18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07

W San Francisco taksówkarze zaczęli w przewrotny sposób blokować pracę bezzałogowych taksówek, by zamówienia trafiały do ​​zwykłych ludzi, a nie do robotów.
Zgłoś
Avatar
ra0mir 2023-07-31, 10:23
radek225 napisał/a:

Od kiedy istnieje transport szynowy czyli od jakiegoś 1810 roku pociągi, tramwaje, metro kierowane jest przez człowieka. Nawet polskie metro, które do niedawna było dosłownie prostą kreską też ma maszynistę. W ciężkim transporcie kołowym masz zbyt dużo zmiennych, by AI było w stanie prowadzić ciężarówkę. A przynajmniej nie w najbliższym czasie. Co do Chat GPT i prawników, to skończą się porady prawne, ale OpenAI nie zastąpi prawnika na sali sądowej.



Postęp następuje wykładniczo. Przenieś się nie 200, nie 100 a 40-30 lat wstecz i powiedz ludziom, ze praktycznie każdego będzie stać na loty, każdy będzie miał komputer przy sobie który zastąpi wszystkie inne urządzenia.
NIKT by ci nie uwierzył.

"Dużo zmiennych" ... nie rozśmieszaj mnie

Zapytano kardiochirurga jakie to uczucie wykonywać tak trudny i odpowiedzialny zawód:
- Nie wiem, nie jestem kierowcą TIRa
Zgłoś
Avatar
radek225 2023-08-01, 3:08
ra0mir napisał/a:

Postęp następuje wykładniczo. Przenieś się nie 200, nie 100 a 40-30 lat wstecz i powiedz ludziom, ze praktycznie każdego będzie stać na loty, każdy będzie miał komputer przy sobie który zastąpi wszystkie inne urządzenia.
NIKT by ci nie uwierzył.
"Dużo zmiennych" ... nie rozśmieszaj mnie
Zapytano kardiochirurga jakie to uczucie wykonywać tak trudny i odpowiedzialny zawód:
- Nie wiem, nie jestem kierowcą TIRa



To ty mnie nie rozśmieszaj bo widać że ciężarówkę to tylko na autostradach mijasz albo widzisz, jak przez miasto przejeżdżają. Nie masz najmniejszego pojęcia o pracy kierowcy ciężarówki i to widać. Mijają dekady wieki a tam gdzie trzeba prowadzić jakikolwiek pojazd to dalej siedzi człowiek. W osobówce, ciężarówce, ciężkim sprzęcie, w samolotach czy pojazdach szynowych dalej siedzi człowiek, a maszyny w postaci autopilotów to tylko dodatek. Oczywiście że prędzej czy później człowiek zostanie zastąpiony przez Ai i na tym polu ale to jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć.
Zgłoś
Avatar
ra0mir 2023-08-01, 12:43
radek225 napisał/a:

To ty mnie nie rozśmieszaj bo widać że ciężarówkę to tylko na autostradach mijasz albo widzisz, jak przez miasto przejeżdżają. Nie masz najmniejszego pojęcia o pracy kierowcy ciężarówki i to widać. Mijają dekady wieki a tam gdzie trzeba prowadzić jakikolwiek pojazd to dalej siedzi człowiek. W osobówce, ciężarówce, ciężkim sprzęcie, w samolotach czy pojazdach szynowych dalej siedzi człowiek, a maszyny w postaci autopilotów to tylko dodatek. Oczywiście że prędzej czy później człowiek zostanie zastąpiony przez Ai i na tym polu ale to jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć.



Gwarantuję ci, że się zdziwisz
Masz 34 lata. Przypomnij sobie tę rozmowę jak będziesz mieć 40 lat, jeśli nie wcześniej
Zgłoś
Avatar
radek225 2023-08-01, 22:47
ra0mir napisał/a:

Gwarantuję ci, że się zdziwisz
Masz 34 lata. Przypomnij sobie tę rozmowę jak będziesz mieć 40 lat, jeśli nie wcześniej



Mogę się nawet o 10.000 i to dolarów ameryakńskich, a nie gujańskich założyć, że za 6 lat dalej będą kierowcy w ciężarówkach. Tak, postęp następuje wykładniczo, ale dalej nikt nie będzie ufał AI na tyle, by kierowały autonomicznie ciężarówkami. W pociągu / metrze dalej masz maszynistę, w tramwaju motorniczego. W samolotach dalej masz pilotów, mimo, że jest automatyczny pilot. Czemu więc za 6 lat mają być autonomiczne ciężarówki? Zaraz po II wojnie światowej na komputery zaczęły być przenoszone proste gry logiczne typu "kółko i krzyżyk", "warcaby", "szachy". Ówcześni informatycy krzyczęli z hurra optymizmem, że już za kilka lat stworzą sztuczną inteligencję. I co? I gówno. Tamtejsze komputery jeszcze na lampach ogrywały mistrzów szachowych, a nie potrafiły odróżnić dziecięcego misa od czołgu T-54. W latach '70 ci sami informatycy stwierdzili, że dzięki komputerom znikną dokumenty, bo wszystkie dokumenty będą w formie cyfrowej. I co się stało? Jak tylko upowszechniły się komputery, a potem drukarki to zaczęliśmy generować potężne ilości dokumentów papierowych. Minęły 54 lata od lądowania na Księżycu i widzisz na nim jakieś ludzkie bazy i osady? Ja też nie. Minęło raptem kilka miesięcy od kiedy OpenAI oddało ChatGPT 3.5 do użytku i już twierdzisz, że za 6 lat GPT 5 albo 6 będzie prowadzić TIRa . Algorytmy nie potrafią dobrze dupy wytrzeć, a będą jeździć TIRami przez zakorkowane autostrady, miasta..... . Tak, tak pozdrów smoki i Darth Vadera. Bo fantazja, bo fantazja, bo fantazja jest od tego. Aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego .
Zgłoś
Avatar
ra0mir 2023-08-02, 11:19
radek225 napisał/a:

Mogę się nawet o 10.000 i to dolarów ameryakńskich ... Tak, tak pozdrów smoki i Darth Vadera. Bo fantazja, bo fantazja, bo fantazja jest od tego. Aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego .



Kolego ja ci życzę jak najlepiej, jeździj tą ciężarówką aż do zdechu
To nie tylko chodzi o AI, zaraz będzie gotowa technologia 6G gdzie będziesz mieć 1TB/s przesyłu danych.
Komputery kwantowe już na ukończeniu itp.
Ja wiem, że trochę fantazjuję ale zauważ, że taksówki autonomiczne już jeżdżą po świecie. To nie jest technologia S-F, to już jest i szybko postępuje.
I błagam nie porównuj kierowania samolotu do ciężarówki
Zgłoś
Avatar
metyoo 2023-08-12, 20:22
ra0mir napisał/a:

Kolego ja ci życzę jak najlepiej, jeździj tą ciężarówką aż do zdechu
To nie tylko chodzi o AI, zaraz będzie gotowa technologia 6G gdzie będziesz mieć 1TB/s przesyłu danych.
Komputery kwantowe już na ukończeniu itp.
Ja wiem, że trochę fantazjuję ale zauważ, że taksówki autonomiczne już jeżdżą po świecie. To nie jest technologia S-F, to już jest i szybko postępuje.
I błagam nie porównuj kierowania samolotu do ciężarówki



już widzę jak algorytm zakłada łańcuchy śniegowe, zmienia koło, dokonuje podstawowych/prowizorycznych napraw, podkopuje koło, które ugrzęzło! zacznij już pisać, bo tych 6 lat ci braknie
Zgłoś