18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Żółwik
Diabbel • 2012-11-28, 17:50
A oto żółw mojej siostry (tak, siostra zajebista, i nie, nie pokażę zdjęć ), który robi coś dziwnego... Może jakiś sadystyczny miłośnik żółwi, jest w stanie to wyjaśnić ?



Zgłoś
Avatar
Bridgwater88 2012-11-29, 13:45
faken Wolverine !
Zgłoś
Avatar
Diabbel 2012-11-29, 14:10 1
@Nameless

No bez przesady z tymi mękami żółwia..... Akwarium ma 45 L i grzałka od zawsze w nim była.... 25 C, dzisiaj zakupiliśmy filtr zewnętrzny na 80L i dodatkowy kamień, na którym może grzać dupę cały dzień a w gratisie dostał plakat z tyłu i ma teraz kaskady i lagunę Głębokość wody - 1.5 długości Jego ciała. I daruj sobie teksty o debilach w tym przypadku, bo tego żółwia dostało dziecko od innego dziecka na urodziny - za to nie możemy odpowiadać, a że nie każdy rodzi ekspertem do spraw żółwi to staramy się żeby miał co trzeba a nie tak jakby większość zrobiła a nie wyjebać go do rzeki..... -.-
Swoją drogą żółw ma rok i urósł na prawdę sporo od tego czasu, bo nie wiem czy miał chociaż 5 cm długości na początku. Wesoło popiernicza w te i we wte i nie wygląda na zmartwionego...
Zgłoś
Avatar
Entheus 2012-11-29, 14:13 2
ODPOWIEDŹ: takie finezyjne ruchy drgającymi łapkami przed głową to ruchy godowe. Gdy miałem samca i samiczke to pizgały tak do siebie nawzajem przed ruchaniem.
Zgłoś
Avatar
yaiba 2012-11-29, 15:54
Aż sie zalogowałem jak przeczytałem najbardziej zabrowarzony komentarz gamonia georgesa...
ten żółw to samiec a jego dziwne zachowanie to "taniec godowy". nie, nie ma przerośniętych pazurów. Jak je obetniesz, to najprawdopodobniej stracisz żółwia za to my może będziemy mieli jakiś materiał sadystyczny
Co do samej siostry, to faktycznie musi być very ruchable skoro nawet żółw na nią leci
Zgłoś
Avatar
ZabójczaMama 2012-11-29, 16:17
Akwarium większe to by mu się przydało w przyszłości, żeby nie karłowaciał... 45l to nic dla takiego żółwika.

A pamiętajcie drogie dzieci - filtr zawsze powinien być w całości zanurzony pod wodą, bo inaczej szybko się spierdoli!
Zgłoś
Avatar
arsene007 2012-11-29, 17:04
nic nie obcinaj , takie pazury to jedna cech rozrózniających płeć u tego gatunku( samce takie długie mają) ..chciałbys żeby tobie jajca ucieli ?
Zgłoś
Avatar
Diabbel 2012-11-29, 17:42
Nie no, nawet na chwile nie potraktowałem serio tej rady A filtr specjalnie kupiony na duże akwarium bo do roku pewnie gdzieś 100L będzie na stanie A co do filtra jeszcze, to ten jest specjalny zewnętrzny - stoi takie wielkie bydle na podłodze i tylko dwa węże z akw. do niego idą (w sumie to jeden wychodzi, drugi wchodzi )
Zgłoś
Avatar
Mr Dan 2012-11-29, 22:57
Miałem takiego żółwia, nie widzę całego akwarium, ale powinieneś go karmić mięskiem i zrobić mu z kamyczków wysepkę. Z tego, co widzę, to mało ma kamyków na dnie, powinien mieć całe dno z nich. Pamiętaj o zmianie wody, lampka powinna być taka, co daje ciepło, staraj się nie pozwolić mu zapaść w sen zimowy, bo ciężko dobudzić.
Zgłoś
Avatar
tomasz92bb 2012-11-29, 23:05
moje zółwie jedzą ryby , krewetki i roślinki co w akwa mają nie wolno im dawać mięsa wołowego drobiowego itp. bo to nie jest ich naturalnym pokarmem i powoduje różne schorzenia
Zgłoś