18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:36
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:01
Avatar
Slim700 2013-02-20, 16:22
Kurwa, miałem taką........a o tak wybrałem tą co się stawia....
Zgłoś
Avatar
kamilkawka 2013-02-20, 17:39
mistrzostwo świata
Zgłoś
Avatar
A................N 2013-02-20, 19:38
Mi się podoba.
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2013-02-20, 20:27 6
Kiedyś znały swoje miejsce. Potem poluzowaliśmy im smycz to się zaczęły do gardeł rzucać.
Zgłoś
Avatar
petru23 2013-02-20, 23:22
pierwsze przykazanie rozumie się samo przez się

Zgłoś
Avatar
kodszklana 2013-02-21, 1:45 9
jak u turbanów...
Zgłoś
Avatar
calasty 2013-02-21, 1:51 4
stare dobre czasy... łezka w oku
Zgłoś
Avatar
SeleremJesteem 2013-02-21, 20:48
He he, ciekawe czy ktoś jeszcze wie czym zajmowały się modystki? (zawód na wymarciu)
Zgłoś
Avatar
Malwi 2013-02-21, 23:28
@up pl.wikipedia.org/wiki/Modystka - Ciocia Wiki wie , wujek google pewnie też
Zgłoś
Avatar
Skądinąd 2013-02-21, 23:50 6
Loaloa napisał/a:

Kiedyś znały swoje miejsce. Potem poluzowaliśmy im smycz to się zaczęły do gardeł rzucać.



Muszę cię zmartwić, bo głównym powodem samodzielności kobiet jest fakt zniewieścienia mężczyzn*. Pokaż mi faceta, który w naszych czasach umiałby zarządzać domem, jednocześnie wykonując pracę zarobkową. Tak, mężczyźni zarządzali domem: gospodarowali kasą, zatrudniali i dyscyplinowali służbę, prowadzili rachunki itd. 100 lat temu bogatsze kobiety (bo nie mówię o najniższej warstwie społecznej) zajmowały się jedynie wychowywaniem dzieci (niektóre jeszcze gotowały, jeśli w domu nie było kucharki).

*Powodów zniewieścienia jest wiele, ale głównym w tej części Europy są realia powojenne, kiedy wdowy musiały sobie radzić same, a urodzeni już wcześniej synowie byli traktowani jak święte krowy. Od tego się zaczęło wychowywanie ciotek-klotek w kalesonach i trwa to do dzisiaj.

Naprawdę, wiele kobiet wróciłoby do starych zwyczajów, kiedy mogły realizować się np. na polu sztuki, nieobarczone dodatkowymi obowiązkami. Ale nie mogą, bo po tej ziemi stąpa coraz mniej mężczyzn gotowych do podjęcia odpowiedzialności za życie swoje i swojej rodziny.
Zgłoś