18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Zawieszona kawa
DFM • 2013-04-04, 14:28
"Dobro jest proste
Wszedłem do małej kawiarni z przyjaciółką, każde z nas zamówiło dla siebie. Gdy siadaliśmy przy stoliku, dwóch ludzi podeszło do bufetu: - "Pięć kaw, dziękuję, trzy dla nas, a dwie zawieszone". Płacą, biorą swoje trzy filiżanki i wychodzą. Pytam przyjaciółki: - "Co to są zawieszone kawy"? Ona odpowiada: - "Poczekaj, zobaczysz".

Jeszcze kilka osób weszło do kawiarni. Dwie kobiety zamówiły kawę, zapłaciły i wyszły. Następne zamówienie to siedem kaw dla trzech adwokatów: - "Trzy dla nas i cztery zawieszone". Rozważając co takiego zawieszone kawy, podziwiam piękny widok w słonecznej pogodzie. Nagle otwierają się drzwi. Mężczyzna w zniszczonym ubraniu wyglądający jak żebrak, podchodzi do kelnerki i pyta uprzejmie: - "Czy masz może zawieszoną kawę"?

To proste - ludzie płacą z góry za kawę przeznaczoną dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupienie gorącego napoju.
Tradycja zawieszonej (suspended) kawy powstała w Neapolu i rozprzestrzeniła się po całym świecie. W niektórych miejscach, oprócz zawieszonej kawy, można zamówić kanapki, a nawet pełen posiłek".
Ta historia rozgrzewa więcej niż filiżanka kawę w zimowy dzień."

Może to i jest sadistic ale .. eh
Zgłoś
Avatar
Sradowazy 2013-04-04, 17:50 2
Plota dnia na fejsie sie niesie. Standardowo jeszcze kilka dni powrzucają sobie na tablice ten tekst ze zdjęciem dziada który siorbie kawkę powzruszają się i tyle z tego będzie.
Jak zaczniecie już zawieszać te kawki w kawiarniach to nie zapomnijcie bezdomnym fejsa założyć żeby o zawieszonych kawkach mogli się dowiedzieć.
Zgłoś
Avatar
deluxe 2013-04-04, 17:52 1
Już lecę zamówić zawieszoną kawusię i kanapkę dla pana żula!
Zgłoś
Avatar
los gienadijos 2013-04-04, 17:52 5
No kurwa skandal!
Taka ckliwa historia i nikt w kawiarni nie klaskał?!
Nawet kierowca autobusu?!!!
Zgłoś
Avatar
Grusiasiusia 2013-04-04, 17:57
fake bo za oknem nie ma słonecznej pogody
Zgłoś
Avatar
Prokurator 2013-04-04, 18:19
Może ja jakiś inny jestem, ale raczej bym się wkurwił że za moje pieniądze ktoś funduje kawkę "komuś, kto nie może sobie na nią pozwolić" większość takich ludzi ma ręce, nogi i są zdrowe ale za miast do pracy bo za tysiąc złotych nie pójdą do pracy wolą żebrać.
Zgłoś
Avatar
s................n 2013-04-04, 18:30
kurwa co ja tu czytam
Zgłoś
Avatar
froobbie 2013-04-04, 18:45
Wzruszające, jaki ten sadistic zrobił się ostatnio słodziutki.
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2013-04-04, 19:23
W pewnym centrum handlowym w moim mieście bardzo często można spotkać pewnego starszego pana (nie wiem czy bezdomny czy po prostu tylko ubogi), który wszedł w "układ" z punktami gastronomicznymi w tym CH. A mianowicie pomaga tam sprzątać, ustawia krzesełka, czyści stoliki i inne takie proste czynności za co w zamian dostaje od obsługi zawsze ciepły posiłek, herbatę czy też kawę itd. Cała akcja wg mnie na duży +
Zgłoś
Avatar
A................h 2013-04-04, 21:43


widzę, że sadol powoli staje się kolejnym serwisem typu kopiuj-wklej
Zgłoś
Avatar
croyna 2013-04-04, 23:16
"Wszystkie zawieszone prosze!!" tyle wygrać XDDD
Zgłoś
Avatar
DonMiguel 2013-04-05, 0:18
jednak "zawieszone" brzmi lepiej niż "pending"

"-jedną dziwkę na godzinkę i dwie zawieszone"
Zgłoś
Avatar
kwiat3k 2013-04-06, 23:11
źródło: powiedzialem.pl
Cytat:


Kojarzycie akcje zawieszona kawa? Można ostatnio ją spotkać wszędzie, kwejk, facebook, demotywatory. Jeśli ktoś nie wie na czym to polega to już tłumaczę, wszystko opiera się na byciu dobrym człowiekiem, wchodzisz do knajpy i zamawiasz jedną kawę dla siebie a drugą zawieszoną – czyli płacisz za napój, którego nie pijesz. Po co to? Po to aby ktoś w potrzebie mógł wejść i zapytać o zawieszoną kawę a jeśli takowa będzie to ją po prostu wypije. Reasumując jest to fundowanie komuś ‚małej czarnej’.

Ja nie mogę pojąć jak można pomyśleć, że ta idea jest dobra. Czy ktokolwiek miałby ochotę wejść do knajpy i pić jakikolwiek napój albo jeść w towarzystwie grupy meneli? Tak, wiem, nie tylko menele za pewne skorzystaliby bądź korzystają z tego przywileju, bo darmowa kawa jest przywilejem. To jest naprawdę upośledzona idea. Jeśli chce się komuś pomóc to są inne sposoby, szlachetne paczki (chociaż i tutaj się można dobrze nadziać), fundacje, strony internetowe ze zbiorem różnych akcji chociażby pomagam.info/ czy siepomaga.pl/.

Nie żebym miał coś przeciwko ludziom, którym się w życiu coś nie udało ale ta całą idea jest urwana tak jakby z choinki, szczególnie u nas w Polsce. Już widzę te tłumy ‚przezabawnych’ małolatów czy lewych studentów tłumami uderzających do knajp w celu wypicia darmowej kawy. Tak naprawdę ta cała idea u nas nie ma racji bytu, nie w tym społeczeństwie, zbyt dużo w nas cwaniactwa. Z drugiej strony co 2 albo każda zawieszona kawa w części knajp pójdzie do kieszeni właściciela lub obsługującej was osoby.

Chcąc pomóc innym wybierajmy inne, lepsze sposoby udzielenia wsparcia bo takie to działają w filmach i bajkach.



i mały bonus
Zgłoś