18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Blokada lewego pasa.
teken • 2013-06-17, 16:45
Takiego kozaka dziś nagrałem przed przebudowywanym rondem PCK w Zielonej Górze, jak ktoś go zna to niech mu przekaże - CHUJ CI W DUPE.


Srorry za jakość nie stać mnei na smartfona
Zgłoś
Avatar
Averna 2013-06-18, 2:59
Ja nie wiem, jeżdżę tą trasą dość często i od kiedy przebudowują to rondo, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Zazwyczaj jest tak, że prawy pas jest zawalony dosłownie w całości, a lewy... pusty. Jakby wcale nie istniał. Biorąc pod uwagę, że odcinek do ronda jest naprawdę długi, to wygląda dość niedorzecznie.
No, ale co tam. Tak się narzeka, że czasu się nie ma, a w korkach się stać lubi. Ja nie lubię, to i z tego lewego pasa korzystam i dotychczas nie miałam żadnego większego problemu, żeby mnie ktoś nie chciał wpuścić. A ci z prawego pasa robią tak naprawdę sobie samym pod górkę.

I żeby jazda na suwak była tak ciężką sprawą do ogarnięcia... to te prawa jazdy chyba naprawdę w Leysach znajdowali.
Zgłoś
Avatar
zonk 2013-06-18, 12:58
No i wyszło że skoda została sprzedana więc członek OCP nie jest winny.
Zgłoś
Avatar
zibson 2013-06-18, 14:23
Pokaż filmik odpowiednim służbom. Gość dostanie 2 pkt i mandat od 20 - 500 zł !
Zgłoś
Avatar
Atreyu 2013-06-18, 14:42
Historia z właścicielem szybko się wyjaśniła:

Cytat:

piwosh, to nie jest kolega z forum to raz, auto należało do PAOLO_ESCO ale je dawno temu sprzedał, ale ten emeryt nie odkleił wlepy OCP.

Zgłoś
Avatar
nanab 2013-06-18, 16:11
teken napisał/a:


Co do mojej jazdy, ZAWSZE dojeżdżam do końca i tam czekam aż ktoś mnie wpuści, nigdy nie blokuję pasa.


A potem żebyś mógł sobie łaskawie wjechać na ten pas cały ruch musi się zatrzymać. Genialny pomysł.

teken napisał/a:


Tak stanę, zaciągnę ręczny i będę się z nim kłócić, co spowoduje jeszcze większy korek, bo za mną ciągnęło się z 10 aut


Przecież wiem ze byś się do niego nie odezwał, nawet klaksonu bałeś się użyć.
Zgłoś
Avatar
Dziamian 2013-06-18, 16:30
wesyl napisał/a:



To jest tez inna już brożka. Ale podkreślę blokowanie pasa jest wykroczeniem drogowym, ostatnio jeden pajac wyrwał się z kolejki na wenw. pasie i wyjechał mi dosłownie pod maske - sie zatrzymał. Miałem awaryjne hamowanie, po tym wleciała kamera, auto bym przez kretyna rozjebal i jeszcze z mojego OC by poszło. Znajomy miał dosłownie taką samą sytuację. Pasy są dwa i z obu trzeba korzystać. Ja korzystam



OK Korzystaj, ja też korzystam jak można a taka jest prawda, że jazda na suwak w ZG na tym rondzie PCK to totalna porażka bo dojeżdżają sobie do końca, kolejka aut na prawym pasie czeka i wszystko stoi tylko dla tego, że z lewego pasa ludzie się wpierniczają po czym od razu stają bo nie ma jak wjechać na to "rondo" i automatycznie cała kolejka na prawym pasie się wydłuża...

Cytat:

I żeby jazda na suwak była tak ciężką sprawą do ogarnięcia... to te prawa jazdy chyba naprawdę w Leysach znajdowali.



nie możesz pokapować tutaj czegoś ? po zjeździe z lewego pasa dosłownie 10 metrów dalej jest znak Ustąp Pierwszeństwa i przed tym znakiem się stoi i stoi bo Ci co mają pierwszeństwa nie potrafią pojąć zasady SUWAKA, ja jak już mam pierwszeństwo pozwalam wjechać jednemu kierowcy przede mnie by to jakoś normalnie szło...
Zgłoś
Avatar
Z................z 2013-06-18, 19:32 7
Do wszystkich którzy jazdę na suwak nazywają wpierdalaniem się - Odłóżcie wasze prawa jazdy gdzieś na bok, albo najlepiej zniszczcie i nie wsiadajcie nigdy więcej za kierownicę. Sytuacja z pewnego dużego mazowieckiego miasta, nie istotne już którego i kiedy to było, ale kurestwo niektórych kierowców (szeryfów i nauczycieli) sprawiało że krew mi się gotowała. Krzyżówka z sygnalizacją, droga dwujezdniowa, z dwoma pasami do jazdy na wprost i przed samą krzyżówką po dwa pasy do skrętu, jeden w lewo, drugi w prawo, standard w większych miastach. Przed krzyżówką z sygnalizacją świetlną informacja o tym że są roboty na drodze kilkaset metrów dalej i jest zwężenie, do tego znak proponujący jazdę na zakładkę. Krzyżówka dość wąskim gardłem jest i duża część ruchu skręca w prawo lub lewo. I teraz co się dzieje:

Za krzyżówką widać że już z lewego pasa na prawy się nie włączymy, bo samozwańczy szeryf w zestawie na ogonku korku blokuje oba pasy ruchu.

Kierowcy którzy chcą kontynuować jazdę na wprost, a znajdują się na lewym pasie są zmuszeni do znalezienia łaski u kierowców na prawym pasie, by Ci ich wpuścili.

Korek tworzy się przed krzyżówką. Na tyle daleko że kierowcy którzy chcą kontynuować podróż skręcając w prawo lub lewo, muszą odczekać sporo czasu, gdyż są blokowani przez kierowców którzy już przed światłami muszą zmienić pas ruchu, oraz tych którzy czasami ich wpuszczą, a sami nie przejadą gdyż po drugiej stronie fizycznie kolejka jest tylko na jednym pasie.

Na lewym pasie do jazdy na wprost za krzyżówką, przed samozwańczym szeryfem, kilkaset metrów pustego miejsca.

A teraz prosta matematyka - gdyby chociaż trochę zwiększyła się kultura niektórych kierowców tam się znajdujących, ilukrotnie zwiększyłaby się ilość kierowców którzy minęliby na jeden cykl świateł skrzyżowanie? Odpowiedź - więcej niż dwukrotnie, gdyż wszyscy Ci kierowcy znajdujący się przed krzyżówką odczekaliby swoje już za nią, umożliwiając swobodną zmianę kierowcom skręcającym w lewo oraz prawo, a tak były czasami cykle świateł gdy był w stanie wydostać się z tego korka czasami jeden czy dwa samochody wykonujące skręt.

Śmierć wam, samozwańczy nauczyciele i szeryfowie, to przez was przejazd przez nasze pełne remontów miasta jest tak wolny. Zdychajcie śmiercią powolną i bolesną i oby córa wam się z brudasem puściła, a syn zgwałcony przez czarnucha został.
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2013-06-18, 19:54 1
Dżamal napisał/a:

Za krzyżówką widać że już z lewego pasa na prawy się nie włączymy, bo samozwańczy szeryf w zestawie na ogonku korku blokuje oba pasy ruchu.



Spróbuj wyjechać z Lublina przez Elizówkę (trwa budowa drogi S-17, do tego co chwilę ruch jest zatrzymywany przez pojazdy opuszczające teren budowy) - identyczna sytuacja zdarza się co kilka minut, pomimo (nieformalnego) znaku jak poniżej:

Zgłoś