18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Witajcie sadole. Jest sylwester a z takich czy innych powodów ja siedzę w domu. Uprzedzę głupie komentarze - tak niemam kolegów, znajomych, jestem gimbaza i nie sprzedali mi alkoholu/nie wpuścili do klubu itd itp. Jeszcze jedno słowo do "policji ortograficznej" - ssijcie. Od dawna nie mieszkam w Polsce a przeglądając internety trafiam na tyle błędów, że sam zaczynam pisać jak gimbaza :/ Skoro bzdury mamy już za sobą przejdę do sedna sprawy. Kilka dni temu pojawił się super temat na sadolu o holokauście słowiańskich dzieci. Nie żydowskie tylko słowiańskie itd. Temat dostał ogromną liczbę piwek bo na to zasłużył. Mam podobną kwestię i proszę się nad tematem głeboko zastanowić.

W święta odwiedziłem Oświęcim (moja pierwsza wizyta) i zamiast oficjalnej wersji obozu śmierci - przyjąłem wersję obozu pracy. Jest takie powiedzenie zagranicą - jeśli coś wygląda jak kaczka, kwacze jak kaczka i chodzi jak kaczka to musi to być kaczka! Tak więc pierwsza fotka :



Jak na mój gust zebrała się grupa obozowiczów, stoją sobie i słuchają orkiestry. Nie widzę maszerujących więźniów. Poprostu coś się dzieje - niczym na Wrocławskim runku. Tłumaczenie, że pomagało to w liczeniu wychodzących i wracających więźniów jest poprostu IDIOTYCZNE! Jeśli byłbym SS manem, wydałbym rozkaz - marsz parami ? czwórkami lub piątkami, równo bo jak nie...
Orkiestra pomagała w liczenbiu więźniów... ?

Sprawa druga : Obozowy basen pływacki !





Tak w Oświęcimiu mieli basen Trampolina, słupki, najprawdopodobniej prysznice i brodzik tak by nie dostać szoku termicznego wskakując do wody. Dziwnym trafem nie jest to punkt zwiedzania jeśli wynajmujesz przewodnika. Dla zainteresowanych - znajduje się on za blokiem nr 6
Budując obóz ŚMIERCI sprawą naturalną jest budowanie basenu dla skazańców...

Kolejna sprawa : budka dls SS mana organizującego apele.



Oficjalnie budka ta miała chronić go przed złymi warunkami pogodowymi. Jak na mój gust to... budka ma pewną wadę - podczas deszczu, śniegu, gradobicia lub plagi żab spadających z nieba - dość spore otwory sprawiłyby, że mu kurwa będzie sporo na łeb leciało... Genialni inżynierowie, konstruktorzy, pierwsi zbudowali samoloty odrzutowe, latające bomby, rakiety V2, masę samolotów itd. i zbudowali taką gównianą budke ?

Kolejna sprawa : cele śmierci...



Cela śmierci w ktorej trzymano więźniów przeznaczonych na rozstrzelanie. Może za dużo naoglądałem się filmów ale takie cele wyglądały jak dla mnie na "zwykłe" karcery. Mała cela, kibelek, baaardzo malutkie okienko i cela ogólnie bardzo ciemna. Jeśli wrzucasz tam kogoś na rozstrzelanie po co montować tam ogrzewanie ??? Aha - jescze jedno - w obozie był podział na różne rodzaje więźniów - polityczni, żydzi, pedałki i... więźniowie aspołeczni. Ci ostatni więźniowie jeśli dobrze rozumie sprawiali problemy, były to poprostu zakapiory robiący zadymy. Może się mylę ale dobrym sposobem na uspokojenie zakapiora byłby... karcer ?

Żydzi, Żydzi i jeszcze raz Żydzi...



Na prawie każdej tablicy informacyjnej musi, poprostu kurwa musi być informacja, nacisk na to, że to właśnie Żydzi tu ginęli. Szczytem jest informacja o 17.000 Żydówkach i nie-żydówkach...
Ręce opadają jak mija się kolejne budynki i kolejne wystawy - żydzi w polsce - deportacja itd żydzi na słowacji... i tak na każdym kroku.

Ostatnia sprawa : miejsca niedostępne i pomijane



Niewiem... może ktoś mi powie - dlaczego niektóre miejsca w Auschwitz są niedostępne ? Okna zamalowane na czarno ? Zobaczymy tam coś gorszego niż komory gazowe i piece ???? Wątpie. Może zobaczymy tam... niewiem :/ Pocztę ? Świetlicę ? Kaplicę ?

Jak jakiś czas temu zobaczyłem informacje o teatrze w obozie to myślałem, że ktoś jest niespełna rozumu. Jak zobaczyłem fotki waluty więziennej to miałem podobne odczucia. Jak usłyszałem o domu uciech dla więźniów to zacząłem się śmiać, że ktos niezłe głupoty wygaduje/wypisuje... Teraz już nie jestem tego pewien. Jeśli zaczniecie myśleć logicznie to cos zaczyna mocno śmierdzieć. Pytanie : dlaczego ludzie wysiadający z pociągów, po selekcji, przeznaczeni do gazu i spalenia - mieli obcinane włosy ? Bo włosy się nie spalą ? Nie-e. Oficjalne wersja jest taka, że (zawszawione włosy znienawidzonych żydów) służyły do wypychania materaców dla niemieckich kobiet Wyobraźcie sobie sytuację : Przychodzi SSman do domu i od progu woła : HO HO HO wesołych świat ! Przyniosłem Ci meine żono materac do spania ! Trochę się rusza bo jest tam pełno zawszawionych włosów prosto od żydów - trochę z głowy ale dużo łonówek - tak jak lubisz...

