18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
impressa88 2019-10-01, 15:02 2
Velture napisał/a:

Macie piękne rozkminy o dźwięku opon ale chyba wszyscy zapominacie, że jak już się znalazł na trawie to jak po śniegu leciał i nieważne czym by hamował to efekt będzie taki jak na filmiku.



Dlatego napisałem najlepsze wytracenie prędkości miał dwa razy. Pierwszy przy asfalcie drugie na aucie :p
Zgłoś
Avatar
ProVVe 2019-10-01, 15:45 2
Ale bym się wkurwił...
Zgłoś
Avatar
mlekozklasa 2019-10-01, 16:47 3
Też bym się wkurwił. (Hipotetycznie) Masz nowy samochód z salonu, po czym ktoś robi rajd i jakiś koleś kasuje nigdy nie bity samochód jakimś szrotem za siedem tysięcy. Nie było by mowy o żadnym blacharzu, Żądałbym dostarczenia nowego samochodu.
Zgłoś
Avatar
tigerqaz 2019-10-01, 16:51
Drogi sport ! Dobrze że Sebastiana Audicy nie trafił
Zgłoś
Avatar
Anonimowyja 2019-10-01, 17:21
sirmlcs napisał/a:

ale widać że facet ręcznym hamuje ->tylnie koła zablokowane na filmie


No nie do końca, jak w aucie brak ABS i korektora siły hamowania, to można zablokować wszystkie cztery koła bez użycia hamulca ręcznego. Na filmie zablokowane były zarówno przednie jak i tylne koła.
U kolegi w Fiacie pękła sprężynka od korektora siły hamowania, co w połączeniu z zepsutym układem ABS powodowało łatwe zablokowanie jednego z przednich kół mimo relatywnie słabej siły hamowania. Na ścieżce diagnostycznej wyszło, że tył hamował z mniej niż połową siły jaką powinien to robić i mimo, iż w trakcie hamowania na tył przypada ok 30%, to różnica była zdecydowana.

mlekozklasa napisał/a:

Też bym się wkurwił. (Hipotetycznie) Masz nowy samochód z salonu, po czym ktoś robi rajd i jakiś koleś kasuje nigdy nie bity samochód jakimś szrotem za siedem tysięcy. Nie było by mowy o żadnym blacharzu, Żądałbym dostarczenia nowego samochodu.


Niebity to niebity, ale w razie wypadku właściciel pojazdu poszkodowanego ma prawo do rekompensaty za utratę wartości pojazdu na skutek powypadkowej przeszłości (w praktyce pewnie niewiele).
Zgłoś
Avatar
siwybis 2019-10-01, 18:17
Brakuje jeszcze pilota - mówiłem kurwa, nowe opony a nie kosmiczne tłoki
Zgłoś
Avatar
S................n 2019-10-01, 18:39
Wiewór napisał/a:

Prawdopodobnie gościu przeznaczył cały budżet na zjebane naklejki a nie zwiększenie wydajności układu hamulcowego.
Zagotował się płyn hamulcowy przez co nie był w stanie się zatrzymać.



Wiewiór jak czytam twoje wymiociny to czasem aż mnie blady strach przechodzi. Jak? kurwa jak mógł zagotować płyn jak słychać hamowanie (pisk opon)?!?! jak kurwa, wytłumacz mnie to bo ja jeszcze w 10letnim stażu mechanika takich cudów to nie widziałem. Po pierwsze jak zagotujesz płyn to wydziela się z niego uwięziona wcześniej wilgoć, co za tym idzie para wodna pod wpływeem temperatury, a para wodna ma niższą wyższą sprężalność niż płyn hydrauliczny, co za tym idzie masz albo słabe hamulce albo jak jeździsz 10 lat na przepalonym płynie to hamólców praktycznie w ogól nie masz.

Gościu ewidentnie spanikował i na skręconych kołach dał w heble, co skutkowało tym ,że zamiast ściąć zakręt, poszedł prosto jak dzik w sosny (to wszystko widać na filmie na początku)
Zgłoś
Avatar
eMJay8086 2019-10-01, 18:48 1
@PanKukuruźnik82

Opla od passerati nie odróżniasz...?
Zgłoś
Avatar
Kristoff 2019-10-01, 23:51
C0C0JUMBO napisał/a:

Kubica wrócił już do kraju?



wraca na lawecie
Zgłoś
Avatar
SirMajkel 2019-10-02, 0:02
niby bieda na wsi a wszyscy powypierdalane wielkie domy i nowa fura na podjeździe.
Zgłoś
Avatar
zajcev 2019-10-02, 2:37 1
to tak żeby zakończyć, wypowiedź kierowcy na facebooku:

„Były hamulce. Tylko po odciazeniu na podbiciu kompletnie nie działały co jest do przewidzenia A na gorąco po otwarciu auta po kilku sekundach ciężko ocenić właściwie sytuację... tyle w temacie. Błąd. Chyba może się zdarzyć.”

a tu to samo tylko z innej perspektywy (10:37)

Zgłoś
Avatar
Wiewór 2019-10-02, 7:39
alexandrus napisał/a:

Wiewiór jak czytam twoje wymiociny to czasem aż mnie blady strach przechodzi. Jak? kurwa jak mógł zagotować płyn jak słychać hamowanie (pisk opon)?!?! jak kurwa, wytłumacz mnie to bo ja jeszcze w 10letnim stażu mechanika takich cudów to nie widziałem. Po pierwsze jak zagotujesz płyn to wydziela się z niego uwięziona wcześniej wilgoć, co za tym idzie para wodna pod wpływeem temperatury, a para wodna ma niższą wyższą sprężalność niż płyn hydrauliczny, co za tym idzie masz albo słabe hamulce albo jak jeździsz 10 lat na przepalonym płynie to hamólców praktycznie w ogól nie masz.
Gościu ewidentnie spanikował i na skręconych kołach dał w heble, co skutkowało tym ,że zamiast ściąć zakręt, poszedł prosto jak dzik w sosny (to wszystko widać na filmie na początku)



Zgłoś
Avatar
Krak 2019-10-02, 11:18
Dostawa z delikatesyzdrowo.pl
Zgłoś
Avatar
Huherko 2019-10-02, 19:22 1


Zdrowo przypierdolił
Zgłoś
Avatar
pankruk 2019-10-02, 20:26
Widzę nieśmiertelne Audi 80 na wszelki wypadek gdyby eko nowoczesna Astra wyjebała korbe bokiem.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie