18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Schron przeciwatomowy w Szczuczynie na Białorusi jest jednym z 5 takich obiektów zbudowanych na terenie ZSRR. Został oddany do użytku w 1977 roku. Na wypadek wojny nuklearnej miał być bezpiecznym stanowiskiem dowodzenia dywizji lotnictwa oraz schronieniem dla najwyższych urzędników państwowych, co miał zagwarantować betonowy sufit o grubości 5m. Zapasy zapewniały przeżycie przez miesiąc. Niewiele materiałów jest dostępnych, ponieważ wojsko skutecznie zabezpiecza teren przed ciekawskimi i szabrownikami mimo, że nie jest użytkowany od 1992r. Niedawno został wystawiony na sprzedaż za cenę ok. 500 tys. dolarów. Ewentualny kupiec musi także utrzymać schron jako muzeum dla turystów. Nie znalazłem informacji czy znalazł się jakiś chętny. Poniższe materiały zostały opublikowane przez białoruskich dziennikarzy. W komentarzach więcej zdjęć oraz krótki materiał filmowy białoruskiej telewizji.



Zgłoś
Avatar
Boober77 2012-08-06, 15:10 1
No coż, ktoś mądry kiedyś powiedział, żeby nie prowadzić dyskusji z idiotą. Idiota bowiem sprowadzi spór do swojego poziomu i pokona doświadczeniem...

Coraz częściej przekonuję się, że dostep do internetu powinien być jak alkohol - dostępny tylko dla pełnoletnich... Na pewno zyskałby na tym poziomi debat na większości forów.

Autorowi wątku - piwko za interesująće fotki.
Zgłoś
Avatar
Z................y 2012-08-06, 15:33
Złowroga Pralka ! napisał/a:


następny pasorzyt khurwa ja nie wiem skąd was się tylu bieże to jest poprostu ne wyborażalne ;d



Tak tak pisz z bykami, jakby co zasłonisz się "ironią" Pathetic
A tak w ogólę nie wiem o co się tak bulwersujesz oszołomie... Sadistic to portal o mieszanej tematyce, znajdziesz tu zarówno śmieszne wypadki, po ciekawoski, na truposzach skończywszy, jednak ze wszystkim trzeba mieć umiar! Jeżeli tak strasznie Was pasjonują tematy schronów, to kurwa właź jeden z drugim na schrony.pl i tam się brandzlujcie, proste.
Zgłoś
Avatar
Gabranth 2012-08-06, 15:43
Codziennie na tym portalu jest około 100 nowych tematów. Jak 2 z nich będą o ruinach to nie będzie przesadą. Inna sprawa, że sporo tych "innych" ląduje w sucharach. A bunkry i schrony mają się dobrze. Ja też mam dość waszego pierdolenia i jakoś nie chcecie się przenieść na forum japierdole.pl. Tematy możecie ignorować.

sadistic.pl/zglos-problem-z-forum-zasugeruj-zmiany-vt26,1575.htm1315731

Tu sobie piszcie, może Tęczowa Gwardia się przychyli i wypierdoli moje tematy

Zgłoś
Avatar
Mizantrop 2012-08-06, 15:56
Mnie to zawsze rozbrajają w takich flejmach skoki "poziomu" wypowiedzi użytkowników.

Przed:
eteryk napisał/a:

idzcie z tymi schronami i innymi gównami na forum discovery! no do chuja wacława, admini co tu się do kurwy dzieje?



Po:
eteryk napisał/a:

Półmózg pisze się razem. Widzę, że generalnie posługiwanie się językiem polskim jest dla ciebie nie lada wyzwaniem. Teraz sobie pomyśl komu ten epitet bardziej pasuje? Jakbym chciał poczytać o schronach, to wszedłbym na schrony.pl. To jest "sadistic.pl - codzienna dawka czarnego humoru". Czy to czaisz dzbanie? Boże, całe życie do czynienia z ludźmi o IQ na poziomie temperatury pokojowej. To, że jestem biernym użytkownikiem i nie wrzucam materiałów nie ma tu nic do rzeczy.

Zgłoś
Avatar
suchy945 2012-08-06, 16:03 1
Eteryk i huligan : Usuńcie konta na tym portalu. Tak będzie najlepiej dla nas wszystkich gimbusy.
Zgłoś
Avatar
Gienek2 2012-08-06, 16:57 1
u nas też są podobne hangary pod ziemią

pewnie się jeszcze przydadzą
Zgłoś
Avatar
wedzio 2012-08-06, 21:52 3
Takie same hangary mamy też w Polsce, okolice Żagania, stare po rosyjskie lotnisko, w rejonie zostało wybudowane całe miasteczko ale schronu tam nie widziałem

Zgłoś