Jeśli ruscy kłamali na temat Katynia do dlaczego nie mogli kłamać na temat obozów ? Przez parę lat po wyzwoleniu nie pozwolili nikomu tam wchodzić... hmmmm Dużo rzeczy zostało przebudowanych i WYBUDOWANYCH PO WOJNIE ! Hmmmm
Czy ktoś miałby powód nie mówić całej prawdy o obozach ? Jeśli ktoś chce samemu poszperać to zapraszam do google
Zgłoś
Avatar
toms2m 2014-01-01, 0:19 3
Japierdole człowieku, jakie ty głupoty wypisujesz, z takich jak ty to pierwszych do gazu wysłałbym. Po pierwsze cały ten kompleks to były polskie koszary wojskowe to i basen się tam znalazł, po drugie większość tych fot to propagandowe ciulstwo dla czerwonego krzyża... Po 3 po chuj otwierać więcej bloków-wystaw jak i tak to już w pizdu kasy na to idzie (renowacje itp.) Ciulnij się w łebek zanim coś takiego napiszesz...
Zgłoś
Avatar
ivan_jebiewdenko 2014-01-01, 0:23
Świetny materiał. Piwo z miejsca.
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2014-01-01, 0:27 3
Nie ma to jak dobry i wesoły temat na Sylwestra! Piwo!
Zgłoś
Avatar
baddave 2014-01-01, 0:28 11
Trzeba zapytać BongMana będzie wiedział coś na ten temat, bo pewnie tam pracował jako konserwator powierzchni płaskich.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2014-01-01, 0:28 6
Popełniasz mnóstwo błędów merytorycznych które wynikają raz: ze znikomej znajomości tematu a dwa: z wyjścia z założenia "99% ofiar w Auschwitz to byli Polacy, Żydów było mało albo wcale i ich tragedia jest niczym w porównaniu do naszej", próbując każdą jedną wypowiedz na siłę dostosować do tego. Opisujesz zdjęcia, ledwo kilka i do tego PROPAGANDOWE o teatrze, orkiestrze czy basenie uznając je za źródło wiedzy objawionej o obozie, o tym że to były wczesy dla Żydów których zwieziono tam po to, żeby sobie poodpoczywali, pouczyli się gry na instrumencie etc. jednocześnie ignorując TYSIĄCE zdjęć HISTORYCZNYCH przedstawiających stosy trupów, wygłodzonych ludzi, masowe groby, hałdy popiołu po spalonych ciałach etc.
Zgłoś
Avatar
J................z 2014-01-01, 0:33
Auschwitz I (Oświęcim) – pierwszy obóz (tzw. „obóz macierzysty”), głównie pracy przymusowej, pełniący również funkcję centrum zarządzającego dla całego kompleksu;
Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka), początkowo obóz koncentracyjny, potem także miejsce masowej eksterminacji, wyposażone w komory gazowe i krematoria;
jak powiedział chujwiekto bo nie umiec cytować XD
Zgłoś
Avatar
condan 2014-01-01, 0:38 3
@Sayagin666 - odnośnie orkiestry, polecam obejrzeć youtube.com/watch?v=0ThKMqySPvg kolego ignorancie. Z resztą polecam wszystkie odcinki.
Zgłoś
Avatar
primex 2014-01-01, 0:42 5
Te wszystkie uciechy były dla specjalnych oddziałów Sonderkommando składających się między innymi z więźniów. Mieli lepsze życie w obozie, niż reszta, bo obsługiwali krematoria. Polecam lekturę "Byłem asystentem doktora Mengele"
Zgłoś
Avatar
Prokurator 2014-01-01, 0:44 4
Ja rozumiem, że nie dawno wróciłeś do Polski czy od nie dawna tutaj mieszkasz jebać to... głupoty nic nie usprawiedliwia.
Po pierwsze pierwotnie to znaczy do czasu pierwszych gazowań(nie mam na myśli pierwszego gazowania eksperymentalnego oficerów armii czerwonej w właśnie celi śmierci) które miały miejsce w tak zwanym Rajsku czyli w Birkenau. KL Auschwitz był obozem pracy - była to jedna samowystarczalna jednostka organizacyjna na oraz przy terenie której były pola uprawne dostarczające pszenicę, buraki, piekarnie, ubojnie mięsa, hodowle trzody. Pierwsze transporty ludzi m.in z I i II łapanki w warszawie miały na celu dostarczenie zasobów ludzkich do budowy obozu oraz do pracy wielu różnych komandach m.in w I.G. Farben ( dzisiejsze Bayer). Kl Auschwitz był faktycznie obozem pracy, który jednak miał pewien limit wymaganej populacji, który musiał być utrzymany aby zapewnić poprawną prace obozu. Wiec zakładając, że potrzebne było 10 tyś osób w momencie kiedy kolejny transport to powiedzmy 100 tyś nowych więźniów, a racje żywnościowe były na tyle małe że z ledwością pokrywały 200kcal... Wnioski można wyciągnąć sami. Prawdziwym obozem zagłady była właśnie filia w Rajsku razem z całym Birkenau. Polecam przeczytać raport Rotmistrza Pileckiego, który po 4 letnim pobycie uciekł z KL, temat jest zajebiście ciekawy...
Zgłoś
Avatar
eustahy88 2014-01-01, 0:58
a moje zdanie jest takie chcieli chcial dobrze a wyszlo jak ruskom ale wracajac do problemow dnia dzisiejszego ....... kiedy sie kurwa zbierzemy
Zgłoś
Avatar
vass 2014-01-01, 1:03 2
Autor jest debilem i kretynem w jednej osobie.
Zgłoś
Avatar
WalniętyKnur 2014-01-01, 1:03 1
Czy autor chce nam tu wcisnąć, że oni tam w obozach mieli ferie i obozy harcerskie? Pomijając kwestię Żydów - kurwa nie ogarniam tego, co tu napisałeś.
Zgłoś
Avatar
ndksjfdsui 2014-01-01, 1:09
Czy ty przypadkiem nie jesteś wyborcą PiS-u?
Zgłoś
Avatar
Prokurator 2014-01-01, 1:20
@gimlord123 W sumie powinienem mieć wyjebane... ale co kurwa ma z tym wspólnego PiS ? Tak z czystej kurwa ciekawosci
Zgłoś
Avatar
Creampie 2014-01-01, 1:23
Mieszkam w Oświęcimiu i nie czytałem o Auschwitz w google tak jak autor tematu ale z opowiadań dziadka, który słyszał od pradziadka przypuszczam jakie rzeczy się tam działy i to na pewno nie był KURWA obóz wypoczynkowy z basenem i saunami...
Nie wiem jakie ty masz do huja o tym wyobrażenie szanowny autorze ale jeśli masz wypisywać takie głupoty życzę Ci aby Cie wywieźli na taki obóz kiedyś
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie