18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
capoeiramen 2012-10-31, 22:46
Perpetum mobile kurde:D
Zgłoś
Avatar
pozeracz_kotow 2012-11-01, 2:41 1
Eh, w kwestii aborcji ludzie nigdy nie dojdą do porozumienia, tak samo jak w kwestii wiary, o czym świetnie będzie świadczyła kłótnia sadoli poniżej mojego posta.

Jedni napiszą, że kobieta ma prawo zrobić ze swoim ciałem co chce, inni powiedzą, że to nie tylko jej ciało, ale dotyczy to też innego człowieka. Kolejni będą pisali, że człowiek jest dopiero od któregoś tam miesiąca ciąży, inni zripostują, że z człowiekiem mamy do czynienia już od stadium zygoty. Scenariusze znane już na wylot.

Moje stanowisko jest takie: pierdolisz się - ponosisz konsekwencje. Nie chcesz wpadek stosuj pewną antykoncepcję, a nie liczysz na cuda, watykańskie ruletki i gumy z tesco. Jeżeli nie chcesz konsekwencji, jest dla Ciebie za szybko - skrob do woli, ale miej świadomość, że możesz mieć problem z ponownym zajściem w ciążę.
Inną sprawą jest patologia u płodu/dziecka, która zagraża życiu matki, tutaj nie miałbym nic przeciwko.

Aha, zapomniałem. Zaraz ktoś wpadnie z tematem gwałtów. Odpowiedzcie sobie na pytanie ile gwałtów mamy rocznie w Polsce, ile ze zgwałconych kobiet miało wtedy dni płodne lub ich okolice, u ilu z nich doszło do zapłodnienia, a ile z tych nie zapłodnionych nie poroniło...

Podkreślę, że powyższe zdania, to tylko moja opinia, jakieś pseudorozważania w sferze etyki, nie wytyczne prawne. Wg mnie państwo nie powinno w żaden sposób ingerować w kwestię aborcji, a decyzję o niej pozostawiać rodzicom i lekarzowi, który albo będzie skrobał, albo nie - tak samo jak może odmówić zapisania środków antykoncepcyjnych.
Zgłoś
Avatar
Konrad26b 2012-11-01, 3:48
@up Przestań gadac co kto powie. Wypowiedz się, przekaż swoje zdanie i skończ.
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2012-11-01, 10:49
Co do aborcji podoba mi sie prawo jakie panuje w Ameryce. To kobieta decyduje czy chce urodzicic dziecko czy nie, i to jest jej sprawa, maz czy rodzina nie ma nic do powiedzenia. Gadajac o tym z pewnym amerykaninem, powiedzial mi fajne zdanie :
,,Wszyscy gadajac o aborcji wspominaja o moralnosci, etyce, za i przeciw, tylko nikt nie pyta sie o zdanie i uczucia samej zainteresowanej, majac gdzies jej opinie na ten temat."
Zgłoś
Avatar
SuchyOver 2012-11-01, 11:08
Ten obrazek to przykład herezji.
Zgłoś