18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
S................k 2012-12-14, 8:36
@artiee

TDI w Fordzie czy citroenie? Żarty sobie robisz. Ten silnik należy do grupy VAG (Volkswagen Aktiengesellschaft) i był montowany prawie we wszystkich "cywilnych" markach tej grupy.
Zgłoś
Avatar
genghiskhan 2012-12-14, 8:48 2
Szeryfian napisał/a:

o matko czemu się wszyscy czepiają tego 1.9 tdi? Chyba najlepszy silnik volkswagena. 2.0 tdi rozumiem bo to niewypał totalny.


diesle w osobówkach to totalny niewypał tak więc

grzybek507 napisał/a:

1.9 tdi przynajmniej wypierdoli matiza na światłach to w zupełności wystarczy..


nooo osiągnięcie w chooj
Zgłoś
Avatar
Dżony 2012-12-14, 8:58
artiee napisał/a:

ten silnik 1.9 TDI siedzi we wszystkim, Fordzie, VW, audi, citroenie, seacie to czyj to jest w końcu silnik ?


Pierwszy do seryjnej produkcji diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwai turbodoładowaniem wprowadził Fiat.
Stare diesle z Fordzie i Citroenie to były TD, ludzie wpisują to TDI żeby sobie target zwiększyć o tereny wiejskie.
Zgłoś
Avatar
Pykac 2012-12-14, 9:12
Poza tym citroeny mają silniki hdi a fordy tdci lub stasze tddi
Zgłoś
Avatar
darekesp 2012-12-14, 9:16
Nie pierdol że fiat nie wiesz to wygoogluj a nie gadasz pierdoły "Pierwsze silniki TDI (Turbodiesel Direct Injection) w samochodach osobowych pojawiły się na rynku w 1989 roku. W tym właśnie roku na salonie we Frankfrucie Audi zaprezentowało pierwszy na świecie silnik Diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Dla samochodu osobowego oczywiście. Już w roku 1990 do sprzedaży trafiły pierwsze Audi 100 z silnikiem TDI."

A w mojej ocenie i regione 99.9% VW za kierownicą to buraki ze wsi taka opolszczyzna i buraki z pochodzeniem niemieckim po owczarku babci... Nie zdziwił bym się jakby to zdjęcie było właśnie z tąd
Zgłoś
Avatar
Dżony 2012-12-14, 9:25 1
" Fiat Croma był to pierwszy samochód osobowy produkowany seryjnie, w którym pod maską pracował diesel z bezpośrednim wtryskiem (rok 1986)."
"1986 – Silnik wysokoprężny z wtryskiem bezpośrednim (Fiat Croma TDi) zastosowany w produkcji wielkoseryjnej samochodów osobowych,"
Obydwa z wiki.
samar.pl/__/3/3.a/15541?locale=pl_PL
"Wraz z opracowaniem systemu Multijet Grupa Fiat pokonała pierwszy ważny etap w dziedzinie silników zasilanych olejem napędowym. Sukces ten umożliwiła ogromna wiedza gromadzona od roku 1986, kiedy to zadebiutował Croma TDI (pierwszy na świecie samochód Diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa)."
Nie rzucaj się jak nie masz racji, taki sam z Ciebie burak jak z tych kierowców VW których o to oskarżasz.
Zgłoś
Avatar
darekesp 2012-12-14, 9:30
Nie jeżdze VW i ja ciebie nie obrażam więc nie wyzywaj mnie szuszwolu a chyba umiesz przeczytać co napisałem

autokult.pl/2009/10/29/silniki-tdi
Zgłoś
Avatar
Dżony 2012-12-14, 9:34
Umiem, pisał go ignorant.
Mógł chociaż doprecyzować, że chodzi o TDI w koncernie VAG, mi chodzi o TDI(czyli diesla z bezpośrednim wtryskiem) w samochodzie osobowym w seryjnej produkcji a tu 3 lata wcześniej był Fiat.
Zgłoś
Avatar
darekesp 2012-12-14, 9:38
NIe masz pewności co do jednego i drugiego źródła najlapiej udać się do fabryki. Polecam wycieczkę można więcej się dowiedzieć ale jak już mówiłem pierwszy taki silnik pakowało AUDI ale z uwagi że oboje nie mamy teraz pewności nie warto się o to kłócić chyba przyznasz racje grunt że vieś wagen nie był pierwszy
Zgłoś
Avatar
genghiskhan 2012-12-14, 9:46 3
Ale macie problem, TD czy TDI - same shit - tyr tyr tyr tyr psss
Zgłoś
Avatar
Dżony 2012-12-14, 9:49
Pewność jest, jak Audi stosowało to na masową skale w 1 989r a Fiat w 1986 to raczej nie ma wątpliwości kto był pierwszy.
Zasadna działania i podstawy techniczne są identyczne, TDI i Fiacie i Audi to mają bezpośredni wtrysk paliwa i to je najbardziej odróżniało od reszty ówczesnych diesli i było tym przełomem.
Choć fakt faktem, że to TDI od VAG znacznie bardziej wbiło się w świadomość większości kierowców bo tych aut jeździ i jeździło znacznie więcej.
Tym bardziej, że to data bardzo ważna w historii diesli.
"1897 – Prace rozwojowe silnika doprowadziły do uzyskania silnika o stosunkowo dobrych właściwościach eksploatacyjnych,
1902-1910 – Firma MAN wyprodukowała 82 stacjonarne silniki wysokoprężne DM12,
1903 – Zastosowanie pierwszego silnika wysokoprężnego do napędu statków i początek powolnego wypierania napędu parowego,
1908 – Uzyskanie wystarczająco precyzyjnej pompy wtryskowej oraz zastosowanie komory wstępnej,
1923 – Pierwszy ciągnik i ciężarówka napędzana silnikiem wysokoprężnym,
1934 – Pierwszy czołg z napędem diesla (7TP - Polski Czołg Lekki),
1936 – Pierwsze zastosowania w samochodach osobowych,
1937 – Pierwsze zastosowania do napędu samolotów, (Junkers)
1968 – Zastosowanie silnika wysokoprężnego ustawionego poprzecznie przez Peugeota w modelu 204.
1986 – Silnik wysokoprężny z wtryskiem bezpośrednim (Fiat Croma TDid) zastosowany w produkcji wielkoseryjnej samochodów osobowych,
1993 – FIAT patentuje i wprowadza na rynek technologię common rail,
2004 – W krajach Europy Zachodniej udział nowo rejestrowanych samochodów z silnikiem wysokoprężnym przekracza 50%."
pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_o_zap%C5%82onie_samoczynnym
Zgłoś
Avatar
darekesp 2012-12-14, 9:55
genghiskhan napisał/a:

Ale macie problem, TD czy TDI - same shit - tyr tyr tyr tyr psss



Sam jesteś shit wole mojego diesla niż twoje seciento 900 nie masz pojęcia o tych silnikach a się wymądrzasz. Kup starsze audi albo mercedesa z wolnossącym dieslem to zobaczysz jak wygląda niezawodność i niskie spalanie twoja padaka nie dociągnęła by twojej dupy do domu na 3 baniakach więc nie hejtuj diesla
Zgłoś
Avatar
genghiskhan 2012-12-14, 10:04
darekesp napisał/a:



Sam jesteś shit wole mojego diesla niż twoje seciento 900 nie masz pojęcia o tych silnikach a się wymądrzasz. Kup starsze audi albo mercedesa z wolnossącym dieslem to zobaczysz jak wygląda niezawodność i niskie spalanie twoja padaka nie dociągnęła by twojej dupy do domu na 3 baniakach więc nie hejtuj diesla


Ale skąd wiesz czym ja wożę dupsko?
Nie kupie starego dyzla non-turbo bo nie rajcuje mnie to zupełnie. W dupie mam, że mniej palą.
Na prawdę rozbawiła mnie Twoja wypowiedź. Powiedz teraz czym Cię tatuś podwozi do szkoły? Nieee czekaj, masz 21 lat, więc kupiłeś klekota aby ze swojej wioseczki dojeżdzać na studia do większego miasta - hahahhaa - co studiujesz? ełropejistykę?
Zgłoś
Avatar
darekesp 2012-12-14, 10:07
genghiskhan napisał/a:


Ale skąd wiesz czym ja wożę dupsko?
Nie kupie starego dyzla non-turbo bo nie rajcuje mnie to zupełnie. W dupie mam, że mniej palą.
Na prawdę rozbawiłą mnie Twoja wypowiedź. Powiedz teraz czym Cię tatuś podwozi do szkoły?



Może ciebie wozi do przedszkola niby masz 27 lat a zachowujesz się jakbyś miał 20 mniej grzej swoje tico i pal gume z tąd.

Po co najeżdżasz na diesla nikt nie zmusza cię byś nim jeździł
Zgłoś
Avatar
genghiskhan 2012-12-14, 10:18
darekesp napisał/a:



Może ciebie wozi do przedszkola niby masz 27 lat a zachowujesz się jakbyś miał 20 mniej grzej swoje tico i pal gume z tąd.

Po co najeżdżasz na diesla nikt nie zmusza cię byś nim jeździł


Bo 80% buractwa takiego jak Ty jeździ tym chujostwem (bo mało pali ) , smród i hałas tylko w koło.....

Co do pierwszej części - spoczko już wsiadam do tiko i palę laczka
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie