18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
15 latek nie wytrzymał
twisternh • 2013-08-31, 18:53
Cytat:

W dzień rozpoczęcia roku szkolnego w Greenwich (Connecticut) po powrocie do domu zastrzelił się 15-letni Bartosz Palosz. Koledzy prześladowali go z powodu polskiego akcentu - pisze "The New York Times".
Bart Palosz urodził się w Polsce. Przyjechał do Greenwich 7 lat temu wraz z rodziną i tam uczęszczał do szkoły.
We wtorek po powrocie do domu z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Greenwich High Scholl zastrzelił się ze strzelby należącej do rodziców.
Wszystko wskazuje na to, że chłopiec był ofiarą bullyingu - prześladowania przez inne dzieci w szkole.

Koledzy notorycznie go zaczepiali. Wrzucali w krzaki, zrzucali ze schodów, zniszczyli nowy telefon komórkowy chłopca. Bartosz był prześladowany z powodu swojego akcentu - stwierdza w swojej relacji "New York Times".
Po uroczystościach pogrzebowych w Stamford, na których licznie zgromadzili się uczniowie Greenwich High School, rodzina planuje pochować ciało Bartosza w Polsce.
Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić, czy w jego przypadku doszło do zaniedbań ze strony nauczycieli.
W ostatnich dekadach w większości stanów USA wprowadzono specjalne prawo mające zapobiegać przypadkom bullyingu. Amerykańskie media szeroko opisują sprawę Bartosza zastanawiając się, dlaczego obecne rozwiązania okazują się nieskuteczne i jak można zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.



Pewnie jak by był jakimś szmatogłowce to by pewnie miał poklask i poszanowanie bo by się go koledzy bali, że się wysadzi w szkole ! albo im owce z farmy wyrucha
Zgłoś
Avatar
damian88719 2013-08-31, 19:43 9
U nas jak ktoś troche inaczej mówi to śmiejemy się z tego, lubimy takich ludzi, bynajmniej ja(poza "Siemanko, witam w mojej kuchni", jego głos mnie drażni"). A tam jakaś jebana dzicz panuje. Założe się, że chłopaka prześladowało stado małpiszonów z IQ moich butów. Szkoda że rodzice nie reagowali w porę. Ja bym tak synowi w twarz pluć nie dał.
Zgłoś
Avatar
Beziking 2013-08-31, 19:55 9
damian88719 napisał/a:

U nas jak ktoś troche inaczej mówi to śmiejemy się z tego, lubimy takich ludzi, bynajmniej ja(poza "Siemanko, witam w mojej kuchni", jego głos mnie drażni"). A tam jakaś jebana dzicz panuje. Założe się, że chłopaka prześladowało stado małpiszonów z IQ moich butów. Szkoda że rodzice nie reagowali w porę. Ja bym tak synowi w twarz pluć nie dał.



Wracając do tematu- szkoda chłopaka, a tych pajaców chciałbym dostać w swoje ręce, za wyśmiewanie się z polskiego akcentu. hamerykańskie ścierwa
Zgłoś
Avatar
MCL 2013-08-31, 20:18 2
Podwójne standardy, gdyby to był ciapaty to sam obama by protestował przeciw przemocy i rasizmowi. Bo tak, kurwa, to jest rasizm. Dyskryminacja ze względu na pochodzenie. Eh, jebany świat.

A co do młodych, wielu jest takich pojebańców. Wina rodziców, bo nie umieją wychować dzieci. Takim trzeba przyjebać pałą przez łeb i tyle
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-08-31, 20:19 16
mol zrobic uzytem ze strzelby i zapolowac nastepnego dnia w szkole...
Zgłoś
Avatar
S................l 2013-08-31, 21:10 3
Kurwa, gdyby to był ciapaty w Polsce, to byśmy się cieszyli. Po kiego chuja tam ta rodzina jechała? Trzeba się liczyć z konsekwencjami wycieczki do innej kultury.
Zgłoś
Avatar
Presty 2013-08-31, 21:16 2
Żal chłopaka.

Ale nie szukałbym winnych wśród ciapatych czy "podwójnych standardów". Sorry, chłopak 8 lat trafia do nowego kraju i przez 7 lat nie może sie nauczyc angielskiego (!) a zapewne inne sprawy też były - wynika z tekstu, że nikt go nie lubił.

Panowie, żal chłopaka, ale chyba w tym przypadku coś było nie teges...
Zgłoś
Avatar
m................i 2013-08-31, 21:45 13
@up
Co ty pierdolisz typie.......
Wina ewidentna nauczycieli że pozwalali na takie zagrywki, że niby żaden nie widział jak gnębili go?
Niby nieszkodliwe popychanie( z którego dorosły nie brał by do siebie) , ale dla niego bardzo szkodliwe zresztą widać co się stało

Za każdą próbę gnębienia powinno się gnojkom skórę między palcami papierem rozcinać...
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2013-08-31, 22:42 1
MSZ już szykuje przeprosiny za to, że ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności
Zgłoś
Avatar
lapps 2013-09-01, 1:33
Presty napisał/a:

Żal chłopaka.

Ale nie szukałbym winnych wśród ciapatych czy "podwójnych standardów". Sorry, chłopak 8 lat trafia do nowego kraju i przez 7 lat nie może sie nauczyc angielskiego (!) a zapewne inne sprawy też były - wynika z tekstu, że nikt go nie lubił.

Panowie, żal chłopaka, ale chyba w tym przypadku coś było nie teges...



ja pierdole...
gdzie ty te rzeczy wyczytyales? pokaz mi ktora linijka tekstu mowi, ze sie nie mogl nauczyc sie angielskiego i ze nikt go nie lubil
Zgłoś
Avatar
takija 2013-09-01, 15:00
Zaatakujmy USA. Prezydencie....do boju!
Zgłoś
Avatar
K................z 2013-09-01, 15:48
Cienias, amerykanskie dziecko wzięłoby pistolet i pobawiło się z uczniami i nauczycielami ;]

PS. jakby to był brudas aale by była afera o rasizm
Zgłoś
Avatar
Pszszemek 2013-09-01, 16:42 4
Ciekawe kurwa czy się śmiali jak Kościuszko i Puławski im podczas wojny o niepodległość dupę nie raz ratowali
Zgłoś
Avatar
Ileev 2013-09-01, 16:46
A nie wydaje Wam się, że to kolejny "genialny" preteksty rządu USA by zabrać obywatelom broń? Czemu kolejny przypadek dotyczy szkoły i osoby młodej? Bo to najbardziej wzburza ludzi.
Zgłoś
Avatar
Mathiuser 2013-09-01, 16:57
Ileev napisał/a:

A nie wydaje Wam się, że to kolejny "genialny" preteksty rządu USA by zabrać obywatelom broń? Czemu kolejny przypadek dotyczy szkoły i osoby młodej? Bo to najbardziej wzburza ludzi.



Czyli rząd USA ukartował samobójstwo Polaka, a ci co go dręczyli byli agentami? Ale pewnie masz rację, bedzie to kolejny pretekst żeby zbanować legalną broń. Ciekawy jestem czy gdyby się powiesił to czy ci komuniści próbowali zabronic sprzedaży sznurków.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie