18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:31
Avatar
EdmundKemper 2014-01-04, 14:54
maxs90 napisał/a:

EdmundKemper widzę ,że czytałeś cel snajpera



Celu snajpera akurat nie:P Ale jeśli ktoś się trochę interesuje tematami wokoło jednostek specjalnych to wie, że GROM i SEALS'i są w dobrych stosunkach od lat
Zgłoś
Avatar
Blezzer 2014-01-04, 15:06 1
Niech ktoś mi wytłumaczy temat o rzekomych pogłoskach jakoby żołnierzom (niekoniecznie teraz, raczej kilka dobrych lat temu) dawano wybór: albo jedziesz na misję, albo nie przedłużamy kontraktu/blokujemy awans itp.? Dowiedziałem się o czymś takim od mojej dziewczyny, bo jej ojciec jest byłym żołnierzem i spotkał się właśnie z taką sytuacją. Czekam na odpowiedź.
Zgłoś
Avatar
kenzol 2014-01-04, 15:58
@ deliriumpermanent

Dawaj o tym Nangar Khel, chętnie posłucham jak było naprawdę, bo tego nigdzie się nie dowiemy. Jak znasz więcej takich spraw od kuchni to otwórz swój kanał, bo Max Kolonko ostatnio zaniemógł
Zgłoś
Avatar
Spiritus_Sancti 2014-01-04, 16:38 1
Kto się interesuje i kogo intrygują takie tematy zapraszam na blog. Jest to blog byłego Strzelca ZS JS2001, który to został sanitariuszem i wyjechał do Afganu : ) Wszystko od kuchni.

misjaafgan.pl/styczen-2014/chlodny-nowy-rok-/
Zgłoś
Avatar
fuNny 2014-01-04, 17:13
jest na sadolu bardzo ladnie zmontowany film o tej bitwie bodajze autorstwa CrusadeN ktoremu jewtub namietnie kasowal konta za patriotyczne wstawki
edit:
sadistic.pl/bitwa-o-city-hall-karbala-vt79396.htm
Zgłoś
Avatar
z................m 2014-01-04, 18:09
Jak to jest ładnie zmontowany filmik, to ty zobacz czy zamiast łba nie masz kutasa.
Zgłoś
Avatar
le_Roi_des_fous 2014-01-04, 19:58
Jak kogoś interesuje to powstaje film o Karbali.
filmweb.pl/film/Karbala-2014-672274
polska-zbrojna.pl/home/articleshow/5399?t=Cala-prawda-o-Karbali
Zgłoś
Avatar
Spiritus_Sancti 2014-01-04, 20:16
zincum,

A ty nie masz wacka
Zgłoś
Avatar
z................m 2014-01-04, 20:20
Kolejny, na styl amerykański gniot. Pół minuty śledzenia twoich linków mi wystarczyło. Dorociński, arafatki i te sprawy.
Zgłoś
Avatar
roodyeo 2014-01-04, 22:15
zincum napisał/a:



Żadna jednostka w całości, w większości czy nawet w połowie nie poleciała. Więc nie naginaj faktów. Jadą tylko ci, którzy się zgadzają/zgłaszają chęć. Nie przeinaczaj koleżko.

Pomijam fakt, że nadal nie rozumiesz istoty problemu. Ale o tym z tobą nie mam zamiaru dyskutować, bo już widać. To będzie monolog z dwóch stron.



Żadna duża jednostka nie poleciała jednorazowo nawet w połowie - tu się zgodzę. Tylko, że duże polskie jednostki liczą ponad 2 tysiące żołnierzy. Chcesz mi powiedzieć, że żaden batalion nie poleciał prawie w całości na misję? Niestety jesteś w błędzie. A właśnie o te mniejsze jednostki mi chodziło, bo w takich ludzie się znają. Koleżko...

Dobrze chociaż, że są tacy ludzie jak ty, którzy rozumieją istotę problemu i unikają wypisywania swoich monologów - nie trzeba się wkurwiać czytając ich wypociny
Zgłoś
Avatar
toka 2014-01-04, 23:06 1
Wydaje mi się, że działania wojenne poza terenami kraju są super sprawą dla armii. To jest kurwa ARMIA ma nas bronić, a gdzie ma złapać doświadczenie bojowe?
Na poligonie latając z ASG?
Zgłoś
Avatar
clb 2014-01-04, 23:32
A to przepraszam, środkową Europę mają zamiar niedługo zaatakować szmatogłowi z jednym karabinem na trzech, zasłaniający się kobietami i dziećmi?

Gówno im to da, a Polska przepierdoli ewentualny konflikt w mniej niż tydzień.
Zgłoś
Avatar
z................m 2014-01-04, 23:51
roodyeo napisał/a:



Żadna duża jednostka nie poleciała jednorazowo nawet w połowie - tu się zgodzę. Tylko, że duże polskie jednostki liczą ponad 2 tysiące żołnierzy. Chcesz mi powiedzieć, że żaden batalion nie poleciał prawie w całości na misję? Niestety jesteś w błędzie. A właśnie o te mniejsze jednostki mi chodziło, bo w takich ludzie się znają. Koleżko...

Dobrze chociaż, że są tacy ludzie jak ty, którzy rozumieją istotę problemu i unikają wypisywania swoich monologów - nie trzeba się wkurwiać czytając ich wypociny



Masz coś z deklem? Napisałeś bzdurę, teraz mi wyjeżdżasz z batalionami? Znają się ci co (kurwa, NIE POJECHALI, POLECIELI) z "przygotowań". Na chuj tu wpierdalasz jakieś takie teksty, że jeden za drugiego. Batalion można sformować w jeden dzień.

Nie masz pojęcia o czym gadasz. Ja nie mam ochoty z tobą dyskutować. Kolejny spec co całą wiedzę bierze z gierek i internetu.

Do konkretnych jednostek to kurwa jełopie zajebany przyjeżdżali żołnierze z różnych stron Polski. W celu szkolenia, wyposażenia. Ani jednego batalionu żeśmy tam nie wysłali, bataliony były tworzone na miejscu. I to tylko z nazwy, pod publikę.

Żegnam, nie mamy o czym rozmawiać.
Zgłoś
Avatar
~Tołdi 2014-01-05, 6:43
Misje zagraniczne w imię czyjegoś interesu są błędem. Jedyne słuszne wg mnie siły wojsk pokojowych

Zgłoś