18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Zbudujemy własne transformersy i T-1000?
p................a • 2013-10-24, 13:08
Pisałem wcześniej o technologiach militarnych, które umożliwią powstanie broni znanej wcześniej tylko z nurtu sci-fi. Dziś następna informacja o odkryciu tego typu. Kostkach M-Blocks.

"Inżynierowie z Instytutu Technologii w Massachusetts opracowali modularne kostki sześcienne M-Blocks, dzięki którym można tworzyć przedmioty o dowolnym kształcie. Wynalazek ma pomóc ludzkości np. w budownictwie, jednak mówi się również o zastosowaniu militarnym.

Kostki M-Blocks nie posiadają zewnętrznych, ruchomych części a specjalnie ułożone magnesy, dzięki którym są w stanie "wchodzić" jeden na drugi, skakać lub tarzać się. Naukowcy z MIT wyjaśnili, że każdy M-Block posiada tzw. koło zamachowe, które pozwala wykonywać aż 20 tysięcy obrotów na minutę. Kostki mogą łączyć się ze sobą w momencie pędu koła zamachowego, które obraca magnesy tak aby przyciągały się. Aby dokładniej zrozumieć na czym to polega, warto obejrzeć film.

Technologia jest dopiero we wczesnych fazach rozwoju, a w przyszłości prawdopodobnie pojawią się o wiele bardziej zaawansowane pomysły z wykorzystaniem M-Blocków. Naukowcy mają nadzieję, że kostki te będzie można poddać miniaturyzacji, tworząc mikroboty które pozwolą na skonstruowanie tzw. Transformerów, które mieliśmy okazję oglądać w filmie "Transformers". Co więcej, dzięki M-Blockom przyszła technologia może okazać się tak zaawansowana iż uczeni będą w stanie opracować cybernetycznego zabójcę T-1000 z ciekłego metalu - dokładnie takiego samego jaki pojawił się w znanym filmie "Terminator 2: Dzień Sądu".

Nietrudno zauważyć, że w ostatnim czasie coraz więcej wynalazków z filmów science fiction jest opracowywanych w rzeczywistości, jednak opracowanie robota T-1000 może okazać się katastrofą, gdyby maszyna rzeczywiście uzyskała samoświadomość. Sztuczna inteligencja wciąż postępuje a uczonym zależy na tym aby była na jak najwyższym poziomie."

Tak więc po psycho-broni i kontroli pogody możemy niedługo doczekać się robota podobnego do terminatora modelu T-1000którego chyba każdy najbardziej lubi.Chociaż nie będzie on raczej mógł stawać się płynny i przenikać przez ściany, bo stopiłoby się te koła zamachowe kostek. Moim zdaniem będzie to raczej replikator z Gwiezdnych Wrót, bo te kostki zachowują się prawie identycznieFilm o kostkach
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-10-24, 16:28 4
Zobaczycie, przyjdzie czas, że roboty nas wszystkich wygryzą. Zapamiętajcie me słowa, albowiem oglądałem Battlestar: Galactica i wiem co mówię!
Zgłoś
Avatar
D................s 2013-10-24, 17:45
To jest piękne, po prostu piękne.
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-10-24, 18:20
Nie ma się co śmiać. Jeśli maszyny jakimś cudem staną się w pełni inteligentne i autonomiczne, to o czym od razu pomyślą? O ile nie uprzedzą ich lewo-pojeby żądające dla nich praw człowieka. Następnym zaś krokiem będzie typowa ludzka myśl "Tamci są słabi, więc ich podbijmy".
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-10-24, 23:15 3
DUST DEVIL napisał/a:

Zobaczycie, przyjdzie czas, że roboty nas wszystkich wygryzą.


i jeszcze wyruchaja w dupe
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-10-25, 23:12
Thor ze swoją flotą nie mógł się ich pozbyć a my chcemy własne robić? Lejm...
Zgłoś
Avatar
Kaskaderdx10 2013-10-26, 20:29 1
Zgłoś
Avatar
wolfik990 2013-10-30, 22:11
A ja wam powiem tak, że dzieci będą się takimi bawić kiedyś i będą budowały sobie
Zgłoś