18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 18 minut temu
9 listopada o godzinie 15:50, system przeciwlotniczy ziemia-powietrze Tor-M2KM, który został użyty przeciwko azerskiemu lotnictwu i umieszczony między prywatnymi domami przez armeńską armię, został zniszczony w precyzyjnym ataku:



Rosyjski system przeciwlotniczy Tor-M2 przeznaczony jest do zwalczania środków napadu powietrznego na bliskim dystansie. Jest to odpowiedź na współczesne pole walki, gdzie do klasycznych celów powietrznych – samolotów i śmigłowców – doszły szeroko stosowane bezzałogowce i amunicja precyzyjna. Najnowsze systemy bliskiego zasięgu rodziny Tor-M2 mogą więc zwalczać nieduże, manewrujące cele powietrzne, przez co mogą stanowić swoistą tarczę ochronną przed precyzyjnymi środkami napadu powietrznego, np. rakietami manewrującymi, przeciwradiolokacyjnymi, czy bombami kierowanymi.

Najnowszą wersją systemu Tor-M2 opracowaną przez OAO Koncern PWO „Ałmaz-Antiej” i OAO IEMZ „Kupoł”, jest modułowy Tor-M2KM.

System Tor-M2 nowego pokolenia wyposażony jest w nowy radiolokator, nową elektronikę i oprogramowanie, a reżim pracy jest w pełni zautomatyzowany (nie tylko pozwala to zmniejszyć obsługę, ale i zminimalizować tzw. czynnik ludzki). Dzięki temu wzrosła efektywność wykrycia, śledzenia i zwalczania, na większych dystansach, małych, szybko poruszających się i manewrujących celów (np. pocisków rakietowych i bomb kierowanych). Istotnie wzrosły możliwości śledzenia i zwalczania wspomnianych celów. System może wykryć do 48 obiektów, śledzić do 10 najbardziej niebezpiecznych z nich i naprowadzać jednocześnie 4 rakiety na 4 cele.

Zgłoś
Avatar
Lobo24 2020-11-09, 21:50
To Azerowie mają taki sprzęt czy jak Polska występują z Armenia jako państwo gospodarz podczas organizacji wojen.
Zgłoś
Avatar
pyotreck 2020-11-09, 22:28 3
Ten salieri coś tam to chyba jakiś lubiącykozy i małe dzieci. Mama pewnie puściła się z jakimś muslimem i gość chce być jak tata. Idź już stąd.
Zgłoś
Avatar
Salieri16000 2020-11-09, 22:38 13
pyotreck napisał/a:

Ten salieri coś tam to chyba jakiś lubiącykozy i małe dzieci. Mama pewnie puściła się z jakimś muslimem i gość chce być jak tata. Idź już stąd.



Nie w każdym domu jest jak w twoim- nie mierz innych swoją miarą. Po twoim powyższym, jakże nędznym wpisie, jestem przekonany, że ci ojciec do wanny wchodził, skoro film z pola bitwy kojarzy się tobie z ruchaniem kóz i małych dzieci zwyrolu.

A co do "idź już stąd", to idź już już stąd, bo tu nie ma miejsca dla takich pajaców jak ty...
Zgłoś
Avatar
Bloblas 2020-11-09, 22:45 3
Czyli ten system tor nie taki inteligentny skoro załatwił go dron, które system tor ma zwalczać
Zgłoś
Avatar
pyotreck 2020-11-09, 22:47 3
Salieri16000 napisał/a:

Nie w każdym domu jest jak w twoim- nie mierz innych swoją miarą. Po twoim nędznym powyższym wpisie jestem przekonany , że ci ojciec do wanny wchodził, skoro film z pola bitwy kojarzy ci się z ruchaniem i kóz i małych dzieci zwyrolu.
A co do "idź już stąd", to idź już już stąd...



Przecież Ty mieszańcu spuszczasz się na każdym filmiku gdzie tym szmatom muslimom uda się coś zrobić. Mam nadzieję że w końcu turasy przestaną kochać tych kurdupli azerow i ormianie wytłuką tych terrorystow.
Zgłoś
Avatar
Zawulon 2020-11-10, 0:02 1
Z ostatniej chwili: ARMENIA KAPITULUJE przed Azerbejdżanem.
Premier Nikol Paszynian informuje o podpisaniu trójstronnego zakończenia wojny, przy udziale Rosji.
Wojna zakończy się dziś o 1.00 w nocy czasu lokalnego.
Pisze o niewyobrażalnej bolesności podpisania dokumentu.

Info dosłownie sprzed paru minut
Zgłoś
Avatar
raistpol 2020-11-10, 6:19
Zawulon napisał/a:

Z ostatniej chwili: ARMENIA KAPITULUJE przed Azerbejdżanem.
Premier Nikol Paszynian informuje o podpisaniu trójstronnego zakończenia wojny, przy udziale Rosji.
Wojna zakończy się dziś o 1.00 w nocy czasu lokalnego.
Pisze o niewyobrażalnej bolesności podpisania dokumentu.
Info dosłownie sprzed paru minut



i super, spam gówno filmikami po 40-50 piw.
Na zbiorczy to gówno
Zgłoś
Avatar
BolekMaku 2020-11-10, 9:28 1
Za moich czasów ta marka pojazdów to się nazywała "KAMA TRZY"
Zgłoś
Avatar
Wadolek 2020-11-10, 10:54
BolekMaku napisał/a:

Za moich czasów ta marka pojazdów to się nazywała "KAMA TRZY"



Nazwa się zmieniła trochę ale kabina nic a nic

Zgłoś
Avatar
betonowy_krokiet 2020-11-10, 12:17
PiS po rozjebaniu WP wprowadził do obrony przed dronami wyspecjalizowaną formację o nazwie WOT. Wiatrówki Oraz Toporki tym dysponują członkowie formacji którzy sprawdzają się zwłaszcza na polu pilnowania lekarzy czy nie kradną łóżek.

Salieri16000 napisał/a:

Co ty tam burczysz szmato?! Wrzucam jebany oszołomie film z pola bitwy, bo byś chuju nawet nie wiedział, że taki konflikt się toczy, a ty mi pierdolisz, że faworyzuję ciapatych?! Pokaż mi spierdolino umysłowa chociaż jeden mój post czy komentarz, w którym popieram kogokolwiek, w jakimkolwiek konflikcie!
Napiszę to po raz drugi na tym portalu- może dotrze do ciebie i pozostałych zjebów: mój dziadek jako Legionista Piłsudskiego bronił Lwowa przed bolszewikami, a na Wielką Wojnę poszedł dobrowolnie- z pobudek patriotycznych, w wieku 16-tu lat, na wojnie polsko-bolszewickiej spędził 3 lata. Podczas II wojny światowej był kolejarzem narażającym życie własne i swojej rodziny udzielając pomocy partyzantom Ponurego. Mój pradziadek z Ostojowa, we własnym domu potajemnie składał "Steny" dla partyzantów. Niemcy wymordowali część mojej rodziny w podkieleckich wsiach, m.in w Michniowie- a ty i kilku jeszcze zjebanych umysłowo pajaców próbujecie na siłę wmówić sobie, że trzymam z ciapatymi i ich popieram?! Nigdy nie popieram nikogo w żadnym konflikcie- tym bardziej na wojnie!
.


Skarżysz się czy chwalisz? Zasadniczym błędem twojego dziadka było spłodzenie twojego ojca...
Zgłoś
Avatar
Takafura 2020-11-10, 21:57
Ostatnie pierdolnięcie to podobno bomba 250 kg z samolotu Su-25.
Zgłoś
Avatar
s................s 2020-11-16, 20:24
pyotreck napisał/a:

Ten salieri coś tam to chyba jakiś lubiącykozy i małe dzieci. Mama pewnie puściła się z jakimś muslimem i gość chce być jak tata. Idź już stąd.



Ja pierdolę, skąd się takie ułomy biorą. Idź gnojku na kwejka, czy skąd tu przypełzłeś, zamiast się przypierdalać do aktywnych userów. Zerowy wkład w forum masz, a srasz żarem. Cały internet masz na leczenie kompleksów, to musisz tutaj ludzi wkurwiać.
Nie uwierzysz, ale niektórych interesuje to, co się dzieje na świecie. Nie współtworzysz tego forum, więc skroluj dalej i zamknij ryj.
Swoją drogą, zastanawiam się czemu Salieri dostał warna, a jakiś szczekający gnój może sobie obrzucać innych łajnem i jest na to przyzwolenie. Dziwić się potem, że poziom tego forum jest bliski rynsztoka.
Zgłoś