18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Bóg, Honor Ojczyzna
jackool • 2013-07-15, 19:11



Bóg, Honor, Ojczyzna – dewiza Wojska Polskiego stanowiąca idealistyczne ujęcie wierności państwu. Została wprowadzona po raz pierwszy na sztandary oddziałów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej z 15 października 1943 r.. Dominujący kanon interpretacji dewizy, to Ojczyźnie wszystko, prócz miłości Boga najwyższego i Honoru. Wcześniej powszechnie obowiązująca dewiza "Honor i ojczyzna" (fr. honneur et patrie) pojawiła się na sztandarach wojska obywatelskiego z czasów napoleońskich a jeszcze wcześniej na odznaczeniach Legii Honorowej ustanowionej przez Napoleona w 1802 roku.


Dodaję tego posta aby uświadomić użytkownikom portalu na czym oparty jest nasz naród i do czego dążyli nasi dziadkowie a niektórych tutaj pra i prapradziadowie.

W jakim aspekcie życia zagraża nam kościół katolicki w Polsce?

Czy dlatego że walczy z homoseksualizmem? Chcesz żyć w takim kraju - wybyj do Holandii

Walka z invitro? Słyszał ktoś o naprotechnologii? - weterynarze już zrezygnowali z sztucznego zapładniania krów bo te rodziły "niepoprawne" genetycznie potomstwo

Promowanie zdrowego modelu rodziny - Kobieta, mężczyzna i dziecko? - Chcesz aby Twoje dziecko spytało kiedyś Tato czemu ja mam jednego tatę a Jaś ma dwóch?



Ukrywanie pedofilii wsród księży?

Tak to prawda to bład za który kościół napewno kiedyś zapłaci i to sądzę że niedługo.

Ataki na kościół są bezsensowne jeśli nawet nie zgadzasz się ich prawdziwą nauką nikt Tobie na siłe nie każe się z tym zgadzać. A jeśli Islam wyprze chrześcijaństwo w Polsce nie będziesz miał wyboru.

JESZCZE JEDNO!!! - ODRÓŻNIAJ KATOLA OD KATOLIKA TO BARDZO WAŻNE
Zgłoś
Avatar
SethNecromancer 2013-07-16, 13:00


W sumie to całkiem przyjemnie się to czyta. Poza kilkoma wyjątkami dyskusja prowadzona na dość wysokim (jak na sadola) poziomie.
Zgłoś
Avatar
s................s 2013-07-16, 15:44 4
Aha, i jeszcze jedna z pozoru mądra wypowiedź którą chciałem skomentować.

dupeczki napisał/a:

"Podzielonym narodem łatwiej jest rządzić"
Możecie sobie bić brawo



No jasne, 100% prawdy. Ale dlaczego "my" (nawet nie wiem do kogo to kierujesz) mamy sobie bić brawo, że nie chcemy się do Was dostosować, a nie na przykład Wy, że nie chcecie się dostosować do naszego zdania (czy to w sprawach kościoła, czy aborcji, czy jakiejkolwiek innej)? Ot, kolejne proste, puste hasło.
Myślę że najlepiej by było w pewnych sprawach osiągnąć konsensus, dlatego pisząc tutaj nie zależy mi aby ktoś przyjął w ciemno mój światopogląd, jednak mam nadzieje że chociaż trochę zatrybią szare komórki co poniektórym. Problemem jest to, że obie strony patrzą na drugą, jak na esencje zła.
Katolicy patrzą na ateistów jako na bezbożników, bez głębszych duchowych przemyśleń, co by zalegalizowali mord, pedofilię, aborcje i co jeszcze wlezie.
Ateiści patrzą na katolików jako na idiotów, krzykaczy, oszołomów, co wierzą w każdą bzdurę jaką im się podsunie i których przepełnia nienawiść i hipokryzja. Sam zresztą też mam dużo powodów by katolików nie lubić, i nie są to rzeczy urojone, a fakt że żyję na Podkarpaciu, czyli w wywarze buraczano-kapuścianym rozcieńczonym we święconej wodzie.
Ale jaka jest prawda? Że generalizacja zawsze jest zła. Mi by zdecydowanie łatwiej się żyło, gdybym nie musiał czuć nienawiści i pogardy czytając komentarze co poniektórych na tym forum, ale po prostu potęga głupoty, naiwności, płycizny mentalnej czasem wylewa się wręcz z monitora. Dlatego warto powymieniać się argumentami. Pod warunkiem że rozmówcą kieruje chęć zmieniania świata na lepsze, a nie dbanie tylko o własny tyłek i usilne tupanie nóżką przy swoich poglądach.
Pozdrawiam wszystkich ogarniętych i kulturalnych, bez względu na prezentowany światopogląd (czyli większość uczestników tejże dysputy).
Zgłoś
Avatar
hogg 2013-07-16, 17:38
bach napisał/a:

wytłumacz mi, misiu różowy, czym różni się katol od katolika ?



Podobno tym samym co kibic od kibola.
Zgłoś
Avatar
RHminus 2013-07-16, 17:48
Lucius napisał/a:

W czym mi przeszkadza kościół?
Ponieważ to zakłamana, zachłanna, zepsuta i wyrachowana sekta która mami Polaków już ponad 1000 lat.



ojjjj, biedactwo... jak dajesz dupy to raczej oczywiste, że ktoś ją weźmie

Zgłoś
Avatar
zenekpogromca 2013-07-16, 18:36 1
Lucius napisał/a:

W czym mi przeszkadza kościół?
Ponieważ to zakłamana, zachłanna, zepsuta i wyrachowana sekta która mami Polaków już ponad 1000 lat.



W każdej hmm dziedzinie /profesji czy jak to ująć są dobrzy,miłosierni i są zachłanni i robią pod siebie.
Są księża którzy pełnią swoją posługę nie dla kasy tylko aby sobie i innym nieść radość i spokój (gdzieś się trzeba wygadać z tego co nam na sumieniu leży), ale są też tłuste "świnie" które robią to tylko dla kasy, a na boku dymają dziewczyny i mają rodziny. Nie tylko w kościele są takie odchyły, a to że jest to instytucja wielka i widoczna która walczy z różnymi dewiacjami i odchyłami społecznymi (homo, in vitro czy inne tego typu "nowoczesne poglądy/rzeczy/idee") To dlatego że sprzeciwia się takim sprawom są nagłaśniane afery i skandale z udziałem księży które stanowią promil wszystkich duchownych. Szkoda tylko, że media nie ukazują pomocy jaką niesie kościół czy to w postaci przytułków czy jadłodajni dla biednych i potrzebujących , wolą nastawiać ludzi przeciwko Kościołowi bo widocznie im wadzi.

Kościół który istnieje ponad tysiąc lat , potrzymywał na duchu Naród Polski podczas wszystkich ataków na nas, motywował do działania teraz jest napiętnowany i krytykowany bo taka jest moda.

Zobaczycie jak do Polski wejdą muslimy i inne pseudo religie zobaczymy jak wtedy będziecie mówić.

Ło kurwa ale się rozpisałem... mimo iż nie chodzę co niedziela do kościoła to nie przeszkadza mi on, ponieważ nie zmusza on ludzi i nie narzuca wyznawania tej wiary ani do płacenia na niego pieniędzy.
Zgłoś
Avatar
s................s 2013-07-17, 11:40 4
Cytat:


Zobaczycie jak do Polski wejdą muslimy i inne pseudo religie zobaczymy jak wtedy będziecie mówić.



Idąc tym tropem: pijmy szczyny, bo przecież gówno smakuje gorzej.
Zgłoś
Avatar
Lodzik 2013-07-18, 17:41
W sumie większość sporów toczących się na sadolu można zakończyć takim zdaniem: nie twój kutas? więc, to nie twoja sprawa.

Walka kościoła z homo to po prostu dyskryminowanie pewnej grupy ludzi prze inną grupę, w demokratycznym państwie coś takiego powinno być potępiane.

A co do aborcji...
Do mniej więcej 8 tygodnia ciąży to jest EMBRION, nie dziecko.
Bo czy dziecko można opisać w ten sposób: istota bez układu nerwowego i w pełni rozwiniętego mózgu?
Zgłoś
Avatar
RHminus 2013-07-18, 21:16
Lodzik napisał/a:

Bo czy dziecko można opisać w ten sposób: istota bez układu nerwowego i w pełni rozwiniętego mózgu?



Polecam wrócić do gimbazy chłopie, bo ci brakuje troszkę wiedzy
Poniekąd opisałeś sam siebie, więc rozumiem, biedactwo.....

A z drugiej strony masz odrobinę racji vide "nie twój kutas"... ale tak szczerze... szczerze, spójrz na to, czym się różni dyskryminacja a zmęczenie ciągłym krzykiem pedałów (nie, nie homoseksualistów tylko zwykłych pederastów).

Nie będę się rozwlekał i wnikał w problematykę bo szkoda mojego czasu po prostu
Pzdr
Zgłoś