18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
6 banieczek na kościółeczek
modyf • 2014-02-06, 13:43
Parę dni temu ukazała się informacja o wysokości dotacji przeznaczonej na budowę Świątynię Opatrzności Bożej. 6 banieczek lekką ręką poszło na kościół, bo powstaje przy nim muzeum JPII... wysokość dotacji w poprzednich latach to 4 mln w 2013, 9 mln w 2012

Cały artykuł zajumany z wawalove.pl:

"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach priorytetu. Najwięcej pieniędzy, aż 6 mln zł dostała archidiecezja warszawska na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Powstaje przy niej muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – pisze na swoim blogu Jacek Kowalczyk z "Polityki".

Dotacje te przyznawane są w ramach priorytetu pod nazwą infrastruktura kultury. Autor wpisu cytuje fragment uzasadnienia ministerstwa.

„Celem priorytetu jest zatem stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej, poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze. (...) Wśród nich wyróżnia się zdecydowanie jeden wniosek i przyznana dotacja: ekspozycja Główna Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – roboty budowlane (kontynuacja) – 6 mln zł. Beneficjent: Archidiecezja Warszawska” .

Co ciekawe, na liście ministerstwa jest 607 pozycji. Na razie dotacje dostały 73 instytucje, przy czym najmniej punktów (wśród beneficjentów dotacji) zdobył wniosek… Archidiecezji Warszawskiej o wsparcie rzeczonego Muzeum JP II (82,6 pkt.). Za to dotacja jest sześciokrotnie wyższa od następnej największej (Zamek Ujazdowski)!

Drugi pod względem zdobytych punktów wnioskodawca na liście (ponad 89,90 punktów na sto możliwych) dostał 0,00 zł. Dlaczego?

- Ministrowi zabrakło już kasy. Przecież z własnej pensji nie da. Aż taki hojny nie jest - pisze Kowalczyk i dodaje, że ministerstwo kultury wcześniej również było wyjątkowo hojne w w stosunku do inwestycji związanych z budową Świątyni Opatrzności. W 2013 r. dotacja wyniosła 4 mln zł; w 2012 r.- 9 mln zł."

UWAGA Sadole - jest jednak nadzieja (?)
Dziś mamy informację o złożeniu zawiadomienia do prokuratury
(wątpię żeby coś to dało, ale zobaczymy. Zajumane również z wawalove.pl):

"Dlaczego Ministerstwo Kultury przyznało Archidiecezji warszawskiej 6 mln zł dotacji na muzeum w Świątyni Opatrzności, skoro przepisy nie dopuszczają możliwości dofinansowywania zadań realizowanych przez kościelne osoby prawne?" - zapytał na antenie Polsat News Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny portalu "Liberté!" i dodał: - Składam zawiadomienie w prokuraturze Śródmieście Północ o podejrzeniu przekroczenia uprawnień przez urzędnika państwowego.

Od dawna żadna sprawa tak nie zbulwersowała Naszych czytelników jak dotacja "kulturalna" dla Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Przypomnijmy: W wtorek opublikowaliśmy informację o tym, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach tzw. priorytetu. Najwięcej pieniędzy, aż 6 mln zł dostała archidiecezja warszawska na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Dlaczego? Bo powstaje przy niej muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Inne projekty kulturalne dostały od ministra Zdrojewskiego najwyżej po 600 tys. zł! Przy czym najmniej punktów (wśród beneficjentów dotacji) zdobył wniosek… Archidiecezji Warszawskiej. Drugi pod względem zdobytych punktów wnioskodawca na liście (ponad 89,90 punktów na sto możliwych) dostał... 0,00 zł.

"Daliśmy 6 milionów. To znaczy minister kultury wyjął nam z kieszeni i bez pytania dał, jako dotację, na Centrum Opatrzności Bożej" - napisał w Tygodniku Powszechnym pisarz Andrzej Stasiuk. - "Minister wziął nasze 6 mln i dał na tacę".

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczęła się w 1999 roku i pochłonęła już ponad 130 mln zł. Ministerstwo Kultury wcześniej również było wyjątkowo hojne w w stosunku do inwestycji związanych z budową Świątyni Opatrzności. W 2013 r. dotacja wyniosła 4 mln zł; w 2012 r.- 9 mln zł. W sumie to prawie 20 mln złotych.

Dlatego wniosek do prokuratury w sprawie świątyni na Wilanowie ma obejmować nie tylko obecną, ale i wcześniejsze dotacje.

wawalove.pl/Jest-zawiadomienie-do-prokuratury-w-sprawie-dotacji-na-Cen...
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2014-02-06, 13:56 2
zbierasz piweczka żydzie? Wiadomo, temat taki, że lewaczki sypną piwem jak muchy przy gównie. Temat stary i wałkowany od miesiąca.

Pomimo, że jestem wierzący podzielam zdanie, że dotacje nie powinni dostać ale z drugiej strony to jest muzeum tak a nie kościół,

tylko dlaczego muzeum "chrześcijanów" ma być gorszy czy coś? Jakby było muzeum żydów lub muzułmanów to sam donald by wziął kredyt w amber goldzie a już nie wspomnę gdyby miał powstać muzeum " upamiętniające osoby homoseksualne, które wzbogaciły naszą kulturę i pchnęły ludzkość do przodu 8461764127641 lat"

wiem wiem, jeśli dostali mniej punktów powinni dostać tyle ile przysługuje za oddane punkty.
Zgłoś
Avatar
TRQPL 2014-02-06, 13:57
Przecież to drobne parę groszy (uwzględniając cały budżet). Zobacz jakie machloje były przy największych przetargach.

Więc kogo obchodzi jakieś drobne parę złotych. Były minister Nowak takie sumy to na waciki wydawał.
Zgłoś
Avatar
o................4 2014-02-06, 14:11 3
Zgłoś
Avatar
modyf 2014-02-06, 14:34
@up bardziej chodzi mi o fragment:

najmniej punktów (wśród beneficjentów dotacji) zdobył wniosek… Archidiecezji Warszawskiej o wsparcie rzeczonego Muzeum JP II (82,6 pkt.). Za to dotacja jest sześciokrotnie wyższa od następnej największej (Zamek Ujazdowski)!

Drugi pod względem zdobytych punktów wnioskodawca na liście (ponad 89,90 punktów na sto możliwych) dostał 0,00 zł.


oraz drugi:
przepisy nie dopuszczają możliwości dofinansowywania zadań realizowanych przez kościelne osoby prawne?

wiem, że 6 baniek to kropla, kościół samych gruntów w samej Warszawie dostał kilkanaście razy więcej. Mówisz, muzeum? jakie kurwa muzeum? Świątynia Opatrzności Bożej to kościół PRZY KTÓRYM ma powstać muzeum. JPII. I Wyszyńskiego. Będziesz w złotych salach mógł czapkę papieża zobaczyć. Może nawet jakąś relikwię kupić - jak obrazki na allegro z kawałkiem szmaty potartej o szatę papieża. A przywołany powyżej Zamek Ujazdowski niech się wali... Wiesz ile miejsc w Warszawie, godnych upamiętnienia się sypie? i nie ma na nie pieniędzy.
Zgłoś
Avatar
Smutas 2014-02-06, 14:39
Jakby dali na budowę meczetu, to niektórzy popierdywaliby z zachwytu nad tolerancją decydentów. Jebani faryzeusze.
Zgłoś
Avatar
p................n 2014-02-06, 14:56
To niech też dofinansują moją budowę kościoła na rzecz Latającego Potwora Spaghetti. Ja mam skromne potrzeby, tylko milion mi wystarczy.
Zgłoś
Avatar
o................4 2014-02-06, 14:56
Zgłoś
Avatar
TRQPL 2014-02-06, 15:02 1
@up jaki premier taki kraj
Zgłoś
Avatar
R................t 2014-02-06, 15:05
Uwaga troszkę statystyki

dla domu JPII (którego szanuję) ministerstwo + województwo z naszych poieniędzy dało na REMONT kwotę jaka wystarczyłą by na ZAKUP I REMONT dwu krotnie większej kamienicy na rynku w Krakowie..
Zgłoś
Avatar
TRQPL 2014-02-06, 15:13
RagicMabbit napisał/a:

Uwaga troszkę statystyki

dla domu JPII (którego szanuję) ministerstwo + województwo z naszych poieniędzy dało na REMONT kwotę jaka wystarczyłą by na ZAKUP I REMONT dwu krotnie większej kamienicy na rynku w Krakowie..



przecież ktoś remont musi zrobić a jak za publiczne pieniądze to wiadomo że dwa razy drożej bo jeszcze na łapkę odłożyć
Zgłoś
Avatar
modyf 2014-02-06, 16:12
Smutas - jak dla mnie to związki wyznaniowe powinny się finansować ze składek wiernych i tyle. A później odebrać im wszelkie przywileje...
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-02-06, 16:17
@modyf, dlaczego nie wypowiesz się o 19 mld cichaczem ukradzionych z OFE?

Co, bo urzędnicy mogą kraść i masz to gdzieś?

Coraz bardziej myślę, że ateiści odwracają uwagę od prawdziwych problemów i akceptują złodziejstwo państwa...

Czas się obudzić - wrogiem nie jest kościół, który te pieniądze otrzymuje, lecz państwo który je daje (a raczej wpierw odbiera w podatkach). I dopóki władza się nie zmieni, przestanie nas okradać w podatkach, dopóty będą występowały takie patologie.
Zgłoś
Avatar
Tarvil 2014-02-07, 3:18
mrMarek27 napisał/a:

@modyf, dlaczego nie wypowiesz się o 19 mld cichaczem ukradzionych z OFE?

Co, bo urzędnicy mogą kraść i masz to gdzieś?

Coraz bardziej myślę, że ateiści odwracają uwagę od prawdziwych problemów i akceptują złodziejstwo państwa...

Czas się obudzić - wrogiem nie jest kościół, który te pieniądze otrzymuje, lecz państwo który je daje (a raczej wpierw odbiera w podatkach). I dopóki władza się nie zmieni, przestanie nas okradać w podatkach, dopóty będą występowały takie patologie.



Jak ktoś kradnie mniej to nie znaczy że można to ignorować
Zgłoś
Avatar
modyf 2014-02-07, 11:45
@mrMarek27 - jakim cichaczem??? o tym dofinansowaniu pierwszy raz usłyszałem kilka dni temu, OFE Ci zajebali jawnie i bezczelnie w biały dzień, uśmiechając się przy tym prosto w oczy, bez najmniejszych skrupułów, mając zdanie ludzi (właścicieli) głęboko w dupie i nawet się z tym nie kryjąc. Głośno i wyraźnie informując "uwaga kradniemy".

O czym mam ci napisać? Jakiego newsa tutaj potrzebujesz? Aha, jednego widzę, że nie kumasz - zajebali nie 19 a 153 miliardy.

Po drugie - w sumie nie wiem czy nie napisałem, nie wiem czy tylko kościoła się czepiam. sadistic.pl/zamieszki-2013-vt267936.htm

Proszę.
A ateistyczna, wojująca gimbaza to ja byłem może kilkanaście lat temu :p
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie