18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Błagam cię polsko....
Halman • 2012-06-25, 8:28
z góry informuję że jestem apolityczny i nie faworyzuję PO czy PIS, natomiast to co zobaczyłem przynosi mi wstyd jako polakowi, jest to wręcz forma ciemnogrodu XXI wieku, śmiech dla europy, śmiech dla świata... zobaczcie sami:











Makieta tupolewa, który rozbił się w czasie katastrofy smoleńskiej, została zaprezentowana i poświęcona w Kałkowie 24 czerwca. Zgodnie z projektem, wymiary pomnika to 10 na 11 metrów. Jest pomalowany na biało i czerwono, w oknach wiszą portrety osób które 10 kwietnia 2010 roku zginęły pod Smoleńskiem.

(zdjęcia i tekst pochodzą z serwisu Wirtualnej Polski)
Zgłoś
Avatar
sdfgs 2012-06-25, 8:35 8
Coś czuję, że zaraz będzie tysiąc komentarzy dotyczących układu tuska i putina, sztucznej mgły, strzałów, brzóz, wraku, czarnych skrzynek, ustawy emerytalnej, ustawy katastralnej, poziomie dróg na euro itp. Proszę raz dajcie spokój ...
Zgłoś
Avatar
qhash 2012-06-25, 8:39 96
prawda jest taka, że im naród bardziej religijny tym...głupszy
Zgłoś
Avatar
Lumpex75 2012-06-25, 8:41 1
Bardziej ubolewam nad innymi z katastrofy niż za szanowną parę prezydencką pffffff
Zgłoś
Avatar
t................a 2012-06-25, 8:44 2
za taki syf piwa nie ma
Zgłoś
Avatar
McMenel 2012-06-25, 8:46 6
Wieś tańczy , wieś śpiewa... No to jest cała esencja polskości widziana oczyma narodowo-katolickiego burdelu.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-06-25, 8:51 20
qhash napisał/a:

prawda jest taka, że im naród bardziej religijny tym...głupszy


Tylko że to nie ma nic z religią wspólnego. No chyba że modlenie się za zmarłego jest takie dla ciebie niecywilizowane. Ale nawet ja jako ateista uważam to za piękną formę czczenia pamięci zmarłych.

Co do tematu:
O co ci tak w ogóle gościu chodzi? Jesteś jakimś faszystom że chcesz zabraniać i oburza cię fakt że jest w Polsce paru ludzików którzy mają dość "oryginalne" metody czczenia pamięci ofiar katastrofy i nazywasz te zachowanie ciemnogrodem?
Wyjaśnij mi czym jest tutaj ciemnogród. Czego oni nie wiedzą a co powinni wiedzieć?
Śmiech dla Europy? Masz na myśli że mamy się przed tymi bankrutującymi nieudacznikami odpowiednio układać by między dodrukowywaniem pustej forsy nie śmiali się z grupki ludzi która nie jest nawet wielkości błędy statystycznego?
Śmiech dla świata? Gdzie się śmieją? W katolickiej Ameryce Południowej? W dość wierzącej Afryce? W Azji która prócz Chin nie interesuje się Europą, bo to strata czasu? Tylko pseudo-inteligenciki z USA i lewych gazet w stylu New York Times coś sapią...
Zgłoś
Avatar
McMenel 2012-06-25, 9:02 31
Arashel napisał/a:


Tylko że to nie ma nic z religią wspólnego. No chyba że modlenie się za zmarłego jest takie dla ciebie niecywilizowane. Ale nawet ja jako ateista uważam to za piękną formę czczenia pamięci zmarłych.

Co do tematu:
O co ci tak w ogóle gościu chodzi? Jesteś jakimś faszystom że chcesz zabraniać i oburza cię fakt że jest w Polsce paru ludzików którzy mają dość "oryginalne" metody czczenia pamięci ofiar katastrofy i nazywasz te zachowanie ciemnogrodem?
Wyjaśnij mi czym jest tutaj ciemnogród. Czego oni nie wiedzą a co powinni wiedzieć?
Śmiech dla Europy? Masz na myśli że mamy się przed tymi bankrutującymi nieudacznikami odpowiednio układać by między dodrukowywaniem pustej forsy nie śmiali się z grupki ludzi która nie jest nawet wielkości błędy statystycznego?
Śmiech dla świata? Gdzie się śmieją? W katolickiej Ameryce Południowej? W dość wierzącej Afryce? W Azji która prócz Chin nie interesuje się Europą, bo to strata czasu? Tylko pseudo-inteligenciki z USA i lewych gazet w stylu New York Times coś sapią...



Sorry ale co szacunek dla zmarłych ma wspólnego z tym czymś. Już pod względem estetycznym ów "pomnik" jest okropieństwem. Widocznie autor projektu celował w najprostsze przedstawienie tematu aby niezbyt kumate ludziki spod znaku katolicyzmu licheńskiego mogły załapać o co chodzi. Po rozmiarze makiety sądzę że nie przedstawia tam wszystkich uczestników tego wypadku i skupia się na "prawdziwie polskich" kandydatach w związku z czym bardziej podpada pod pomnik polityczny aniżeli mający za zadanie upamiętnić ofiary. Plus oczywiście obecność flag Biało-Żółtych gwarantuje pełny obiektywizm jeżeli chodzi o wyeksponowanych poległych. Nie widzę tam jakoś Szmajdzińskiego , Jarugi-Nowackiej czy Szymanek-Deresz. Więc przestań gadać o czczeniu zmarłych bo to wielbienie opcji politycznej a nie ofiar.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2012-06-25, 9:15 18
Arashel napisał/a:


Tylko że to nie ma nic z religią wspólnego. No chyba że modlenie się za zmarłego jest takie dla ciebie niecywilizowane. Ale nawet ja jako ateista uważam to za piękną formę czczenia pamięci zmarłych.



Wiara ma wiele wspólnego z głupotą, proszę zauwazyć że wśród profesorów akademickich współczynnik wierzących w ludziki w niebie to ledwo 4-7%, wśród osób z wykształceniem średnim jest to średnia statystyczna, wiele zalezy od kraju (20%-60%) wśród osób z wykształceniem zawodowym lub niższym już ponad 90%. Nie bez powodu zwykło się mówić "religia - opium dla mas". Piekny sposób czczenia pamięci o zmarłych to pójście od czasu na cmentarz i zapalenie świeczki, chwila zadumy i refleksji, a nie oddawanie czci samolocikowi zrobionemu z betonowych wstawek pod szambo i wynoszenie pod niebiosa osoby, której jedynym zyciowym dokonaniem było załapanie się na pechowy lot w jedną stronę. Poza tym - czy nie wydaje Wam się brakiem jakiejś ciągłości myślowej oddawanie boskie czci Parze Prezydenckiej, Gosiewskiemu, Prezydentowi Kaczorowskiemu a kompletne pomijanie kilku osób z innych opcji polirtycznych (które, nie da się ukryć - też tym samolotem leciały i w związku z tym chciałyby również zostawć wyniesione na annały świętości) oraz oczywiście pilotów, obsługi pokładowej i oficerów BOR.
Zgłoś
Avatar
Włodzimierz 2012-06-25, 9:20
A, żeby to kurwa jak samolot wyglądało...
Zgłoś
Avatar
qhash 2012-06-25, 9:25
ale po co zaraz trzeba się z tym tak obnosić i urządzać jakieś szopki
w polsce religijność jest na pokaz

poza tym od wierzących zawsze czuć jad wobec ateistów i innych religii
Zgłoś
Avatar
Nap_Limak 2012-06-25, 9:26 3
HAL9000/2 napisał/a:

przynosi mi wstyd jako polakowi


A mnie przynosi wstyd fakt, że ludzie, którzy chcą udowodnić, jak inni są bardzo upośledzeni i mniej polscy, niż oni, piszą "Polak" małą literą!
Oczywiście cała ta szopka jest nawet nie warta jakiegokolwiek komentarzu.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-06-25, 9:43 5
McMenel napisał/a:

Sorry ale co szacunek dla zmarłych ma wspólnego z tym czymś.


Niestety albo stety to jest forma czczenia pamięci zmarłych. Inaczej to na przykład zdjęcie z klęczącą kobietom interpretować nie mogę, na pokaz czy nie nadal czczeniem jest.

McMenel napisał/a:

Po rozmiarze makiety sądzę że nie przedstawia tam wszystkich uczestników tego wypadku i skupia się na "prawdziwie polskich" kandydatach w związku z czym bardziej podpada pod pomnik polityczny aniżeli mający za zadanie upamiętnić ofiary. Plus oczywiście obecność flag Biało-Żółtych gwarantuje pełny obiektywizm jeżeli chodzi o wyeksponowanych poległych. Nie widzę tam jakoś Szmajdzińskiego , Jarugi-Nowackiej czy Szymanek-Deresz. Więc przestań gadać o czczeniu zmarłych bo to wielbienie opcji politycznej a nie ofiar.


Ale ktoś komuś nakazuje czczenia wszystkich zmarłych danej katastrofy? Je to czczenie z opcją, polityczną racja, ale nikt nie ma prawa im tego zabraniać czy jakoś im ubliżać. Znaczy w sumie ma prawo im ubliżać a raczej krytykować ale to on jest tutaj głupkiem.

bloodwar napisał/a:

Wiara ma wiele wspólnego z głupotą, proszę zauwazyć że wśród profesorów akademickich współczynnik wierzących w ludziki w niebie to ledwo 4-7%,


Poproszę źródło tej statystyki bo nie licz że uwierzę na słowo.
Tylko niech to nie będzie badania Krytyki Politycznej czy innego Nowego Lewego Świata.

bloodwar napisał/a:

wśród osób z wykształceniem średnim jest to średnia statystyczna, wiele zalezy od kraju (20%-60%) wśród osób z wykształceniem zawodowym lub niższym już ponad 90%.


Czytaj wyżej, tutaj to samo działa.

bloodwar napisał/a:

Nie bez powodu zwykło się mówić "religia - opium dla mas".


W tych samym gronie zwykło się też mówić "śmierć jednego to tragedia, śmierć miliona to statystyka" podczas podpisywania dekretu nakazującego mord wielu setek/tysięcy ludzi...
Proponuje zmienić pulę cytatów...

bloodwar napisał/a:

Piękny sposób czczenia pamięci o zmarłych to pójście od czasu na cmentarz i zapalenie świeczki, chwila zadumy i refleksji, a nie oddawanie czci samolocikowi zrobionemu z betonowych wstawek pod szambo i wynoszenie pod niebiosa osoby, której jedynym zyciowym dokonaniem było załapanie się na pechowy lot w jedną stronę.


Piękny czy nie, to nieistotne. Liczy się fakt uczczenia pamięci.

bloodwar napisał/a:

Poza tym - czy nie wydaje Wam się brakiem jakiejś ciągłości myślowej oddawanie boskie czci Parze Prezydenckiej, Gosiewskiemu, Prezydentowi Kaczorowskiemu a kompletne pomijanie kilku osób z innych opcji polirtycznych (które, nie da się ukryć - też tym samolotem leciały i w związku z tym chciałyby również zostawć wyniesione na annały świętości) oraz oczywiście pilotów, obsługi pokładowej i oficerów BOR.


Nikt nikomu boskiej czci nie oddaje. Bo to niezgodne z religią w którą ta "opcja polityczna" wierzy...
Poza tym nie używaj nazwy "opcja polityczyna". Czy Tusk czy Kaczor to i tak głosuje w najważniejszych sprawach za tym samym, więc to trochę nie teges...
A jak mówiłem wcześniej, nikt nikomu nie może nakazać czci pamięci każdego zmarłego, ich przecież reszta może nie obchodzić.
Zgłoś
Avatar
Halman 2012-06-25, 9:48 2
Cytat:

O co ci tak w ogóle gościu chodzi? Jesteś jakimś faszystom że chcesz zabraniać i oburza cię fakt że jest w Polsce paru ludzików którzy mają dość "oryginalne" metody czczenia pamięci ofiar katastrofy i nazywasz te zachowanie ciemnogrodem?
Wyjaśnij mi czym jest tutaj ciemnogród. Czego oni nie wiedzą a co powinni wiedzieć?



Do faszysty mi daleko, raczej estetą, to co nazywasz oryginalnością czczenia pamięci nijak nie mieści mi się dobrze pojętym szacunku dla nich...raczej odpustowym jarmarkiem w malutkim miasteczku i tą całą plastikową tandetą z tym związaną.

Cytat:


Śmiech dla Europy? Masz na myśli że mamy się przed tymi bankrutującymi nieudacznikami odpowiednio układać by między dodrukowywaniem pustej forsy nie śmiali się z grupki ludzi która nie jest nawet wielkości błędy statystycznego?
Śmiech dla świata? Gdzie się śmieją? W katolickiej Ameryce Południowej? W dość wierzącej Afryce? W Azji która prócz Chin nie interesuje się Europą, bo to strata czasu? Tylko pseudo-inteligenciki z USA i lewych gazet w stylu New York Times coś sapią...



Wystarczy właśnie taki NYT by ukazać mentalność polaków przez pryzmat tej grupki już nie małej grupce w USA i tak rodzą się opinie o polakach... masz wrażenie że wszyscy na ulicy patrzą na pryszcza na nosie który ci akurat wyskoczył? jest brzydki i wolał byś się z nim nie obnosić, prawda?
Zgłoś
Avatar
McMenel 2012-06-25, 10:03 1
Arashel napisał/a:


Niestety albo stety to jest forma czczenia pamięci zmarłych. Inaczej to na przykład zdjęcie z klęczącą kobietom interpretować nie mogę, na pokaz czy nie nadal czczeniem jest.


Ok więc nie będzie ciebie razić jeżeli zrobię kupkę na makietę Tupolewa jeżeli będzie tak nakazywać moja religia ??

Arashel napisał/a:


Ale ktoś komuś nakazuje czczenia wszystkich zmarłych danej katastrofy? Je to czczenie z opcją, polityczną racja, ale nikt nie ma prawa im tego zabraniać czy jakoś im ubliżać. Znaczy w sumie ma prawo im ubliżać a raczej krytykować ale to on jest tutaj głupkiem.


To co będziemy cicho przechodzić przy takich bzdurnych kretynizmach bo przecież to wiara a jej nie można krytykować ?? Zresztą to nie wiara a raczej pokazanie swoich poglądów politycznych bo każdy rozumny wierzący wie czym ta cała instalacja śmierdzi. Czystą nieskrępowaną polityką. Jeżeli nie będę reagował na głupotę wokół mnie wkrótce okaże się że jestem tylko przez głupotę otoczony.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie