prywatnych wydaje się nierealne, ponieważ nie wiadomo jak ma być wyliczona wartość takiej czynności.

– Pracodawca musiałby ewidencjonować działania pracowników. Tym bardziej że fiskus chce, aby opodatkowane było każdorazowe użycie – powiedziała Rudzka w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Podobnego zdania jest doradca podatkowy i partner GWW, Zdzisław Modzelewski.

– Ten obowiązek w podanych w broszurze przykładach jest praktycznie niewykonalny, nie sposób bowiem w żaden racjonalny sposób obliczyć podstawy opodatkowania. Ile kosztowało pracodawcę np. półgodzinne przeglądanie prywatnych portali internetowych na służbowym laptopie? – przekonuje Modzelewski.

Zgłoś

Zrzutka na serwery i rozwój serwisu

Witaj użytkowniku sadistic.pl,

Od czasu naszej pierwszej zrzutki minęło już ponad 7 miesięcy i środki, które na niej pozyskaliśmy wykorzystaliśmy na wymianę i utrzymanie serwerów. Niestety sytaucja związana z niewystarczającą ilością reklam do pokrycia kosztów działania serwisu nie uległa poprawie i w tej chwili możemy się utrzymać przy życiu wyłącznie z wpłat użytkowników.

Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
Ork.Fajny 2016-02-23, 9:36
A teraz poproszę oficjalne dokumenty ze strony sejmu, które pokazują że to PiS stworzył te zmiany, PiS je przegłosował i wprowadził. Jestem lekko sceptyczny, że zasady które rzekomo weszły w życie 1 sty 2016r. są dziełem pisiorów.
Jesteś wstanie trolliku cokolwiek od siebie dodać do tematu czy tylko umiesz kopiować...?
Zgłoś
Avatar
lesiot 2016-02-23, 9:39 1
Spoko Ty przewijaj dalej, Ciebie to nie dotyczy bo kieszonkowe od rodziców nie jest opodatkowane.

Ale już Ci tłumaczę.
Sam przepis (o preproprcji) został przegłosowany z lipcu 2015 i samo założenie było dobre, ale zagmatwano to strasznie, bo chodzi o to, żeby nie kupować sobie prywatnego laptopa na fakturę firmy, albo odliczać tylko część, jeżeli coś będzie służyło trochę prywatnie i trochę działalności.
Ale chodziło o odliczenie VATu z faktury (zmiany uszczelniające VAT), a nie opodatkowywanie.

A obecny rząd wymyślił jak widać, jak na tej zasadzie zrobić nowy podatek.

A swoją drogą... tam gdzie mogą sięgnąć po kasę, to PiS realizuje następstwa działań poprzedniego rządu, a tam gdzie nie to nie (trybunał, VAT miał w tym roku wrócić do starej stawki, podwyższenie kwoty wolnej od podatku).
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2016-02-23, 11:49
Ponawiam. Chcę jakiekolwiek oficjalne dokumenty powyborcze, które pokazują że PiS cokolwiek zmieniał, dodawał albo odejmował od przypisów... Nie pisz swoich wywodów, bo omiatam ten post wzorkiem, szukam żółtych linków i nie widzę ich. Więc nie czytam dalej.

Do moderatorów: Panowie. On wam zaśmieca dział. Zróbcie zbiorczy temat na taki dość manipulacyjny hejt na kaczora bo ten dział stał się śmietnikiem tego trolla.
Zgłoś
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 16 lub 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 4,17 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na rok. 6,50 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem