18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Zrywka drzewa
m................i • 2012-11-14, 1:28
Koleś próbuje zciągnąć drzewo z lasu niezbyt odpowiednim do tego sprzętem
Zgłoś
Avatar
nitrox89 2012-11-14, 20:13
modzgi napisał/a:

Eksperty jebane na wszystkim się znają:


modzgi napisał/a:

rolniczenia



Jak sie nie znasz to zamknij morde... Wystarczy zastosować odpowiedni obciążnik na przód np. o masie 1T i praca staje się przyjemna... Traktor może służyć zarówno do pracy na roli, transportu drogowego, czy wycinki lasu... Kwestia OSPRZĘTU!
Zgłoś
Avatar
sv3n 2012-11-14, 20:14
Za ciężka płyta zrywkowa i za duża masa do zrywki około 7 kubików( +- 5 ton).Ot cała filozofia.
Zgłoś
Avatar
PustySocho 2012-11-14, 20:16
dał rade?
dał więc zamknąć ryje, bo z kojca wypadniecie dzieci.
Zgłoś
Avatar
PaczekDNA 2012-11-14, 20:17 37
To są prawdziwe ciągniki leśne!

Zgłoś
Avatar
coolfon 2012-11-14, 20:19 1
modzgi napisał/a:

Eksperty jebane na wszystkim się znają:
1: To jest ciągnik rolniczy
2: Dokładnie Ursus 1614 posiadający około 150 KM
3: Jako że to ciągnik rolniczy , więc służy do rolniczenia a nie ciągania drzew

Popatrzcie na ciągniki leśne to zrozumiecie że mająkompletnie inną budowę i rozłożenie ciężaru.Obrazek
To jest ciągnik leśny ;p



tu jest polska, ludzie zapierdalają po lesie czym sie da i robią zrywke czym sie da, od kurwa c330 do zjebanych (biało)ruskich mtzow i sobie radzą. to nie Kanada i nie mam maszyn, które zetna drzewo, ojebią z galezi i kory i jeszcze odpowiednia przytną, średni ciągnik, dobry operator, piła i siekiera. tyle
Zgłoś
Avatar
G................r 2012-11-14, 20:22
na co to tyle ładować? rozpier*oli sprzęt i będzie zapier*alał gołymi rękami
Zgłoś
Avatar
kalboy92 2012-11-14, 20:26
Liczyłem że walnie fikołka...
Zgłoś
Avatar
John Deere 2012-11-14, 20:28
To jest ursus 1614 a nie jakieś 80, 901 i inne huje muje. Poza tym on nie ściąga cały czas tego drzewa tą 16 ma do tego LKT tutaj była jakaś wyjątkowa sytuacja.
Zgłoś
Avatar
tigerqaz 2012-11-14, 20:32
Widać że nie pierwszy raz to robi więc jakie ma znaczenie czym to robi?
jakoś mu to idzie lepiej tak niż w rękach he he
Zgłoś
Avatar
T34v2 2012-11-14, 20:32 1
"Nieodpowiednim sprzętem"? Gdybyś zobaczył co mój kuzyn w lesie zwykłym ursusem C360 odpierdala, to byś się za głowę złapał. Każdy sprzęt jest kupa, gdy kierowca dupa.
Zgłoś
Avatar
L................l 2012-11-14, 20:34
Czekałem aż go rozpierdoli na kawałki, albo kierowca spłonie żywcem. Chujnia.
Zgłoś
Avatar
c................l 2012-11-14, 20:37
najlepszy obraz ogarnięcia tematu dał swoim komentarzem Go4Fr

Tak się składa że moi rodzice mają gospodarstwo i prawda jest taka że nie potrzeba kosmicznego i wyspecjalizowanego sprzętu, tylko ogarnięty operator, plus odpowiedni osprzęt tak jak ktoś pisał, a jak widać koleś dał rade a dodatkowe obciążenie z przodu ułatwiłoby mu wyciąganie tego drewna z lasu

Tak swoją drogą drzewo to roślina, która rośnie po ścięciu jest to już drewno

A polskie 30 czy 60 dają rade w naprawdę ciężkich warunkach czasem wystarczy lekka modyfikacja i są to ciągniki nie do zajebania i potrafią zdziałać cuda, wiem bo nieraz je katuje nie mówiąc już o mocniejszych wersjach, a i z tatą naszą 60 troszkę dopakowaliśmy rozwiązaniami własnego pomysłu, bo te seryjne dawały dupy w dłuższej eksploatacji
Zgłoś
Avatar
djpolb 2012-11-14, 20:41 3
A teraz sobie popatrzcie hipsterskie cioty jakimi narzędzami pracują prawdziwi faceci
Zgłoś
Avatar
m................i 2012-11-14, 20:49
Chlopaki chłopaki nie ogarniacie tematu.
LKT to nie jest duzy wydatek, na chwilę obecną nawet mniejszy niż ten ursus na filmiku i to nawet o połowę ( a mimo mniejszej mocy poradził by sobie o niebo lepiej). Poprostu koleś tego ursusa zarżnie w tym lesie. Tak zamiast porobić z 10 lat w polu ten ciągnik zostanie zarżnięty w przeciągu 2 lat. Wiem co można wyprawiać w lesie za pomocą ciągnika, sam wyprawiałem 80 ciągając dłużycę zaczepioną na podnośnik nie raz po 2-3 sztuki. Dlatego wiem że po prostu szkoda sprzętu.....
Zgłoś
Avatar
olex 2012-11-14, 20:58
no tak, ale jak jest jeden ciagnik na firmie to co poradzisz
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie