18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Jeden z piękniejszych zamków jakie było mi dane zwiedzać.
Wycieczka all-inclusive po wszystkich zakamarkach, także tych, które są wyłączone ze zwiedzania. Normalnie sesja godzinna na terenie zamku kosztuje 110 zł... ale jak widać znajomości warto mieć wszędzie. Perła Wielkopolski i na pewno powód do dumy.
Idealny przykład na to jak dbać o miejsca piękne, które są wizytówką dla Polski. Jako ciekawostkę dodam, że zamek ten posiada najpiękniejsze schody w Polsce (wśród tego typu zabytków), które w całości zostały wykonane przez człowieka. Każda tralka ma niepowtarzalny wzór i jest wyjątkowa a jest ich sporo. Schody powstawały prawie 30 lat!

Więcej zdjęć z miejsc zapomnianych, opuszczonych i nie tylko (dworki, pałace, szpitale, kościoły, fabryki) znajdziecie na mojej stronie:

facebook.com/Addic7edBros?ref=hl











Zgłoś
Avatar
Erhid 2013-11-08, 16:35 1
Genialne miejsce a jako, że mam dość blisko (ok 20km) to w okresie poza zimowym jadę tak 1-2 razy w miesiącu aby sobie pospacerować bo genialnym parku, można wtedy się odstresować cisza spokój
Zgłoś
Avatar
jeremyk19 2013-11-08, 16:49 1
Nie wiem kto ci takie ceny narzucił, że 110 zł za zwiedzanie wszystkiego w zamku bo bilety są duża tańsze mam bliziutko do Gołuchowa więc często tam jestem, i nie słyszałem żeby tak ceny skoczyły A co do całego kompleksu to warto jechać naprawdę super miejsce do spacerów, dla ciekawostki film o królowej Bonie kręcili między innymi właśnie tam, ogólnie można spędzić tam miły dzień.
Zgłoś
Avatar
HyTruss 2013-11-08, 17:13 4
mieszkam jakieś 2km od tego zameczku niedaleko są żubry polecam, bardzo ciche i piekne miejsce Ahh.. ile się melanży odbylo w tym parku aż łezka się w oku kręci . Piwko leci
Zgłoś
Avatar
acidapple 2013-11-08, 17:45 1
jutro tam będę bo przyjeżdżam na manewry z kpp, także przy okazji odwiedzę zamek
Zgłoś
Avatar
u................t 2013-11-08, 17:55
@Erhid
Skąd jesteś, z Kalisza?
Zgłoś
Avatar
baret2 2013-11-08, 18:01
Z tego co pamiętam jacyś dawni właściciele chcą przejąć ten zamek. Ciekawostka - Podczas ostatniego remontu schodów znaleziono w nich ukryte 2 szt. broni palnej (kniejówkę i jakąś tam) Ci co remontowali opylili to gdzieś na boku i ślad po niej zaginął.
Zgłoś
Avatar
L................o 2013-11-08, 18:08 3
addic7ed napisał/a:

Jako ciekawostkę dodam, że zamek ten posiada najpiękniejsze schody w Polsce (wśród tego typu zabytków), które w całości zostały wykonane przez człowieka.



To rzeczywiście niespotykane. Zazwyczaj schody są domeną gremlinów.
Zgłoś
Avatar
Erhid 2013-11-08, 18:09 1
@ulthart
Można tak powiedzieć, okolice Kalisza
Zgłoś
Avatar
kubaba5 2013-11-08, 18:34 1
za zamek w Gołuchowie zawsze piwko, jako że mieszkam jakies 10km od tego miejsca
Zgłoś
Avatar
Hawajczyk 2013-11-08, 18:45
Najwyższe piętro zaliczone?
Tak się ma znajomości, że się nawet spało w Gołuchowie na zamku
Zgłoś
Avatar
GruzMan 2013-11-08, 18:55
Kto Cię kurwa wpuścił z aparatem fotograficznym do mnie do domu?
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-11-08, 18:58
jeremyk19 napisał/a:

Nie wiem kto ci takie ceny narzucił, że 110 zł za zwiedzanie wszystkiego w zamku bo bilety są duża tańsze mam bliziutko do Gołuchowa więc często tam jestem, i nie słyszałem żeby tak ceny skoczyły A co do całego kompleksu to warto jechać naprawdę super miejsce do spacerów, dla ciekawostki film o królowej Bonie kręcili między innymi właśnie tam, ogólnie można spędzić tam miły dzień.



Cena za sesje foto jest 110 za zwiedzanie grosze Na ochronie się dowiesz wszystkiego. Sesja foto to jednak troszkę inaczej jest rozliczana niż turysta, który ma ograniczony czas i możliwości (statyw itp)

Hawajczyk napisał/a:

Najwyższe piętro zaliczone?
Tak się ma znajomości, że się nawet spało w Gołuchowie na zamku



Jasne, sypialnie zaliczone
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2013-11-08, 19:32
Piękne, bo niemieckie. I przetrwa jeszcze dłużej niż polskie budownictwo dzisiaj.
Zgłoś
Avatar
PanEmo 2013-11-08, 20:05
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
addic7ed 2013-11-08, 20:48
PanEmo napisał/a:

Napisałeś, że: "posiada najpiękniejsze schody w Polsce (wśród tego typu zabytków)".
Ja się pytam: GDZIE JEST KURWA ZDJĘCIE TYCH PIĘKNYCH SCHODÓW??



Schody będą jak zgram materiał na hdd. Bez ciśnień Następnym razem grzeczniej i z kulturą chyba, że tego Cię nie nauczono.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie