18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Oto 12 latka która wyciśnie więcej niż nie jeden na tym forum, a może i nie jednego na tym forum. Zaznaczę od razu, że wygina się tak, bo wyciska w sposób trójbojowy, jak ktoś się nie zna to i tak powie, że nie tak jak trzeba



Były filmy z Adamem co sobie ćwiczy kulturystykę, ja polecam wszystkim trójbój, a zwłaszcza zawody akademickie, kiedy chłopaki (i dziewczęta!) nie mają jeszcze takiego parcia na "wspomagacze"
Zgłoś
Avatar
p................7 2012-11-22, 0:34
Mają rację chłopaki co się znają powyżej, technicznie rzecz biorąc jest to prawidłowy sposób wyciskania w trójboju. Nie niszczy to kręgosłupa bo kręgosłup w odcinku piersiowym jest właśnie do wyginania naturalnie przystosowany. Poza tym nie jest specjalnie obciążany - największe siły działają na górę pleców, gdzie rozkłada się to na kark i łopatki. Po latach wyciskania tak jak wszyscy na każdej osiedlowej siłowni w poniedziałek przestawiłem się na sposób trójbojowy i w ciągu paru miesięcy skończyły się moje wieczne kłopoty z barkami.

Jestem jednak zdania że federacje powinny coś zrobić z tym wyginaniem się w niższych kategoriach wagowych. Rozumiem że ze względów anatomicznych lekki mostek jest korzystny - otwiera klatkę, przenosi obciążenie z przodu barków na triceps, pozwala na trzymanie ramion pod kątem 45 stopni itd. Jestem za, sam to stosuję i bardzo sobie chwalę. Ale to co wyprawiają te chudzielce to już przegięcie pały - to ćwiczenie ma więcej wspólnego z wyciskaniem na poręczach niż z wyciskaniem na klatkę i jest to robione tylko i wyłącznie żeby zwiększyć ciężar. Reguły sędziowania są surowe w trójboju, nie widzę powodu dla którego nie mogliby zwyczajnie zakazać takiego wariactwa. Z podobnych powodów wyciskanie nad głowę wyleciało z olimpijskich ciężarów wiele lat temu.
Zgłoś
Avatar
WezDoBuzi 2012-11-22, 0:37
Kurwa, pierwszy raz takie mostkowanie widzę o.O Do połowy tego co ona się nie wygnę.
Zgłoś
Avatar
MaStAh88 2012-11-22, 0:48
Tylko Czekać Aż Jej Łechtaczka Urośnie do Rozmiarów Lizaka a Reszta Ciała do Pudzianowskiego a Zobaczymy Następny Filmik z NIĄ w rolo głównej na HARD SADOLU
czekam z niecierpliwością
Zgłoś
Avatar
MMAchu 2012-11-22, 1:05
Kolego massq, masz rację sami znawcy... trenowałem trójbój siłowy dobry czas temu ale masz rację, z pewnością po wklejeniu kilku linijek z wikipedii jesteś największym ekspertem...
Zgłoś
Avatar
ja.nie.kradne 2012-11-22, 7:56
eee tam, wyciska nie tak jak trzeba. nie liczy sie.
Zgłoś
Avatar
Ando 2012-11-22, 9:33
z takim mostkowaniem to ja podniose 150
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-11-22, 10:49
W tym wieku różnice między chłopakami, a dziewczynami dopiero zaczynają dawać o sobie znać. Poziom testosteronu u chłopaka mającego 12 lat i tak jest bardzo niski. Różnice przy wyciskaniu związane z płcią będzie widać dopiero podczas burzy hormonalnej u dorastających chłopców, a więc automatycznie ona zostanie w tyle bez testosteronu, a chłopak będzie mógł ćwiczyć i osiągać lepsze rezultaty. Taka nasza natura. Kobieta ma dużo niższą granicę maksymalnego ciężaru. Tak czy inaczej szacunek dla dziewczyny bo musi sporo ćwiczyć, ja w wieku 14 lat wyciskałem na ławce zaledwie 65kg... Oczywiście jak tylko pojawiły się pierwsze oznaki skoku hormonów to siła zaczeła iść diametralnie w górę. Pamiętam jak na siłowni w wieku tych 14 lat przychodziły dziewczyny, które wyciskały tyle co chłopcy mający tyle samo lat i nie uprawiający żadnego sportu (około 30-40kg).
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2012-11-22, 12:04
fajna dupa ale troche stara
pozatym strach sie dotknac do takiej bo wyciska 2x wiecej niz ja, jeszcze wpierdol spusci
Zgłoś
Avatar
Angius 2012-11-22, 13:57
Zajebiście nogi rozkłada, powyciskałbym ją
Zgłoś
Avatar
k................a 2012-11-22, 16:28
A po wszystkim goli jaja
Zgłoś
Avatar
sidian 2012-11-22, 19:34
Skubana jaka giętka, jakby się postarała, to by się mogła po rowie polizać O_o.

Podnieść 70kg na płaskiej to potrafi może ze 2% populacji i to licząc samych mężczyzn... Dobra jest.
Zgłoś