18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Absurdalna sytuacja
typo • 2013-12-19, 20:07
Z cyklu "a to Polska właśnie".

właśnie wróciłem z wywiadówki swojego 8 letniego syna i jestem załamany.

zczaicie to:

Młody nie jest ochrzczony, nie dlatego, że jestem katofobem, czy wkurwia mnie kościół katolicki (chociaż mnie wkurwia), ale dlatego, że uważam, że to osobisty wybór każdego człowieka, bądź co bądź ważny wybór i powinien być świadomy. Ja jestem ateistą, dziewczyna wierząca, ale nie praktykująca, a młody miał poznawać świat z różnych stron i zadecydować. Chciał chodzić na religię i chodził - trochę czasu mi to zajęło, bo ani katecheta, ani wychowawczyni nie mogli tego zrozumieć, a wręcz byli oburzeni, że nieochrzczone dziecko na religie ma chodzić - no kurwa, już samo to było dla mnie trudne do przegryzienia, ale po kilku tygodniach dzwonienia i użerania się z ciałem pedagogicznym się udało. Stosunkowo trudne zadanie jak na społeczność uważającą się za "otwartą". Młodemu to przeciąganie jakoś wytłumaczyliśmy w sposób nienegatywny i gra gitara.

Spokój był dwa miesiące, katecheta się zmienił na jakąś nawiedzoną katechetkę i odesłała z lekcji młodego do świetlicy, bez tłumaczenia, mówiąc, że ma PODZIĘKOWAĆ rodzicom.

Ok. Trochę mnie wkurwiło, weź to wytłumacz dziecku nie najeżdżając na kościół. Pytam się dzisiaj na tej jebanej wywiadówce dlaczego tak zrobili, na co wychowawczyni powiedziała, że lekcja religii jest dla katolików i koniec. Tak się składa, że ta katechetka też jest wychowawczynią jakiejś klasy i poprosiłem, żeby ją przyprowadzić.

Obie mnie zjebały przy wszystkich ludziach (co w sumie mam w dupie, ale trochę kultury nie zaszkodzi) jak to nie niszczę psychiki dziecku, jakim to nie jestem fatalnym ojcem, że poganina i dewianta (dosłownie!) wychowam. W końcu się poddałem, żadne argumenty nie działały, a już mi zaczęły wyjeżdżać z tekstami, ze nieochrzczone dzieci są wystawione na pokusy demonów...

Najlepsze zostawiły jednak na sam koniec - młody nie ma przychodzić na wigilię klasową w sobotę (organizowana niestety poza lekcjami, prywatnie przez nauczycielkę)... bo kurwa nie. Ok, ja rozumiem, że to święto katolickie i dla katolików (chociaż nie ma ani słowa, że zwyczajowy gość musi być również tej samej wiary, mówi sie, że każdego należy przyjać, ale co ja tam bezbożnik mogę wiedzieć). Ale na litość boską to podstawówka, większość dzieciaków przychodzi na wigilię, żęby się wymienić prezentami z kolegami i koleżankami, zjeść jakieś ciasto i tak dalej. Poza tym mógłby byc właśnie wigilijnym gościem, ale niestety. Panie są nieugięte.

Krzywda niestety dzieje się tylko dziecku, a nikt na tym nie zyska. Może nawet stracić, bo już nie mam pomysłu jak to obiektywnie wytłumaczyć młodemu. Może przez noc wymyślę.
Zgłoś
Avatar
badylon 2013-12-19, 20:10 11
I bardzo dobrze zrobiły, to katolicki kraj, jak jesteś ateistą to wypierdalaj do Holandii
Zgłoś
Avatar
Spiritus_Sancti 2013-12-19, 20:12 104
@up
Myślę, że to dobra prowokacja z Twojej strony : )
Zgłoś
Avatar
ye-baka 2013-12-19, 20:13 7
Może powiedz bachorowi, że jest ramadan i nigdzie nie może chodzić, albo że bar micwa go nie ominie.
Zgłoś
Avatar
Przeemek 2013-12-19, 20:14 45
W jakim pojebanym kraju przyszło żyć. Żeby mi się kurwa katechetka wpierdalała w życie rodzinne, no rozjebałbym mózg a pustą banie powiesił jako sztandar w szkole. Demony i chuj... Sama opierdala księdzu kiełbachę pewnie razem z panią wychowawczynią a będzie pierdolić głupoty. Lewackie pierdolenie. Zmień dziecku szkołę.
Zgłoś
Avatar
lilmuzynio 2013-12-19, 20:15 419
Idź do radcy prawnego i wytocz tym ciotom sprawę odyskryminację. Szkoła jest miejscem publicznym, niezależnym od kościoła, te biurwy żyją z twoich pieniędzy m. in. .Jak nie podoba im się praca - mogą iść do kościoła sprzątać po mszy.
Zgłoś
Avatar
ReniferPL 2013-12-19, 20:17 75
ja pierdole, jestem powiedzmy członkiem tej wielkiej korporacji zwanej Kościołem i chciałem przeprosić autora tematu za swoich "braci i siostry w wierze". W sumie nie dziwię się, że katole mają taką a nie inną opinie. Zaplute jadem fałszywe żmije.
Szkoda dzieciaka i Twoich nerwów. A pani katechetce i wychowawczyni kołek w ... pewną dziurę się należy.
Zgłoś
Avatar
Wróżbita_Maciej 2013-12-19, 20:17 17
Tutaj niby ateista, ale barszczyk to będziesz wpierdalał we wtorek aż Ci się będą uszy trzęsły
Zgłoś
Avatar
$omator 2013-12-19, 20:20 6
nastepnym razem je nagraj i do kuratorium oraz rzecznika praw dziecka.
o tvnie i polsaaacie nie zapomnij
Zgłoś
Avatar
m................t 2013-12-19, 20:20 38
Bo to polski katolicyzm właśnie, ten staro testamentowy. Polscy katolicy niestety za nic mają jezusa, który był mega pozytywnym gościem, i jego nauki, nie liczy się miłość do bliźniego, nie liczy się współczucie czy chęć niesienia pomocy. Nienawiść do innych, obcych, kłótliwość, zaszczucie, to jest prawdziwy obraz katolika w tym kraju. Co się dziwić, przykład biorą od swoich przywódców moralnych, którzy przecież aż dygoczą gdy słyszą słowa Franciszka. Jak to tak, współczuć? Pomagać? A po co? Łatwiej nienawidzić.
Zgłoś
Avatar
pakicito 2013-12-19, 20:21 38
Cytat:

Tutaj niby ateista, ale barszczyk to będziesz wpierdalał we wtorek aż Ci się będą uszy trzęsły


a co ma tradycja rodzinna do religii? ja np. nie wiem co to za święto, ale skoro w Polsce jest wtedy wolne, to można zalać pałę;
Zgłoś
Avatar
typo 2013-12-19, 20:26 75
Wróżbita_Maciej napisał/a:

Tutaj niby ateista, ale barszczyk to będziesz wpierdalał we wtorek aż Ci się będą uszy trzęsły



Widzisz i właśnie przez takie osoby ta religia schodzi na psy. Większość mojej rodziny jest katolickie, więc owszem biorę czynny udział w wigilii. Własnie jako gość. Z pełnym szacunkiem i nieskrywaną radością. Lubię też ten czas w roku, a poza tym dzieciaki się dobrze bawią, więc nie widzę powodów dla których miałbym nie brac udziału w świętach.
Zgłoś
Avatar
trabus 2013-12-19, 20:31 16
Dokładnie zrób dym jak muslim obrzucony szynką. Młodemu ładnie wytłumacz, ze to chujowe i tyle. Za kilka lat i tak będzie miał w dupie to co mu mówiłeś więc luz zadecyduje sam Jeśli jest bystry to ogarnie jeśli nie cóż zrób nowego ;/
Zgłoś
Avatar
Smutas 2013-12-19, 20:35 4
Krzywdę dziecku to ty największą zrobiłeś.
Zgłoś
Avatar
ye-baka 2013-12-19, 20:37 4
typo napisał/a:



Widzisz i właśnie przez takie osoby ta religia schodzi na psy. Większość mojej rodziny jest katolickie, więc owszem biorę czynny udział w wigilii. Własnie jako gość. Z pełnym szacunkiem i nieskrywaną radością. Lubię też ten czas w roku, a poza tym dzieciaki się dobrze bawią, więc nie widzę powodów dla których miałbym nie brac udziału w świętach.


To może świętuj w ten sposób 1 maja albo 1 listopada, skoro jesteś ateistą. Dzieciaki też się będą dobrze bawiły. W końcu data jest nieistotna.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie