18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:54
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:55
Świeżynka z dzisiaj- w Łodzi dwóch gości wpadło pod tramwaj.
Przechodzili po przejściu wyłączonym z ruchu. Widać również, że trzeźwi nie byli.

Cytat:

Mężczyźni znaleźli się pod pierwszym wagonem tramwaju. Rannych musieli wyciągać strażacy w asyście ratowników medycznych. Obaj poszkodowani trafili do szpitali - Barlickiego i WAM. Jeden z nich jest ciężko ranny

Wiadomo że motorniczy w chwili zdarzenia był trzeźwy. Nie zbadano jeszcze poszkodowanych, ale według policji wyczuwalna była od nich woń alkoholu.





Szkoda motorniczego
Zgłoś
Avatar
wairk 2014-03-19, 9:50
Widać, że motorniczy hamuje dopiero na sam koniec. Niestety w większości przypadków motorniczy wolą podzwonić tym swoim dzwoneczkiem, zanim zaczną hamowąć, bo przecież oni są królami miast, wszyscy muszą przed nimi uciekać na boki...
Zgłoś
Avatar
djpolb 2014-03-19, 10:17
Jeśli Putin zechce zabrać część Polski to w pierwszej kolejności oddamy Łódź, Radom i Sosnowiec.
Zgłoś
Avatar
mattheo 2014-03-19, 10:42
Motorniczy nie straci pracy, baa! Dostanie dzień wolnego.
Zgłoś
Avatar
recon 2014-03-19, 11:04 1
Szkoda motorniczego ?? Toż ten baran jest winny całego zdarzenia, być może i piesi byli pijanie ale co z tego ? pieszy na pasach jest święta krową w naszym słodkim prawie, a pomijając ten mały szczegół dokładnie widać że motorniczy zaczyna zwalniać dopiero przed przejściem dla pieszych. Motorniczy miał 10s na reakcje, a zareagował na 2s przed uderzeniem.
Zgłoś
Avatar
Termoobieg 2014-03-19, 11:50 1
Zgłoś
Avatar
lopezmatysek 2014-03-19, 11:53 1
mieszkam niedaleko tego skrzyzowania (wschodnia/narutowicza) i tam sa namalowane tylko pasy ale jest zakaz przechodzenia na tych pasach z powodu trwajacego w tamtym roku remontu i choc to jest wina tych pijakow to gdyby znowu przywrocili te pasy uzytku to motornczy by wiedzial ze tam ludzie chodza i by tak nie zapierdalał a tak to ludzie i tak przechodza tamtymi nieczynnymi pasami. Dziękuje, spierdalam
Zgłoś
Avatar
angeloparty 2014-03-19, 12:36 2
@recon

"Przechodzili po przejściu wyłączonym z ruchu."

do takich jak Ty nie mam słów...
Zgłoś
Avatar
gorbaczow7 2014-03-19, 12:37
frus22

Zgłoś
Avatar
Fisz_ 2014-03-19, 13:15 12
W Katowicach dwukrotnie tramwaj sprzątnął pieszego z przejścia dla pieszych, dokładnie na jednym i tym samym przejściu na alei Korfantego. Za pierwszym babka wyszła zza jednego tramwaju prosto pod drugi, drugim razem po prostu wlazła pod jadący już na przejściu tramwaj. Ewolucja zadziałała, problem w tym, że w obu przypadkach łatwo wciągnąć motorowego do odpowiedzialności na spółę z idiotą na przejściu. Za pierwszym razem przepisy nakazują zachowywać szczególną ostrożność przy mijaniu się w takich miejscach, za drugim - no to już klasyka formułki o ostrożności rodem z kodeksu. Problem polega na tym, że piesi mają tendencję do włażenia pod tramwaj nawet na KILKA metrów przed nim (bo tramwaje przecież umieją hamować na odcinku 4-5m z V=40km/h... ). Inna sprawa, że czasem lepiej tłumaczyć się gliniarzom, niż szefowi...

Edit: Ktoś po drodze zarzucił, że facet hamował dopiero pod koniec. Kilka kwestii:
- współczynnik przyczepności do szyn to jakieś 0,3, wystarczy lekkie zawilgocenie, by spadł niemal sześciokrotnie. Facet rozpoczął hamowanie niemal od momentu znalezienia się w kadrze, nie mógł jednak wcisnąć wszystkiego naraz do dechy bo zwyczajnie straciłby trakcję i wjebał w ludzi na pełnej prędkości.
- hamulce elektrodynamiczne są mocne, jednak prawda jest taka, że co wóz, to inna siła hamowania (taki urok serwisowania na wozowni...). Sam miałem wóz szkoleniowy z hamulcami, przy których stawałem w miejscu, a miałem też taki, że każde hamowanie musiałem już dużo wcześniej planować...
Zgłoś
Avatar
Xian5 2014-03-19, 13:22 1
Moje miasto tak piękne, najpierw afera o łowcach skór, potem pijani motorniczy a teraz dwóch żuli, choć to ostatnie to na ich życzenie, Peneriada.
Zgłoś
Avatar
c................x 2014-03-19, 13:47
W sumie jebie mnie kto tu zawinił, ale tak swoją drogą nie sądzicie że te dzwonki w tych tramwajach to chuja dają?
Jak ci napierdala motorniczy tym drynkiem to bardziej kojarzy ci się z nastawionym budzikiem o 6 rano niż o tym, że zaraz przypierdoli w ciebie tramwaj.
Nie mówię, żeby miało trąby jak w lokomotywach, ale kurwa zwykły klakson jak w samochodach. Raz by zatrąbił i każdy by zakminił - nawet te żule.
Zgłoś
Avatar
Norman 2014-03-19, 14:29
@ gorbaczow7 chyba tematy Ci się pojebały
Zgłoś
Avatar
Pajoresko 2014-03-19, 14:41
wairk napisał/a:

Widać, że motorniczy hamuje dopiero na sam koniec. Niestety w większości przypadków motorniczy wolą podzwonić tym swoim dzwoneczkiem, zanim zaczną hamowąć, bo przecież oni są królami miast, wszyscy muszą przed nimi uciekać na boki...



po 1) jakby motorniczy co chwile hamował na maksa, to połowa ludzi by wychodziła potrzaskana z tego tramwaju

po 2) wejdź na wikipedie i sprawdź ile waży tramwaj i jego drogę hamowania
Zgłoś
Avatar
656183 2014-03-19, 15:11
Jak byli najebani to przeżyli.
Zgłoś
Avatar
domints 2014-03-19, 16:03
Fisz_ to u Was 100-kloce nie mają szynowych? Fakt, że przed każdym przystankiem i skrzyżowaniem się nie godzi, ale widząc takich żuli chyba można było wdepnąć hamulec w podłogę? Zapewniam Cię, że skracają drogę hamowania diametralnie. No chyba, że takie wynalazki tylko w Krakowie...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie