18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
A pieszych przepuszczam tak:
sylwusiex • 2016-05-31, 13:29
Absolutnie nie jestem zwolennikiem donoszenia na siebie i publikowania materiałów z kamerek. Natomiast takie filmy zmuszają do zastanowienia. Jechać a pieszy niech chwile poczeka, czy umożliwić przejście mając świadomość, że ktoś może nie zwrócić na niego uwagi?

Zgłoś
Avatar
pisage 2016-06-01, 9:17 9
Uprzejmie informuję, że jest to Warszawa, ul. Grójecka za Korotyńskiego w kierunku Okęcia, a ulica ma ograniczenie do 50 km/h. Może nagrywający zatrzymał się trochę za wcześnie, ale reszta debili powinna stracić prawo jazdy.
Zgłoś
Avatar
p4bllo 2016-06-01, 9:19
swoja droga jak zes stanal cebulaku kilometr od przejscia to sie nie dziw ze sie nikt nie zatrzymuje trzeba bylo jeszcze awaryjne wlaczyc wtedy na pewno by ktos stanal...
Zgłoś
Avatar
wojniz2 2016-06-01, 9:22 1
@pisage, kurwa, nauczcie się, że za to jest MANDAT+PUNKTY karne. Nawet jakby policja wam zabrała prawo jazdy, to sąd je odda.
Zgłoś
Avatar
AtomicFeelings 2016-06-01, 9:27 1
Ja raz tak puscilem rower pod jadace auto, a bylem juz na pasach. Potrzebowalem wkoncu nowy rower a typ sie nie zatrzymal. Wyskoczyl i od razu co odpierdalam itp. Powoedzialem ze sie wystraszylem odskoczylem do tylu a rower pojechal do przodu. Powiedzialem mu ze wezwe policje dostanie 500zl i 10pkt za swoj wyczyn, dal sie przekonac na 900zl tak ze rower jakis nowy kupilem.
Zgłoś
Avatar
FunkyKoval 2016-06-01, 10:10 6
mygyry napisał/a:

Dobry przykład jak należy przechodzić przez jezdnie, nawet jak cię ktoś przepuszcza, to nadal masz kurwa obowiązek zwrócić uwagę czy ci nic nie grozi!



Co Ty gadasz? Nie ma takiego obowiązku. Jest to normalne zachowanie myślącego i rozgarniętego człowieka. Ostatnio zwróciłem kobiecie uwagę, że ładuje się na przejście, gapiąc się w swojego szajsfona. W ogóle nie kumała, że jest na ulicy.
Zgłoś
Avatar
jamniczek 2016-06-01, 11:05 2
Takie zapraszanie pieszych na kilkupasmową jezdnię, to wręcz proszenie o potrącenie, biorąc pod uwagę polską kulturę jazdy...

PS. Wystarczy nawet popatrzeć, jak często przy przepuszczaniu na jednopasmówce nie zatrzymuje się ten z naprzeciwka, TO JEST KURWA DRAMAT!
Zgłoś
Avatar
sSQNn 2016-06-01, 11:14 4
FunkyKoval napisał/a:


Co Ty gadasz? Nie ma takiego obowiązku. Jest to normalne zachowanie myślącego i rozgarniętego człowieka. Ostatnio zwróciłem kobiecie uwagę, że ładuje się na przejście, gapiąc się w swojego szajsfona. W ogóle nie kumała, że jest na ulicy.



Z ciekawości sprawdziłem jak jest to w przepisach:
kodeks-drogowy.org/ruch-drogowy/ruch-pieszych
Art 13, punkt 1:
"Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem."

Czyli wydaje mi się, wg logiki, że powinien się rozejrzeć czy nic nie zapierdala.

A ogólnie to ciekawe przepisy mamy bo wynika, że nie mamy obowiązku przepuszczać pieszego, który stoi przy przejściu, ale nie na jezdni:

Prawo o ruchu drogowym:
"Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu"
oraz
"pieszym zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych"

Szpecem nie jestem, po prostu wygooglowałem, ale wygląda to ciekawie.

Poniżej źródełko z zapisami z innych obowiązujących przepisów, gdzie też nic nie ma o ustąpieniu:
strefapiesza.blox.pl/2012/05/Gdy-pieszy-chce-przejsc-przez-jezdnie.html
Zgłoś
Avatar
PhantomMask 2016-06-01, 11:33
Łoo panie ale żeś odjebał pokazówkę...jeszcze do internetu wrzucasz no kurwa litości...
3 pasy ruchu, ludzie zapierdalają, babka zbliża się do pasów a ty kurwa zatrzymujesz się nie wiadomo po chuj...szkoda, że ktoś w ciebie nie wjebał z tyłu
Przy takich przejściach grzecznie się czeka na zmianę świateł na wcześniejszym skrzyżowaniu, ruch jest mniejszy to można przejść a nie kurwa zatrzymywać się w takim momencie no kurwa litości...
Chcesz gwiazdkę szeryfa ? Dzień dziecka jest...jakaś się znajdzie...
Zgłoś
Avatar
Parzo 2016-06-01, 11:37 5
Magia, rowerzysta co zsiadł z roweru i przeprowadził rower :O szok i niedowierzanie.
Zgłoś
Avatar
Nutzz 2016-06-01, 11:42 8
PhantomMask napisał/a:

Łoo panie ale żeś odjebał pokazówkę...jeszcze do internetu wrzucasz no kurwa litości...
3 pasy ruchu, ludzie zapierdalają, babka zbliża się do pasów a ty kurwa zatrzymujesz się nie wiadomo po chuj...szkoda, że ktoś w ciebie nie wjebał z tyłu
Przy takich przejściach grzecznie się czeka na zmianę świateł na wcześniejszym skrzyżowaniu, ruch jest mniejszy to można przejść a nie kurwa zatrzymywać się w takim momencie no kurwa litości...
Chcesz gwiazdkę szeryfa ? Dzień dziecka jest...jakaś się znajdzie...



Jesteś zjebem, gratuluję. Prawo jazdy znalazłeś w czipsach?
Zgłoś
Avatar
Krzysztof_Jarzyna 2016-06-01, 11:56 1
Ile by pasów ruchu nie było to w tamtym miejscu (ul. Grójecka, Warszawa) jest ograniczenie do 50km/h a to przejście jest wyjątkowo chujowe gdyż tam trzeba zachować szczególną ostrożność bo kierowcy zapierdalają spokojnie dwa razy tyle i sporadycznie zatrzymują aby przepuścić pieszych.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2016-06-01, 12:05
@up

No i wszystko jasne. Jakby było ograniczenie do 30km/h to wszystko byłoby ok
Zgłoś
Avatar
Kantinflas 2016-06-01, 12:29
Cebulandia to stan umyslu.
Zgłoś
Avatar
Pifffko 2016-06-01, 13:03
Prosta sprawa.

Jeśli pieszego nie ma na pasach (czyli pieszy NIE MA pierwszeństwa) - zatrzymać możesz się tylko, jeśli ogarniesz sytuację na drodze i widzisz, że nikt inny nie wjedzie w pieszych (czyli najczęściej można puścić pieszych tylko jeśli na drodze nie ma innych samochodów).

Bezmyślny zatrzymywanie się przed pasami (na których ciągle nie ma pieszego) to tylko proszenie się o tragedię i klasyczny przykład niedźwiedziej przysługi. Winnym wypadku w świetle prawa ZAWSZE będzie kierowca samochodu, który potrącił pieszego, ale już "mentalnie" wina będzie leżeć również na kierowcy samochodu który zatrzymał się przed przejściem bez przemyślenia tego manewru.

Zupełnie inna sprawa, że zatrzymanie samochodu przed pasami na których nie ma pieszych to w myśl przepisów blokowanie drogi... Ale kiedy już ktoś się zatrzyma żeby przepuścić pieszego (nawet, jeśli jeszcze nie znalazł się on na pasach), to każdy inny pojazd ma prawny obowiązek zatrzymać samochód przed przejściem dla pieszych, przed którym zatrzymał się inny samochód.
Pamiętajcie - Pieszy ma pierwszeństwo na pasach tylko wtedy, gdy już się na nich znajduje, choćby jednym palcem u nogi. Jeśli stoi 10 centymetrów od pasów - to NIE MA pierwszeństwa.
Zgłoś
Avatar
sSQNn 2016-06-01, 13:13
Powinni doprecyzować przepisy.
Niech pieszy, który chce przejść i stoi na przejściu macha ręką aż zatrzyma się pierwsze auta, przechodzi, jeśli jezdnia ma więcej pasów to znowu się zatrzymuje, schowany na pasie pierwszego auta i znowu macha.
Może i naiwne, ale wydaje mi się, że nie pozostawia pola do błędu i wypadku.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie