18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Antek i Francek
H................0 • 2014-03-23, 0:25
Roz Antek chcioł wypróbować swojego kamrata i pedzioł mu tak:
- Wiesz Francek, jak jo umra, to bych bardzo chcioł, żebyś tak przy mie trzy noce wachowoł. Możesz mi to przysiąc?
- Do ciebie wszystko - pado Francek. - moga i tydzien nawet.
No i dobrze. Antek chcioł sie przekonać, czy to prowda i udowoł umrzyka. Leżoł w trumnie a okiem ukradkiem spozieroł czy Francek umowa dotrzymo. Francek jednak był szewcem i żol mu było tych trzech nocy to se trzewiki do zolowanio przyniósł i kołki wbijoł. Naroz Antek z trumny godo:
- Przy trupie sie nie klupie!
- A umarty mo pysk zawarty - pado Francek.

Jako, że poprzedni wic jest oryginalny, ale zostoł wyjebany na rzecz jakiegos ciulstwa to wciepuja nowy.
A jak keryś wciepnie na Ślask to jest ciulem bez kolan.

Słownik :
kamrat - przyjaciel
klupać - uderzać
trzewiki - buty
wachować - czuwać
naroz - nagle
Zgłoś
Avatar
rust 2014-03-23, 0:34 4
Na takie cos co powinni zalozyc osobny dzial np naroz slazak klupie sie w ten łeb
Zgłoś
Avatar
TonySoprano 2014-03-23, 0:38 44
Mi się bardzo podobają dialekty. Większość krajów europejskich ma swoje regionalne języki (Niemcy, Włochy itp) i nikt nie ma żadnego problemu. Polacy oczywiście muszą srać żarem, kiedy ktoś używa ślunskiej godki. Mi się podoba. W przeciwieństwie do suchara powyżej ;p
Zgłoś
Avatar
Reseller 2014-03-23, 1:29 4
Jak już chcesz pisać po śląsku, to może się w pełni dowiedz, jak akcentuje się w tej gwarze..

swojego-swoigo
wiesz-wiysz
żebyś-kiebyś
możesz-mogesz
wszystko-wszysko
okiem-łokiem
był-boł
nie-niy

Następne pisz poprawnie
Zgłoś
Avatar
KrisCFC 2014-03-23, 5:29 8
Reseller napisał/a:

Jak już chcesz pisać po śląsku, to może się w pełni dowiedz, jak akcentuje się w tej gwarze..

swojego-swoigo
wiesz-wiysz
żebyś-kiebyś
możesz-mogesz
wszystko-wszysko
okiem-łokiem
był-boł
nie-niy

Następne pisz poprawnie



Gdyby napisał wszystko po śląsku to 90% użytkowników nie wiedzialaby o czym mowa
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-03-23, 7:53 1
TonySoprano
zgadzam się z tobą. Na co dzień posługuję się gwarą śląską i nie rozumiem tej całej awantury z powodu różnic w dialektach. Jeden kraj, wiele gwar.
Zgłoś
Avatar
andyq 2014-03-23, 10:37 6
To jest sadistic tu po niemiecku nie piszemy.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2014-03-23, 10:41
Dla ukrytej opcji niemieckiej powinien być wyznaczony jakiś osobny ląd, jakaś wyspa na której mogliby mówić tym swoim śmiesznym szwabskim językiem! Polska dla Polaków, Ślunzoki na Madagaskar!
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-03-23, 12:24 1
andyq bloodwar
no tak walczyliśmy wspólnie z nazistami, a po latach rosną tacy sami śmierdzący szowiniści. Myślałem, że już czas dyskryminacji minął, jednak komuna czy nazizm w waszych zaściankowych zadupiach pozostawiły trwałe piętno.
Zgłoś
Avatar
Lyck 2014-03-23, 12:53 2
kurwa, wiecie czemu wkurwiacie reszte Polski?? Bo pieprzycie jak jakies cygany gruzojadalne. Jak was i ich slysze to jeden chuj, i te wasze teksty "ciul bez kolan", a cygańskie " zjedz gacie mojej starej" jeden chuj, takie samo scierwo z gadki
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-03-23, 13:12 12
Lyck
Aha, dobrze, że to bardzo kulturalnie wytłumaczyłeś. Szczypie dupsko, oj szczypie.
Idź sie synek lepi łoboczyć w haźlu czy już ci rzić z tych nerwów nie culła.
Zgłoś
Avatar
contowsky 2014-03-23, 19:12 1
co Ty kurwa do mnie przemawiasz w ogóle
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-03-23, 19:39 8
Właśnie dzieki takim ludziom, w zasadzie ciężko was nazwać ludźmi, smieciom by bardziej pasowało są podziały między nami. Nie rozumiesz gwary, nie posiadasz swojej i zazdrościsz, my jesteśmy od najmłodszych lat dwujęzyczni, ta gwara przetrwała zabory, szwabów,nazioli,komuchów. To, że się spinacie wynika tylko i wyłącznie z zazdrości i wrodzonego debilizmu.
Zgłoś
Avatar
miskolargol 2014-03-23, 19:47
co za wiesniacka gwara.Kobieta "mowiaca" po slasku automatycznie jest spalona.
Zgłoś
Avatar
saszynski 2014-03-23, 19:51 3
za Ślonsko godka zawsze piwo. A tych co im sie nie podobo moga sciepać do szybu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie