18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 31 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Filo1 2012-10-23, 20:25 15
ahahahahahahhahahahahahahah dawno się tak nie uśmiałem!! serio
hahaha nie
tak btw twój profesor niezły dowciapniś
btw 2 To profesor nie wie że to nie napięcie zabija ?
Zgłoś
Avatar
spiepszaj_dzbanie 2012-10-23, 20:30
- dlaczego u nas jest 230V a w Stanach 110V?
- bo ich sportem narodowym jest pchanie nożyczek do gniazdka
Zgłoś
Avatar
booore 2012-10-23, 22:27
Oczywiście, że napięcie nie ma żadnego znaczenia skoro groźny dla zdrowia i życia jest przepływający przez porażonego prąd, prawda?
Jedno z drugim przecież nie ma żadnego związku, a zwrot "napięcie bezpieczne" używany jest li tylko zwyczajowo.

Może lepiej doczytaj.
Zgłoś
Avatar
u................t 2012-10-24, 1:25
Na pięcie to te Amerykańskie chuje grzyby mają
Zgłoś
Avatar
BongMan 2012-10-24, 2:41 12
Filo dobrze mówi. Nie tyle napięcie (volty) zabija, co natężenie (ampery). W krześle elektrycznym napięcie wynosi około 2000V, a w paralizatorach jest to 20 000 do 500 000. Różnica jest taka, że w przypadku paralizatora natężenie jest bardzo małe, a przypadku krzesła wysokie.
Zgłoś
Avatar
szarowiak 2012-10-24, 8:09
a mi sie wydaje ze im wieksze napiecie tym mniejsze straty w dostawie pradu.... u nas podniesiono o 10V napiecie ale jedynie ze wzgledow oszczednosciowych, jesli ktos by sie tym interesowal...
Zgłoś
Avatar
Inferno88x 2012-10-24, 8:10 4
Tak, zabija natężenie, ale:

I = U/R => zapewne znacie to z lekcji fizyki w szkole.

Z wzoru jasno wynika, że przy danym oporze elektrycznym natężenie jest wprost proporcjonalne do napięcia. Czyli wzorst napięcia pociąga za sobą nieuchronnie wzrost zabójczego natężenia (chyba, że natężenie to jest w jakiś sposób ograniczone).
Zgłoś
Avatar
lesiot 2012-10-24, 8:29 14
Kurwa sami elektrycy...
"Napięcie nie zabija".

Ale bez różnicy potencjałów (napięcia) nie ma przepływu prądu bystrzaki.

W uproszczeniu w aspektach bezpieczeństwa, opór człowieka przyjmowany jest jako stały (choć faktycznie zależny od kilku czynników) i aby przez serce popłynęło "śmiertelne" natężenie, potrzebne jest odpowiednie napięcie. Stąd pojawia się pojęcie napięcia bezpiecznego, które nie spowoduje niebezpiecznego przepływu prądu.

Jestę elektrykię, więc wiem co piszę.
Zgłoś
Avatar
susher 2012-10-24, 8:32 8
dyskusja taka, że chyba po byłego prezydenta trzeba zadzwonić
Zgłoś
Avatar
K................n 2012-10-24, 8:38 5
znowu "efekt ekspertów z sadola", ja pierdole

nie zabija ani napięcie ani natężenie tylko po prostu PRĄD, a jeśli już uściślić to MOC CZYNNA, czyli ta część mocy (moc to napiecie razy natężenie), którą odbierzemy podczas kontaktu z elektrycznością

I dodam jeszcze kłócącym się co zabija czy napięcie czy natężenie... macie dwa żródła prądu 230V i 10A, oraz 110V i ~21A. Pomijając przybliżenie, to waszym kurwa zdaniem te dwa źródła się sporo różnią?!

BTW... kiedyś mnie jebnęło 10000V z powielacza kineskopu, i jakoś żyje
Zgłoś
Avatar
mr_9mm 2012-10-24, 8:47 1
To już śmieszniejsze są dowcipy informatyków...
Zgłoś
Avatar
karolas123 2012-10-24, 10:30
Swoja drogą to 110V w erze gdzie wszytko teraz pobiera ogromne ampery jest ekonomicznie nieuzasadnione, nawet ze wzgledu na przekroje jakie trzeba kłasc zeby jakiegoś potwora w prąd zadowolić.
Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-10-24, 10:56
@up
niby tak, a w takiej np Japonii mają 100V :]
a w USA na chwilę obecną mają 120V też sobie o 10 podnieśli, a w Australii 250V
Zgłoś
Avatar
Filo1 2012-10-24, 11:07
szarowiak napisał/a:

a mi sie wydaje ze im wieksze napiecie tym mniejsze straty w dostawie pradu.... u nas podniesiono o 10V napiecie ale jedynie ze wzgledow oszczednosciowych, jesli ktos by sie tym interesowal...


masz racje
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie