18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
🔥 Are you ok? - teraz popularne
🔥 Ruski nurek - teraz popularne
🔥 Zabił kota widłami - teraz popularne
Zabójczy Uber
~Velture • 2018-03-20, 16:06
Wrzucam do absurdów

Jakiś czas temu firma Uber postanowiła rozpocząć testy z autonomicznymi samochodami.

Testy zostały właśnie zawieszone ponieważ ich autonomiczna taksówka przyjebała w babkę na przejściu dla pieszych i ją zabiła

Za kierownicą był kierowca ale jechał w trybie autonomicznym. W środku nie było pasażerów.

Ah ta technologia



ewentualny mirror:
ukryta treść

Zgłoś
Avatar
radek225 2018-03-20, 16:23 18


Witamy w XXI wieku. Nauka i technika idzie do przodu, ale problemem jest nie nadążające prawo. Przez to bardzo długo w Polsce zjawiska takie jak cyber przestępstwa, stalking nie były ścigane, bo nie było na to paragrafu. Amerykanie na przykład brali poprawkę na galopujący postęp, i już w latach '70 podpisali z ruskimi, że przestrzeń kosmiczna jak i Księżyc traktowane będą jako wody między terytorialne, by nikt nie chciał sobie uzurpować prawa do jego powierzchni. Mimo to teraz etycy, filozofowie, prawnicy, naukowcy będą mieli zagwozdkę - kto jest sprawcą wypadku? Kierowca? Producent auta? Czy może osoba pisząca algorytm sztucznej inteligencji? A może rowerzystka wjebała się pod koła? Za kilka dekad podobne pytanie będziemy sobie zadawali, kiedy roboty będą posiadały ludzką inteligencję. Czy będą mogły uważać się za ludzi? Czy człowiek z bionicznymi wszczepami będzie człowiekiem, czy maszyną? Aż głowa od tego zaczyna boleć, jak sobie człowiek pomyśli.
Zgłoś
Avatar
mateusos 2018-03-20, 16:33
Piekne tym rowerem jechala jak nawet komputer sie tak wkurwil ze postanowil ja rozjebac dla dobra ludzkosci
Zgłoś
Avatar
lokal.szczecin 2018-03-20, 16:36 6
"na przejściu dla pieszych"
Kolego a widzisz tam gdzies pasy?
Zgłoś
Avatar
~Velture 2018-03-20, 16:39 7
Cytat:

Przez to bardzo długo w Polsce zjawiska takie jak (...) stalking nie były ścigane


Ty jesteś głupi czy udajesz?
"Stalking" był ścigany od dawien dawna i nazywał się po polsku "prześladowaniem".
Dopiero teraz zrobiła się moda wprowadzona przez pseudo intelektualistów na wpierdalanie angielskich słów zamiast polskich.

Cytat:

"na przejściu dla pieszych"
Kolego a widzisz tam gdzies pasy?


Kolego a słyszysz co mówią?

Do tego nie w każdym kraju przejście dla pieszych posiada znaki poziome w postaci "zebry".
Pierwszy lepszy przykład z usa: c8.alamy.com/comp/AG0YP5/steam-vent-intersection-crosswalk-yellow-cab-...
Zaznaczyłem ci dokładnie przejście dla pieszych.
Zgłoś
Avatar
mesjans 2018-03-20, 16:39 1
Ja czytałem że kobita z rowerem wystartowała z chodnika na jezdnię nie na pasach których na tym filmie nawet nie widać.
Ale w różnych źródłach jest napisane inaczej.
Zgłoś
Avatar
freaky 2018-03-20, 16:44 13
Z tego co wyczytałem babka próbowała przejść w miejscu niedozwolonym, a że roboty to nadgorliwe maszyny średnio zdolne do interpretacji sytuacji nowych, auto dostało zawiechy i z przytupem rozprawiło się z gwałcącą przepisy ruchu drogowego.
Zgłoś
Avatar
Hrabia Drapula 2018-03-20, 17:39 1
algorytm pisał sadol cała tajemnica , nowa technika przechodzi próby w środowisku naturalny i wyszło że wymaga poprawek, chociaż jak faktycznie wjebała się bez zastanowienia pod maskę to nie ma możliwość zatrzymać się w miejscu
Zgłoś
Avatar
Wacław.Milczek 2018-03-20, 18:36
Czekam na obraz z kamer samochodu
Zgłoś
Avatar
Gymnorhinus 2018-03-20, 19:10 11
Velture, akurat z tego co słyszę "she was walking outside of crosswalk" więc raczej nie była na pasach, a tamtemu chodziło o stalking w internecie, a nie zwykłe prześladowanie. Fajnie że poprawiasz ale jak już to robisz to rób to dobrze. No i zluzuj pory.
Zgłoś
Avatar
Siberian_Meat_Grinder 2018-03-20, 19:37 8
zaczyna się ...

Zgłoś
Avatar
kokos_123 2018-03-20, 19:43 7
Ja czytałem, że babka wtargnęła z chodnika na drogę, chcąc przejść poza pasami i nawet kierowca nadzorujący maszynę, nie zdołał zareagować (bo w uber przy testach jazdy autonomicznej nadal siedzi człowiek i nadzoruje, aby uniknąć najgorszego )
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2018-03-20, 20:24 3
W cebulandii pewnie autonomiczne taksówki spuściłyby łomot autonomicznemu pojazdowi Ubera
Zgłoś
Avatar
voytas0 2018-03-20, 21:01 5
90 metrów od oświetlonych pasów weszła z coenia na czteropasmówkę. spidersweb.pl/2018/03/autonomiczny-uber-wypadek.html Powtażaj dalej jutubowe newsy a zaraz dowiemy się, że ziemia jest płaska a świat ma 3 tys lat.
Zgłoś
Avatar
azerbejdzanification 2018-03-20, 21:06 4
Jak na drogach pojawiały się pierwsze auta, to również zdarzył się gdzieś pierwszy wypadek śmiertelny, mimo wszystko rozwój samochodów ruszył do przodu. Nie inaczej będzie w tym przypadku. To tylko "czkawka" w rozwijaniu tej technologii. Przykra sprawa ale taki jest fakt.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie