18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 36 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:24

Ankieta: Wynik to:
  2
  288
Zaloguj się aby zagłosować w ankiecie
Zobacz wyniki


Zadanie
J................o • 2012-07-26, 12:37


czekam na genialne odpowiedzi najmądrzejszych użytkowników portalu. Oczywiście istnieje najprostsza logiczna odpowiedź, która (o dziwo! ), nie pada z "ust" geniuszy polibudy.

PS. I cóż, że ze kwejka?
Zgłoś
Avatar
~ Donnie Darko 2012-07-26, 19:08 1
Wynik to - 2|

mnożenie-dzielenie-dodawanie-odejmowanie
Zgłoś
Avatar
WuZuDu 2012-07-26, 19:10 1
Banda internetowych debili posługujących się zaawansowaną technologią bez której nie potrafią rozwiązać najprostszego zadania. To jest proste jak 2+2*2. Programy komputerowe głupieją, a kretyni im przytakują. Gratulacje kurwa wasza mać.
Zgłoś
Avatar
Kluska 2012-07-26, 19:15
jestem leniem ;p dawno mialem urojone :C
Zgłoś
Avatar
Tuśka 2012-07-26, 19:17 3
Mi wychodzi 288. Ale przecież co ja tam wiem, jestem przecież tylko gimbuskiem
Zgłoś
Avatar
Pilotn22 2012-07-26, 19:18 4
Kurwa no, jakbym czytał sobie kłótnie niedorozwiniętych gimbusów.

Wiele osób podaje przykłady z KSIĄŻEK matematycznych, z wolframa, ze zwykłego kalkulatora, ale nie, Wy jesteście mądrzejsi. Kurwa, jeśli mi ktoś podaje książkę napisaną przez kilku profesorów matematyki i wskazuje palcem, że jeśli "w zadaniu występuje tylko mnożenie i dzielenie to kolejność wykonywania działań jest od lewej do prawej" to się z tym nie kłócę do jasnej cholery, bo nie jestem mądrzejszy od tych profesorów.

Ale oczywiście, nie wszystkowiedzący internauci w Polsce. Jebną sobie kreskę ułamkową (błędnie na dodatek) i się mądrzą. Skoro dostawaliście w liceum wszyscy 2 to jednak o czymś to świadczy. I dopóki nie pokażecie jakiejś książki czy też reguły, że najpierw mnożymy a dopiero potem dzielimy, to przestańcie pierdolić i się zamknijcie. Wynik to 288.

@Lasarr

To wychodzi 1 przypadkiem?
Zgłoś
Avatar
orzeszwmorde 2012-07-26, 19:19
To ile to jest:
-1-(-1)=?

No...
...czekam.
Zgłoś
Avatar
P................s 2012-07-26, 19:19
Wyszło mi -2 kiepski z matmy jestem więc nawet nie dociekam odpowiedzi.



orzeszwmorde napisał/a:

To ile to jest:
-1-(-1)=?

No...
...czekam.



A tu chyba 2
Zgłoś
Avatar
Pilotn22 2012-07-26, 19:22 1
@Pitis

A nie przypadkiem 0...?
Zgłoś
Avatar
Doktór 2012-07-26, 19:23 3
Zabawne, niektórzy są takimi kretynami, że nie dość, że ewidentnie nie mają racji to jeszcze wojują swoją niewiedzą.

Wynik to oczywiście 288.

Jak?

48/ 2*(9+3) - na początku wykonujemy działanie w nawiasie

48/ 2*(12) - działanie wykonane, nawias można usunąć, bo w tym momencie nie ma żadnej wartości

48/2*12 - jako, że dzielenie i mnożenie są równorzędne pod względem kolejności wykonywania wykonujemy je po kolei.

24*12= 288

Matematyczne głąby twierdzące że 2*(12) ma taką samą kolejność wykonywania jak (2*12), niech oddadzą swoje gimnazjalne świadectwa na makulaturę, bo na nie nie zasługują.

A jakbym zapisał tak: (48)/(2)*(12)=?

Nawiasy w takim przypadku nic nie zmieniają, bo pierwszeństwo mają działania W nawiasie a nie między nawiasem a liczbą poza nawiasem. Przecież to oczywiste.

To mówię ja, człowiek od którego decyzji i czasami kalkulacji zależy ludzkie życie. I jestem tego absolutnie pewny.
Zgłoś
Avatar
Aksal 2012-07-26, 19:25 1
@Lasarr Mathcad mi mówi, że wychodzi 1, ale ręcznie ni chuja nie mogę sobie przypomnieć, jak to szło z tymi całkami A co do tematu głównego nawet się nie wypowiadam, bo już zdążyłem utracić wiarę w ludzkość.

Edit: dobra, przypomniałem sobie o czymś takim jak całkowanie przez części
Zgłoś
Avatar
orzeszwmorde 2012-07-26, 19:26
Doktór napisał/a:

dzielenie i mnożenie są równorzędne pod względem kolejności



Że kurwa CO...?????
Zgłoś
Avatar
Lasarr 2012-07-26, 19:28
Aksal napisał/a:

@Lasarr Mathcad mi mówi, że wychodzi 1, ale ręcznie ni chuja nie mogę sobie przypomnieć, jak to szło z tymi całkami A co do tematu głównego nawet się nie wypowiadam, bo już zdążyłem utracić wiarę w ludzkość.

Edit: dobra, przypomniałem sobie o czymś takim jak całkowanie przez części



poszlo piwko :]
Zgłoś
Avatar
Allocer 2012-07-26, 19:29 4
orzeszwmorde napisał/a:



Że kurwa CO...?????


Oczywiście, ze tak. Mnożenie i dzielenie mają ten sam priorytet. Wróć do szkoły, choć po Twoich postach tutaj wygląda, że w niej nigdy nie byłeś.
Zgłoś
Avatar
Pilotn22 2012-07-26, 19:30 1
@Lasarr
Te, a mi nie odpowiedział

@orzeszwmorde

Kurde, przeczytaj sobie imbecylu jakąkolwiek książkę matematyczną to będziesz wiedział że SĄ RÓWNE.
Zgłoś
Avatar
MOTiV95 2012-07-26, 19:30 1
nie wiem co w tym trudnego i gidze wy do szkół chodzicie ,ja mam w technikum ;edwo 2 z matmy ,proste że 288
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie