18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Zamek w Sochaczewie
TakeMeRiot • 2013-12-29, 9:51
Zamek oddany do użytku 11 listopada, był remontowany przez firmę SKANSKA ok. 10 miesięcy. Za odbudowę wzięli 5 milionów złotych i proszę zobaczyć, jaką odwalili maniane.

Materiał nie własny.

Zgłoś
Avatar
i................g 2013-12-29, 19:52
Pieniądze poszły jak krew w piach.
Zgłoś
Avatar
PustySocho 2013-12-29, 19:56
Nikt nie pomyślał ze będą tam paluchy wkładać.
Zgłoś
Avatar
bombelaz 2013-12-29, 19:59
5 milionów poszło w piach
Zgłoś
Avatar
KOSS 2013-12-29, 20:01
Lej wodę syp piasek materiału nie żałuj
Zgłoś
Avatar
Dazzoth 2013-12-29, 20:45
to nie Skanska tylko Akant robił, im należą się gratulacje
Zgłoś
Avatar
Bembols 2013-12-29, 21:16
Aż przypomniał mi się kawał.
Pojechał Polak w odwiedziny do Francuza milionera. No i Francuz mu pokazuje, piękny duży dom, basen i 2 sportowe samochody w garażu, więc Polak ze zdziwienia pyta się Francuza - Jak to zrobiłeś? Francuz zaprowadził Polaka pod okno i opowiada. Widzisz tą autostradę? Wziąłem 10 milionów dotacji, autostradę wybudowałem za 7, a resztę przepierdoliłem. Polak wrócił do kraju i za jakiś czas zaprosił do siebie Francuza. Francuz przyjechał, a Polak mu pokazuje jeszcze większy i piękniejszy dom, 2 baseny i 4 sportowe samochody w garażu. Francuz ze zdziwieniem pyta się Polaka - Jak to zrobiłeś? Polak zaprowadził Francuza pod okno i opowiada:
-Widzisz tutaj autostradę?
- Nie.
- No właśnie.
Heheh, w podobny sposób najprawdopodobniej wzbogacił się wójt
Zgłoś
Avatar
8t88 2013-12-29, 22:00
Jak już wspomniano, najprawdopodobniej taki był wymóg jakiegoś konserwatora zabytków.

Jakiś czas temu czytałem, o facecie który wykupił w Polsce zamek-ruinę. Chciał go wyremontować, to właśnie konserwator zabytków stwierdził, że zaprawa musi być taka jak w średniowieczu (oczywiście nikt do końca nie wiedział jakiej zaprawy wtedy stosowali).
Wbrew temu co się może wydawać, takie postępowanie jest uzasadnione (o tym niżej). Kiedyś nie znano obecnie stosowanego cementu portlandzkiego, który jest bardzo wytrzymały, lecz stosowano prostsze wersje cementu wapiennego.

Na NG lub Discovery leciał program o firmach które wyniszczają budynki. Firma miała zniszczyć budynek z ładnych cegiełek, a że cegiełki ładne to też wartościowe, więc przyjechał kupiec. Powiedział, ze to czy kupi cegły zależy od tego jakiej zaprawy używano: słabszej wapiennej czy portlandzkiego cementu...
Niestety użyto portlandzkiego cementu, który tak mocno przylega do cegieł, że nie opłaca się oczyszczać cegieł... Kupiec zrezygnował z zakupu cegiełek...

A czym może się kierować taki konserwator zabytków wydając nakaz użycia tak słabego cementu? Poza tym, by zachować wierność historyczną, ma to znaczenie praktyczne; gdyby użyto spoiwa bardzo mocnego, to przy ewentualnych poprawkach lub przyszłych remontach byłyby problemy.... dlaczego? Kolejna historia:
Kiedyś Cejrowski opowiadał jak w Meksyku naprawiano piramidy Majów... Remontując i składając skalne bloki łączono je "na odwal się", a na dodatek użyto do tego współczesnej zaprawy... I tak powstał problem, piramida źle naprawiona, to nie bardzo jak jest ją zdemontować by poprawnie złożyć... cement za mocny...

Tak więc, nie wszystko jest takie na jakie wygląda...

PS. wiele domów w Polsce wybudowano z użyciem zaprawy wapiennej, np. w PRL (kiedy środki budowlane były z przydziału) ludzie kombinowali jak mogli, dlatego wiele budynków dzisiaj ma takie sypiące się spoiny, że palcem można wydłubać.
Zgłoś
Avatar
pharmasone 2013-12-29, 22:27
guzik prawda z ta zaprawą . W Inowłodzu remontowali zamek normalnym cementem . Konserwator nie pozwolił kłaść gładzi tylko na ścianach - miało być chropowato i nierówno , zamek był w takim samym stopniu zniszczony jak sochaczewski , według obliczeń skarpa i jej zabezpieczenie miała kosztować 2,5 mln złotych (dane z 2010 roku - widziałem kosztorys) gdzie się podziało następne 2,5 mln nie mam bladego pojęcia bo nie uważam ze utwardzenie dziedzińca i kilku kolumienek pochłonęło tyle mamony
Zgłoś
Avatar
rozasty 2013-12-30, 3:50
A jeśli już tak bronicie firmy SKANSKA to pomyślcie, że jako firma wygrywająca przetarg odpowiada za wszystkie zakończone prace, wiec sprawdza jak zostały wykonane przez podwykonawców i ewentualnie nie oddaje budowy w terminie a kosztami obarcza podwykonawce i tyle.
Zgłoś
Avatar
black88 2013-12-30, 14:23
Nie Skanska ale podwykonawca to raz,

Dwa - ktos - jakis debil - to odebrał, więc o co kaman? Jak inspektor nadzoru inwestorskiego to lamus to sie go robi w chuja

Trzy - powód był jeden - mróz.

Cztery - gwarancja przecież jest... Chyba, że to za panstwowe było robione to może i gwarancja jest miesiąc - przecież w urzędach debile siedzą.

Strzała
Zgłoś
Avatar
JarekBestia 2013-12-30, 22:30
e-sochaczew.pl/sochaczew,ruiny-zamku-po-pracach-konserwatorskich-fotor...
Zgłoś