18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:52
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:57
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:42
Ostatnio natknąłem się na kontrowersyjną sprawę. Studio Wargaming (twórcy World of Tanks) wrzucają do gry napisy ze Stalinem i znaki komunistyczne ale za to nie pojawią się symbole nazistów.... dlaczego? Oto odpowiedź studia, które samo się pogubiło:
Cytat:


W World of Tanks oznaczenia pochodzące z wszystkich nacji dostępnych w grze są ogólnie dostępne z wyjątkiem tych, które mają mocne skojarzenia z Państwami Osi i ich sprzymierzeńcami. Wargaming wyraźnie sprzeciwia się faszyzmowi i rozpowszechnianie takich oznaczeń traktuje jako niedopuszczalne we wszystkich tytułach obecnych i przyszłych.


Cytat:

Choć Józef Stalin jest postacią kontrowersyjną, a jego postępowanie wywołuje u wielu osób bardzo mocne reakcje i jest surowo oceniane, to Wargaming nie neguje jego wkładu w przezwyciężenie faszyzmu zagrażającego Europie i światu w XX wieku oraz jego roli jako jednego z przywódców koalicji antynazistowskiej. Zdajemy sobie sprawę, że część członków naszej globalnej Społeczności może się czuć urażona nazwiskiem Stalina, i rozumiemy taką reakcję, jednak staramy się wiernie przedstawić tamtą epokę.



Stalin nie jest żadną postacią kontrowersyjną. To zwykły zbrodniarz, taki sam a nawet większy niż Hitler.
Jetsem ciekawy waszych opini.

PS to mój pierwszy temat więc witam was wszystkich bardzo serdecznie
Zgłoś
Avatar
sebbar1991 2013-08-07, 14:48 7
Nie wiem w czym oni mają problem. To jest historia to się stało, tak było i tego już nikt i nic nie zmieni.
Według mnie to taka gra strasznie traci na niedopracowanych szczegółach.
Zgłoś
Avatar
Badluck13 2013-08-07, 15:01 26
Jak by wrzucili swastyki, to wszelkie antynazifaszyzmo pedały by ich zjadły, kurwidołki (czytaj kraje postępowe) Skandynawii i Beneluksu ponakładały by bana, Palikot by się obsrał w TVN ze wściekłości, a Baćka Łukaszenka przypieprzył by im dupne kontrole w Mińskim biurze.
Chłopaki tworzą dobrą grę i chcą ją tworzyć dalej. TO nie ich wina, że żyjemy w tak zjebanych czasach gdzie historię pisali zwycięzcy.
Zgłoś
Avatar
MCL 2013-08-07, 15:06 18
Ot, propaganda hitler zły bo jego polityką kierowała fanatyczna rządza, ale stalin dobry bo pomógł zniszczyć hitlera. Chuj z tym, że zamordował miliony więcej ludzi Hejtujemy hitlera, bo ktoś musiał być tym złym, odpowiedzialnym za całe zło 2WŚ. Stalin zostaje wybielony, gdyż jego działania były zgodne z komunizmem, tym samym, który wymyślili żydzi, oraz ich niejako uwolnił, choć to na pewno nie było jego celem. Niemniej po prostu uważam, że to stalin był większym skurwysynem, dlatego on jest największym zwycięzcą tejże wojny a jak wiadomo historię piszą zwycięzcy. Dlatego, mówią nam w szkołach jaki to hitler skurwysyn, a stalin... "yy, no zamordował więcej ludzi ale kto by się nim przejmował! Hitler żydów gazował !!!!!!!" i tego typu propaganda.
Zgłoś
Avatar
masaj990 2013-08-07, 15:06 13
O boże a czego się spodziewałeś po ruskiej grze ?
Te same ruskie oburzają się, że w Company of Heroes 2 ZSRR zostało pokazane nie jako bohaterski naród a jako zbrodniczy.
Większość ruskich nadal uważa, że ZSRR było czymś wspaniałym i żałują, że upadło.

Zaraz pewnie zlecą się pedały grające w "czołgi" żeby bronić dupy swojego pana.

A gra to nie zbalansowany syf.
Zgłoś
Avatar
Hrodgar 2013-08-07, 15:11
Stalin wygrał Hitler przegrał, więc czemu się dziwicie? Dlatego mamy partie socjal-demokratyczne a nie socjal-narodowe.
Zgłoś
Avatar
masaj990 2013-08-07, 15:14 2
Hrodgar napisał/a:

Stalin wygrał Hitler przegrał, więc czemu się dziwicie? Dlatego mamy partie socjal-demokratyczne a nie socjal-narodowe.



Tyś widzioł socjaldemokracje
Zgłoś
Avatar
Pan_Marszałek 2013-08-07, 15:15 31
Przypomniał mi się pewien obrazek, który powstał podczas afery z fanpagem "Ocieplanie wizerunku Adolfa Hitlera":

Zgłoś
Avatar
Tupolew18 2013-08-07, 15:48 5
Był kiedyś taki cytat Churchila albo tam kogoś że zwycięscy piszą historię i to jest akurat prawda. Komunizm był o wiele gorszy niż ten cały nazizm no ale cóż, krzykniesz na mieście "Kocham Hitlera" to od razu neonazista, faszysta, sprawa w sądzie i grzywna pewnie jakaś, a krzyknij "Kocham Stalina"...myślę że odpowiedź jest tutaj zbędna
Zgłoś
Avatar
dosu 2013-08-07, 18:10
hmmm kogo to obchodzi ?
Zgłoś
Avatar
Chleb razowy 2013-08-07, 18:21 1
Nazizm i komunizm to dwa psy - pierwszy koloru burego, a drugi... śmierdzi i ma wrzody. Gdyby Stalin w 39' nie pomógł Hitlerowi w podboju Polski, to do II Wojny Światowej mogłoby nie dojść. Po prostu Niemcy musieliby się zadowolić samym Pomorzem, Śląskiem i częścią Wielkopolski odebranych Polakom w wyniku wojny lokalnej. Następnie, po kilku latach, Hitler umarłby z przedawkowania kokainy, czy co on tam ćpał.
Zgłoś
Avatar
Din 2013-08-07, 18:22 1
@dosu
No kurwa, jak ja takich jaśków nienawidzę. Obchodzi to tych, których to interesuje. Nie myślałeś o tym?
Jak Cię to nie interesuje, to kurwa scrolluj dalej. Temat dostanie mniej piw i zgnije w poczekalni jeśli okaże się nieciekawy.
Zgłoś
Avatar
vincenzopl 2013-08-07, 18:26 3
Wargaming jest ogólnie żałosne- tworzą grę która niby jest darmowa ale prawda jest taka że jeśli nie płacisz w WoT to jesteś losowany do słabszej strony. Premiowani są gracze którzy topią dla Wargaming tysiące.
Co tu mówić. Komercha.
Zgłoś
Avatar
andrewerty 2013-08-07, 18:26 1
stalin to chuj
Zgłoś
Avatar
blade87 2013-08-07, 18:33
@Badluck13

Oj już przestań pierdolić, jest mnóstwo gier wojennych, różnych RTS-ów i strzelanki, w których są symbole Rzeszy i nikt do tej pory nie robił problemów. Tak samo jak z emitowanymi filmami, w których owe symbole występują.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie