18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 10 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Bóg, Honor Ojczyzna
jackool • 2013-07-15, 19:11



Bóg, Honor, Ojczyzna – dewiza Wojska Polskiego stanowiąca idealistyczne ujęcie wierności państwu. Została wprowadzona po raz pierwszy na sztandary oddziałów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej z 15 października 1943 r.. Dominujący kanon interpretacji dewizy, to Ojczyźnie wszystko, prócz miłości Boga najwyższego i Honoru. Wcześniej powszechnie obowiązująca dewiza "Honor i ojczyzna" (fr. honneur et patrie) pojawiła się na sztandarach wojska obywatelskiego z czasów napoleońskich a jeszcze wcześniej na odznaczeniach Legii Honorowej ustanowionej przez Napoleona w 1802 roku.


Dodaję tego posta aby uświadomić użytkownikom portalu na czym oparty jest nasz naród i do czego dążyli nasi dziadkowie a niektórych tutaj pra i prapradziadowie.

W jakim aspekcie życia zagraża nam kościół katolicki w Polsce?

Czy dlatego że walczy z homoseksualizmem? Chcesz żyć w takim kraju - wybyj do Holandii

Walka z invitro? Słyszał ktoś o naprotechnologii? - weterynarze już zrezygnowali z sztucznego zapładniania krów bo te rodziły "niepoprawne" genetycznie potomstwo

Promowanie zdrowego modelu rodziny - Kobieta, mężczyzna i dziecko? - Chcesz aby Twoje dziecko spytało kiedyś Tato czemu ja mam jednego tatę a Jaś ma dwóch?



Ukrywanie pedofilii wsród księży?

Tak to prawda to bład za który kościół napewno kiedyś zapłaci i to sądzę że niedługo.

Ataki na kościół są bezsensowne jeśli nawet nie zgadzasz się ich prawdziwą nauką nikt Tobie na siłe nie każe się z tym zgadzać. A jeśli Islam wyprze chrześcijaństwo w Polsce nie będziesz miał wyboru.

JESZCZE JEDNO!!! - ODRÓŻNIAJ KATOLA OD KATOLIKA TO BARDZO WAŻNE
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-07-15, 19:15 26
Słyszałem o Naprotechnologi. I wiem jakie organizacje za nią stoją. Jak pięknie jest badana przez "niezależnych naukowców".
Bóg?? Nie dziękuje.
Honor . Nienawidzenie każdego za inność to nie honor lecz dyshonor.
Ojczyzna . Jaka ojczyzna ?? Ta która ma mnie w dupie ?? Ojczyzna to mój dom i moja rodzina nie ty. Także nie zwolennicy PO jak i PiS. Gardzę każdą partią polityczną w Polsce. Bo politycy to ludzie bez honoru.
Zgłoś
Avatar
w................4 2013-07-15, 19:18 9
Kiedyś Bóg Honor Ojczyzna, dziś Allah, Lewacki Honor, Ełropka
Zgłoś
Avatar
Lucius 2013-07-15, 19:18 88
W czym mi przeszkadza kościół?
Ponieważ to zakłamana, zachłanna, zepsuta i wyrachowana sekta która mami Polaków już ponad 1000 lat.
Zgłoś
Avatar
jackool 2013-07-15, 19:23 11
McMenel napisał/a:

Słyszałem o Naprotechnologi. I wiem jakie organizacje za nią stoją. Jak pięknie jest badana przez "niezależnych naukowców".
Bóg?? Nie dziękuje.
Honor . Nienawidzenie każdego za inność to nie honor lecz dyshonor.
Ojczyzna . Jaka ojczyzna ?? Ta która ma mnie w dupie ?? Ojczyzna to mój dom i moja rodzina nie ty. Także nie zwolennicy PO jak i PiS. Gardzę każdą partią polityczną w Polsce. Bo politycy to ludzie bez honoru.



Oczywiście masz rację. Jeśli nie chcesz Boga Twoja sprawa...
Nienawidzenie za inność? Jezus Powiedział - kto jest bez winy niech pierwszy żuci kamieniem - tak powinien postępować prawdziwy katolik. Prawdziwy katolik jest za zaprzestaniem PROMOWANIA homoseksualizmu a nie potępiania ludzi którzy są nimi. KATOL drze mordę i niszczy reputację.

Ojczyzna to Polska a to że rządzą nimi partie (ludzie) którzy nie mają o tym bladego pojęcia to właśnie sprawa dla nas Polaków. A prawda rodzina - twój dom to Twoja mała ojczyzna w której nie masz pełnego prawa do decydowania dzięki prawu wywalczonemu przez wszystkie partie od wielu lat - SLD, PIS, PO itd. nawet nie wolno Ci drzewa wyciąć na własnym podwórku i płacisz podatek za własny dom, własne zarobione pieniadze.
Zgłoś
Avatar
bach 2013-07-15, 19:23 4
wytłumacz mi, misiu różowy, czym różni się katol od katolika ?
Zgłoś
Avatar
jackool 2013-07-15, 19:25 5
Lucius napisał/a:

W czym mi przeszkadza kościół?
Ponieważ to zakłamana, zachłanna, zepsuta i wyrachowana sekta która mami Polaków już ponad 1000 lat.



I powiesz jeszcze że dzięki nim mamy w kraju jak mamy?
Dziekuję że martwisz sie tak o mnie i nnych moich braci
Zgłoś
Avatar
Websterthe1 2013-07-15, 19:31 14
jackool Ty lepiej powiedz co robisz na sadisticu portalu czarnym jak smoła i zepsutym jak dupa szatana
Zgłoś
Avatar
s................s 2013-07-15, 19:36 18
3905230958 identyczny temat na Sadisticu, który zupełnie nic nowego nie wnosi. Przypominam że to nie portal katolicko-społeczno-polityczny (przynajmniej z założenia, bo powoli osiąga już poziom forum WP). A jak już koniecznie czujecie patriotyczny obowiązek zakładania takich tematów, to jest na to dział "polityka i religia". Ja rozumiem że szlachetne w Waszym mniemaniu ideały Wami kierują, ale ile można zapychać ten portal tym samym pustosłowiem w stylu "walcz z gejami, bo to patriotyzm".
W ogóle to dzisiaj młodym można sprzedać jakikolwiek pogląd, jeśli się tylko przylepi do tego hasło "ojczyzna, patriotyzm, cośtam". Patrząc nawet na scenę polityczną, najczęściej tymi pojęciami szafują ci, co najmniej w tej kwestii zdziałali.
Zgłoś
Avatar
Yggdrasil 2013-07-15, 19:37 12
jackool napisał/a:


Ataki na kościół są bezsensowne jeśli nawet nie zgadzasz się ich prawdziwą nauką nikt Tobie na siłe nie każe się z tym zgadzać. A jeśli Islam wyprze chrześcijaństwo w Polsce nie będziesz miał wyboru.



Religie przychodzą i odchodzą, pogódź się z tym. W Polsce nie ma miejsca na pustynne gusła, nieważne czy to islam czy judeochrześcijaństwo.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-07-15, 19:50 23
Cytat:


Ataki na kościół są bezsensowne jeśli nawet nie zgadzasz się ich prawdziwą nauką nikt Tobie na siłe nie każe się z tym zgadzać. A jeśli Islam wyprze chrześcijaństwo w Polsce nie będziesz miał wyboru.


Ooo nie zauważyłem tego akapitu.
A więc tak gdyby kościół nie wpierdalał się do ustawodawstwa nie miałbym nic przeciwko. A tak każda ustawa w tym kraju jest prześwietlana przez Episkopat i zatwierdzana bądź nie przez biskupów. Mówisz o wolności sumienia kiedy katolicy zabraniają z niego korzystać. Czym jest legalizacja aborcji , homoseksualizmu czy in-vitro jak nie realizacją wolności sumienia. Katolicka kobieta może się nie poddawać aborcji jej wybór. I tylko jej a nie ustawowo nakazany przepis. Dopóki katolicy tego nie zrozumieją dopóty będę ich uważał za faszystów.
Zgłoś
Avatar
w................4 2013-07-15, 19:53 7
bach napisał/a:

wytłumacz mi, misiu różowy, czym różni się katol od katolika ?


Tym się różni czym gimboateista od ateisty (tak, to działa w obie strony).
Zgłoś
Avatar
nakimesis88 2013-07-15, 20:03 18
Wybacz mi mój drogi @OP, lecz dla mnie jesteś typowym katolem. Chociaż łagodny w sposobie, w przekazie tak samo nachalny. Szerzysz tutaj te lewackie poglądy, i mieszasz w to jeszcze kwestie wiary.

Ujmę to tak - Bóg, Honor, Ojczyzna?
Spoko, o co walczysz to twoja indywidualna sprawa. Honor i Ojczyzna? Dobrze, walczysz o co chcesz. Nie wierzysz w Boga, dobrze. Ale WIARA to jedno, a OJCZYZNA to drugie. Nie dam sobie wmówić, że raz oparte na wierze państwo winno być dalej rozwijane w tą stronę. Skoro chcę być ateistą, ponieważ nie ma dla mnie istoty wyższej od tych w królestwie zwierząt to owym ateistą będę i będę równie dobrym patriotą. I NIE MUSZĘ ZGADZAĆ SIĘ Z NAUKAMI/POGLĄDAMI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO ABY BYĆ PRZECIWNYM PROPAGOWANIU HOMOSEKSUALIZMU. A najwyraźniej taką tezę przyjąłeś odgórnie - jak nie katolik, to napewno pederasta, gej i anarchista. Brawo.
To tyczy się pierwszej części posta.

Secundo - głupie pytanie "Po co te ataki na Kościół?" (tak wielki, szerzący dobroć mesjaszu - Kościół jako instytucja zapisywany jest z wielkiej litery) na które sam sobie zresztą odpowiedziałeś. Pedofilia. Nikt nie lubi kiedy w instytucji zaufania publicznego występują zachowania niemoralne i antyspołeczne. Do tego ważna rzecz - Kościół jest za bogaty. Oni powinni służyć, jak to mawia papież Franciszek, a nie wozić się Maybachami po Toruniu. Jak tutaj ufać ludziom, którzy żyją sobie z naszych pieniędzy? Człowiek myślący indywidualistycznie instynktownie dostrzega pewne zaburzenie w działaniu księży i traci do nich zaufanie, o ile jakiekolwiek kiedyś miał.
Zgłoś
Avatar
LxDead 2013-07-15, 20:33 3
Lucius napisał/a:

W czym mi przeszkadza kościół?
Ponieważ to zakłamana, zachłanna, zepsuta i wyrachowana sekta która mami Polaków już ponad 1000 lat.



I zapewne właśnie poprzez Kościół postrzegasz tak wiarę w Boga? Dlaczego w Polsce religia jest kojarzona z przynależnością do Kościoła jako instytucji czy choćby i nawet z konserwatyzmem politycznym? Religia to kontakt z Bogiem niezależny i nie poddający się instytucjonalnej kontroli Kościoła. Niestety Ci wielce zawzięci ateiści ,których nienawiść do religii czy wierzących bierze się z czystej niewiedzy i ignorancji.
Zgłoś
Avatar
jackool 2013-07-15, 21:08 3
McMenel napisał/a:


Ooo nie zauważyłem tego akapitu.
A więc tak gdyby kościół nie wpierdalał się do ustawodawstwa nie miałbym nic przeciwko. A tak każda ustawa w tym kraju jest prześwietlana przez Episkopat i zatwierdzana bądź nie przez biskupów. Mówisz o wolności sumienia kiedy katolicy zabraniają z niego korzystać. Czym jest legalizacja aborcji , homoseksualizmu czy in-vitro jak nie realizacją wolności sumienia. Katolicka kobieta może się nie poddawać aborcji jej wybór. I tylko jej a nie ustawowo nakazany przepis. Dopóki katolicy tego nie zrozumieją dopóty będę ich uważał za faszystów.



Wolność sumienia dla aborcji? To kobieta powinna decydować o tym czy zabić swoje dziecko? Kiedy może przestać? Po tym jak je urodzi? Dzień wcześniej? A może kiedy dziecko dopiero zaczyna decyodwać samo o sobie czyli po 18 roku życia. Aborcja (pomijając wartości religijne) to zadecydowanie o życiu drugiej istoty ludzkiej.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie