18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 25 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Angole
BongMan • 2014-03-24, 21:25
Anglia.
Ot, jedna z wielu rozmów w robocie.
- ... i w tym mieście był jeden z głównych portów wojskowych podczas drugiej wojny światowej.
Ktoś nie dosłyszał:
- Co?
- No tam się chowali Angole, podczas gdy Polacy wygrywali za nich wojnę.
Zgłoś
Avatar
b1z 2014-03-25, 11:32
przecież bongman już krabów nie łowi, on 2 tygodniowe zgniłe makrele przerzuca, co wy nie wiecie?
Zgłoś
Avatar
pusolka 2014-03-25, 13:22 2
Jesli Polska tak odwaznie walczyla w obronie Francuzow ,Angoli i "reszty swiata" to ja sie kurwa pytam dlaczego polske oddali w rece wroga po tygodniu walki?
Zgłoś
Avatar
sidian 2014-03-25, 15:36 4
@Rappar: Najprawdopodobniej 1% byśmy wyciągnęli. Nie zapominajmy, że Polacy jako jedyni prowadzili akcje terrorystyczne przeciwko ludności cywilnej na terenie niemiec jak również wsławili się największym ludobójstwem więźniów niemieckich za jednym zamachem.

Naprawdę bardzo mnie śmieszy, że do dzisiaj Polacy uważają się za bohaterów tej wojny. Byliśmy największymi kretynami drugiej wojny światowej, którzy dali się bezsensownie wciągnąć w wojnę z Hitlerem, której nie mogliśmy wygrać i której Hitler nawet nie planował. Anglia rozegrała nas jak śmieci do spółki z Francją, a my na to pozwoliliśmy. Zamiast uderzyć się w pierś i przysiąc sobie, że nigdy więcej nie pozwolimy się tak wykorzystać dla cudzej korzyści tkwimy w jakimś pokurwionym świecie marzeń o Chrystusie Europy i największych bohaterach.

Przystąpienie do drugiej wojny światowej to był debilizm. Zmiana zdania w sprawie Gdańska to był debilizm. Umowa z Wielką Brytanią i Francją to był debilizm. Powstanie warszawskie to był debilizm. Walka za cudze interesy to był... no, powiedzmy. W tamtej sytuacji było to jedyne wyjście.

Nie, Brytole nie udawali żołnierzy tylko nimi byli. Byli nie mniej bohaterscy od Polaków. Walczyli na wszystkich frontach wojny i ponosili ogromne straty. Obywatele brytyjscy znosili koszmarne warunki odcięci od dostaw najbardziej podstawowych produktów przez u-booty, wykazali się ogromną odwagą i poświęceniem podczas ewakuacji wojsk brytyjskich z Francji i podczas lądowania w Normandii. Skończcie pieprzyć "polacy", zacznijcie się uczyć historii i wyciągać wnioski. Bez tego Polska nigdy nie podniesie się z kolan i nigdy nie zacznie uprawiać realpolitik, a innego wyjścia w tych czasach nie ma.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-03-25, 19:53 2
eles87 napisał/a:

ale wy pierdolicie... podobna sytucja teraz ma miesjce rwiecie sie zeby bronic ukraine? tak samo wtedy kazdy mial wyjebane na polske i tak zawsze poki konflikt ciebie nie dotyka bezposrednio chcesz byc od niego jak najdalej. My wojne przegralismy... w kilka dni...


Masz ogólnie rację, ale jest jedna różnica. Ukraina to popierdółka, a Polska od zawsze była strażnikiem i obrońcą Europy i ratowała tym leszczom z zachodu dupska nie jeden raz. Cała Europa była Polsce winna nieograniczoną pomoc w każdych okolicznościach. A kiedy ten pierwszy i jedyny raz potrzebowała pomocy, to wszyscy na nią jeszcze nasrali. I srają do teraz. Chciałbym cofnąć się w czasie i powiedzieć o tym Sobieskiemu:
- Te chuje nas zdradzą. Przepuść Turków i niech sami sobie z nimi walczą, pies ich jebał.
Zgłoś
Avatar
jednoręki-ujeżdżacz 2014-03-25, 22:34
@up, jak rzadko, napisałeś coś do rzeczy.
Zgłoś
Avatar
Rappar 2014-03-26, 10:40
Piękna książką: Polska przedmurzem chrześcijańskiej Europy - Mit czy rzeczywistość; Janusz Tazbir.
Polecam wam do czytania, może nie Bongmanowi, jest za tępy by sięgnąć po książkę, ale reszta mogłaby się więcej dowiedzieć jak naprawdę wyglądało antemurale christianitatis.

@Sidian - ludności cywilnej nie liczyłem, a nawet jeśli to i tak byśmy mieli problem, bo jednak do Drezna, Hamburgu i Armii Czerwonej nam było daleko. Ale pisałem to z myślą o Wehrmachcie i tak się zastanawiając to nie ma jak dobić. 1% to 35 tysięcy żołnierzy(w duchu patriotyzmu nie liczymy Włochów, Rumunów, Węgrów, Japończyków i resztę hałastry, chociaż uczciwiej byłoby ich wliczyć, wszak ktoś z nimi walczył i w wielu setkachtysiącach przypadków zginął). Kampania Wrześniowa i Powstanie Warszawskie do spółki to 20 tysięcy. I co dalej? Narwik czy Tobruk to będą cyfry dziesiętne, BoB też jeśli weźmie pod uwagę nowsze szacunki. Nasza partyzantka to obiektywnie patrząc śmiech na sali. NSZ, które otwarcie mówiło o niewalczeniu z Niemcami i AK, które mówiło o czekaniu z bronią u nogi. Nie ma, po prostu nie ma gdzie dobić 15 tysięcy zabitych, czyli prawie tylu ile zabiło mln żołnierzy polskich w czasie kampanii wrześniowej.
Jak ktoś chce mnie douczać z Monte Cassino, to niech sam najpierw o nim doczyta.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-03-27, 14:32
Rappar napisał/a:

może nie Bongmanowi, jest za tępy by sięgnąć po książkę


Twoja stara była za tępa żeby cię wyskrobać. Teraz żałuje. Przeczytałem więcej książek niż ty masz syfów na ryju.

Dawajcie warna jak już koniecznie musicie, ale bądźcie konsekwentni - jemu też. Pierwszy mnie obraził.
Zgłoś
Avatar
Rappar 2014-03-27, 20:06
Gdybyś przeczytał cokolwiek to byś nie pierdolił bzdur jak troglodyta. Napisz może kiedy to Polska ratowała dupę Europie niejeden raz i poprzyj to argumentacjom dlaczego istniało zagrożenie, dlaczego to robiła w imieniu Europy(jak broniła siebie, to nie wiem jak można to traktować jako pomoc dla innych) i na jakiej podstawie twierdzisz, że Europa(najlepiej jakbyś jeszcze określił granice Europy o jakiej mówisz) nie dałaby rady samodzielnie. Historia to bardzo rozległa dziedzina, a ty jedynie potrafisz bluzgać w necie, to jest twój poziom. A czy ja Ciebie obraziłem? Będę utrzymał, że tylko stwierdzałem fakt.
Zgłoś