18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:22
🔥 Polak patriota wygania ukraińca - teraz popularne
🔥 TVN dostaje bęcki - teraz popularne
Absurdy w Biblii
carefulnow • 2014-07-18, 11:20
Witam. Chciałem się z Wami podzielić kilkoma ciekawymi rzeczami, które, przy odrobinie poświęconego czasu, można znaleźć w Biblii

Większość pójdzie do piekła

Mt 7:13
13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Biblia stanowczo popiera sadolowe podejście do kobiet

1 Kor 11:3
3 Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg.

Jeszcze kilka przykładów mizoginizmu

Rdz 3:16
16 Do niewiasty powiedział: <<Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą>>

Ef 5:22
22 Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, 23 bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała.

Rdz 19:5 okazuje się, że lepiej żeby zgwałcono wasze córki, niż waszych gości

5 wywołali Lota i rzekli do niego: «Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!» 6 Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, 7 rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku! 8 Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!»

Mały kwiatek na koniec:

Ps 137:9
9 Szczęśliwy, kto schwyci i rozbije
o skałę twoje dzieci.

Jak na książkę mającą być drogowskazem moralnym to trochę zbyt brutalna jest jak na mój gust
Spróbuje żyć według Biblii przez tydzień a na bank wylądujecie w pierdlu.
Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
nowynick 2014-07-18, 11:22
bez napinki, to tylko fikcja literacka
Zgłoś
Avatar
_................_ 2014-07-18, 11:31
W internecie jest sporo stron, pokazujących "mądrość" biblii. Z polskojęzycznych lubię tą: biblia.pismo-swiete.pl
Niektóre rzeczy w tej książce są naprawdę popierdolone. Jak to ktoś kiedyś powiedział, przeczytanie biblii to pierwszy krok do ateizmu.
Zgłoś
Avatar
2................d 2014-07-18, 11:32
@nowynick chodzi ci o biblię jako całokształt czy o jego wypociny? Nie sprawdzałem wiarygodności.

Zaraz zacznie się bulwers wierzących, bo źle interpretujemy przesłanie boże
Zgłoś
Avatar
CahirMawrDyffryn 2014-07-18, 11:38
Biblia? Nie czytałem ale dzięki za polecenie, wygląda na dobre dark fantasy choć chwilami autor trochę zdaje się z okropieństwami przesadzać...
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-07-18, 16:43
2mad napisał/a:

Zaraz zacznie się bulwers wierzących, bo źle interpretujemy przesłanie boże


Są wakacje. Wyjechali na urlopy i pozwolą wam na wasze wspólne i integracyjne trzepanie konia nad dissowaniem Biblii.
Zgłoś