18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:10
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10
Agresja drogowa
Veni_Vidi • 2024-08-05, 12:08
Typ celowo staranował kobietę na skuterze, bo jechała lewym pasem.



Zalecam pani odpoczynek w szpitalu przez 7 dni a blacharzem zajmie się prokurator...
Zmieniono 1 razy Zgłoś
Avatar
żmij 2024-08-05, 17:24
radzyniak napisał/a:

Dyskusja jest o biegłym i o opinii a nie o tym kto decyduje o długości pobytu w szpitalu.



Popraw mnie, jeśli się mylę:
Biegły wydaje opinię nie biorąc pod uwagę dokumentacji medycznej takiej, jak wypis ze szpitala?
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-08-05, 18:20
Opis z dupy. Widać, że po kolizji próbuje ominąć i ucieka na krawężnik, więc chyba nie celowo.

[ Dodano 2024-08-05, 18:22 ]
smc napisał/a:

Przedsiębiorca nie powinien wlec się za babą na skuterze. Ona jedzie na pazury, a on ma na głowie wielomilionowy kontrakt. Po to się kupuje luksusowe samochody, aby odciąć się od świata zewnętrznego i skupić się na pracy. Jak dla mnie mógłby ją rozjechać beż zatrzymywania, po to on pracuje na PKB tego kraju, a babsztyl jest pasożytem.


Skąd takie przypuszczenia? Znasz ich? A może jest dokładnie odwrotnie i to ona jechała do pracy?
Zgłoś
Avatar
smc 2024-08-05, 18:36
MójCzarnyPanie, nie znam nikogo, kto by zasuwał popierdółką do pracy, zaś znam przynajmniej 3 osoby jeżdżące m. in. G-Klass.
Zgłoś
Avatar
radzyniak 2024-08-05, 18:36
żmij napisał/a:

Popraw mnie, jeśli się mylę:
Biegły wydaje opinię nie biorąc pod uwagę dokumentacji medycznej takiej, jak wypis ze szpitala?



Gdzie ja tak twierdziłem? Piszę, że na byt przestępstwa z art 177 KK nie ma wpływu ilość dni spędzonych w szpitalu tylko obrażenia, które skutkowały rozstrojem zdrowia ponad 7 dni. Przykład: w zdarzeniu drogowym z winy innej osoby łamiesz przedramię, w szpitalu zakładają Ci gips i po 12 godzinach obserwacji na SOR wracasz do domu. Czy to kwalifikuje się jako wypadek? Przecież byłeś tylko 12 godzin w szpitalu. Tak, bo jesteś wyłączony ze swoich zajęć czy świadczenia pracy na min. miesiąc albo i dwa.- czyli nastąpił rozstrój zdrowia na więcej niż 7 dni. Biegłego interesują obrażenia. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Zgłoś
Avatar
żmij 2024-08-05, 18:45
radzyniak napisał/a:

Gdzie ja tak twierdziłem? Piszę, że na byt przestępstwa z art 177 KK nie ma wpływu ilość dni spędzonych w szpitalu tylko obrażenia, które skutkowały rozstrojem zdrowia ponad 7 dni. Przykład: w zdarzeniu drogowym z winy innej osoby łamiesz przedramię, w szpitalu zakładają Ci gips i po 12 godzinach obserwacji na SOR wracasz do domu. Czy to kwalifikuje się jako wypadek? Przecież byłeś tylko 12 godzin w szpitalu. Tak, bo jesteś wyłączony ze swoich zajęć czy świadczenia pracy na min. miesiąc albo i dwa.- czyli nastąpił rozstrój zdrowia na więcej niż 7 dni. Biegłego interesują obrażenia. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.



No i w tę stronę pasuje.
Miłego życzę i pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-08-05, 21:02
smc napisał/a:

MójCzarnyPanie, nie znam nikogo, kto by zasuwał popierdółką do pracy, zaś znam przynajmniej 3 osoby jeżdżące m. in. G-Klass.


Prawie 20 lat temu, imigrantem na dorobku będąc zapierdalałem czymś takim właśnie do pracy. I nie z oszczędności, bo na jakieś tam auto było mnie stać, ale ze względów praktycznych, żeby się szybciej przebić przez poranne korki.
A nie każdy przedsiębiorca urodził się bogaty, większość musiała się najpierw dorobić. Z drugiej strony, bogatych pasożytów płci obojga też nie brakuje, więc tym bardziej dziwią mnie takie stereotypy.
Zgłoś
Avatar
cesarz1982 2024-08-05, 21:06 1
radzyniak napisał/a:

Skoro tu jest błąd to go wskaż.



Masz do czynienia z kolizją, jeśli żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń ciała, a jedynym skutkiem zderzenia pojazdów są ich uszkodzenia. Naromiast wupadek drogowy jest zdarzeniem poważniejszym. Masz do czynienia z wypadkiem drogowym, kiedy w wyniku zderzenia pojazdów chociaż jeden z uczestników zdarzenia doznał obrażeń lub zmarł, przy czym śmierć nie musi nastąpić na miejscu wypadku.
Zgłoś
Avatar
smc 2024-08-05, 21:09
TwójCzarnyPan napisał/a:

Z drugiej strony, bogatych pasożytów płci obojga też nie brakuje, więc tym bardziej dziwią mnie takie stereotypy.



Masz zupełną rację, dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś
Avatar
Adenoid_Hynkel 2024-08-05, 21:48
Pięknie oko cieszy. Nie lubię biednych i bogatych.
Zgłoś
Avatar
Mad_Max 2024-08-05, 21:58
Czytam te wasze wypociny ale ogólnie rozwiązania są dwa. Jest czerwone,Pani na skuterku hamuje,kierowca za nią nie utrzymał bezpiecznej odległości co widać od początku.Zatem ponosi wine za te kolizję,pokrywa wszystkie koszty związane z tym i otrzymuje mandat.Plus AC na przyszły rok wzrasta mu o jakieś 15 tys zł /rok. Druga opcja gdyby ta pani chciała od kierowcy MB coś więcej, on wtedy dzwoni do znajomego tego znajomego i wina jest tej baby na skuterze
Zgłoś
Avatar
radzyniak 2024-08-05, 22:16
cesarz1982 napisał/a:

Masz do czynienia z kolizją, jeśli żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń ciała, a jedynym skutkiem zderzenia pojazdów są ich uszkodzenia. Naromiast wupadek drogowy jest zdarzeniem poważniejszym. Masz do czynienia z wypadkiem drogowym, kiedy w wyniku zderzenia pojazdów chociaż jeden z uczestników zdarzenia doznał obrażeń lub zmarł, przy czym śmierć nie musi nastąpić na miejscu wypadku.



Kolizją jest też gdy wystąpiło zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym innej osoby i doznała ona obrażeń ciała do dni 7, czyli art 87&1a KW. Wypadek jest wtedy, gdy poszkodowany doznaje obrażeń pow. 7 dni. Ciekawostką w tej materii jest fakt, że osoba najbliższa dla sprawcy może nie żądać ścigania i wtedy sprawa jest umarzana a sprawca wypadku jest bez winy. To by było wszystko. Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
metyoo 2024-08-06, 2:42
cesarz1982 napisał/a:

Czasem lepiej siedzieć cicho i udawać wariata ale ty wolałeś sie odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości 🤔



ty mądralo potrafisz się rzeczowo wypowiedzieć, czy tylko powtarzasz wyświechtane frazesy?

radzyniak napisał/a:

Dyskusja jest o biegłym i o opinii a nie o tym kto decyduje o długości pobytu w szpitalu.



tylko co ma do tego biegły? jak już to decyduje o tym prokurator, co najwyżej MOŻE się posiłkować opinią biegłego!

[ Dodano 2024-08-06, 03:01 ]
cesarz1982 napisał/a:

Masz do czynienia z kolizją, jeśli żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń ciała, a jedynym skutkiem zderzenia pojazdów są ich uszkodzenia. Naromiast wupadek drogowy jest zdarzeniem poważniejszym. Masz do czynienia z wypadkiem drogowym, kiedy w wyniku zderzenia pojazdów chociaż jeden z uczestników zdarzenia doznał obrażeń lub zmarł, przy czym śmierć nie musi nastąpić na miejscu wypadku.



nawet , jeśli występują obrażenia ciała to niekoniecznie zostanie to zakwalifikowane jako wypadek! za bardzo uogólniasz!
Zgłoś
Avatar
k................8 2024-08-06, 6:11
Taką furę uszkodzić o jakąś pizdę. Chyba bym wysiadł i zajebał jej kopa.
Zgłoś
Avatar
cesarz1982 2024-08-06, 7:02
radzyniak napisał/a:

Kolizją jest też gdy wystąpiło zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym innej osoby i doznała ona obrażeń ciała do dni 7, czyli art 87&1a KW. Wypadek jest wtedy, gdy poszkodowany doznaje obrażeń pow. 7 dni. Ciekawostką w tej materii jest fakt, że osoba najbliższa dla sprawcy może nie żądać ścigania i wtedy sprawa jest umarzana a sprawca wypadku jest bez winy. To by było wszystko. Pozdrawiam.



7 dni to wcale nie jest żaden wyznacznik wypadku ,dni w tym przypadku mają gówno a nie znaczenie.

"Może nie żądać" czyli również może żądać
Naucz sie pisać bo adwokat internetowy z ciebie słaby "może nie żądać "a "nie może żądać" to diametralna różnica 😀
Zgłoś
Avatar
Bul_od_bytu 2024-08-06, 9:06
smc napisał/a:

Przedsiębiorca nie powinien wlec się za babą na skuterze. Ona jedzie na pazury, a on ma na głowie wielomilionowy kontrakt. Po to się kupuje luksusowe samochody, aby odciąć się od świata zewnętrznego i skupić się na pracy. Jak dla mnie mógłby ją rozjechać beż zatrzymywania, po to on pracuje na PKB tego kraju, a babsztyl jest pasożytem.



Fura w nagrodę dobre obciąganie jeszcze nie oznacza wkładu w PKB
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie