18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:31
bogaty człowiek
antek025 • 2013-06-22, 16:44
Co robi człowiek zarabiający 55,000 pensji miesięcznie?
.
.
.
.
.
.
.
Wstaje o 10 rano, robi grzebykiem przedziałek w rudych włosach, idzie charatnąć w gałę i ma już fajrant.
Zgłoś
Avatar
4x4offroad 2013-06-22, 17:01 12
przed chwilą czytałem że ma 19 000zł,bo dziennikarze zarabiają więcej.

Ps.powinien mieć pensję taką,jaką ma większość Polaków i nie mam na myśli średniej krajowej
Zgłoś
Avatar
Raikiri73 2013-06-22, 17:18 4
Słaby żart bo przynajmniej połowa go nie załapie... nie wszyscy interesują się 'charataniem w gałę'.
Zgłoś
Avatar
vajron 2013-06-22, 18:33 6
55000 pensji haha. PiS w ataku. Prezes tyle samo zarabia. Dobrze, że politycy tyle zarabiają, bo nie ma takiej pokusy na branie łapówek. Poza tym to grupa rządząca. Jakbyście rządzili to byście sobie nie obniżyli pensji do 1.500zł mimo, że teraz tak szczekacie. W skali całego państwa, jego wydatków i dochodów, pensje polityków to serio kropla w morzu.
Zgłoś
Avatar
tds1974 2013-06-22, 19:19 3
55 tys. pensji? Dobre! A jedna pensja to ile złotych?
Zgłoś
Avatar
innyczlowiek 2013-06-22, 21:18 9
vajron napisał/a:

55000 pensji haha. PiS w ataku. Prezes tyle samo zarabia. Dobrze, że politycy tyle zarabiają, bo nie ma takiej pokusy na branie łapówek. Poza tym to grupa rządząca. Jakbyście rządzili to byście sobie nie obniżyli pensji do 1.500zł mimo, że teraz tak szczekacie. W skali całego państwa, jego wydatków i dochodów, pensje polityków to serio kropla w morzu.





kropla w morzu? pomnóż sobie średnią pensję polityka przez liczbę tych osłów. co za tłuk z Ciebie.
Zgłoś
Avatar
motoguru 2013-06-23, 2:52 10
innyczlowiek, służę pomocą, bo widzę, że nie do końca ogarniasz budżet kraju:

Każdy poseł dostaje pensję + kasę na prowadzenie biura poselskiego, jakieś 40k ( proszę o ewentualną poprawę, gdzieś mi tak w pamięci zapadł ten koszt jednego posła ).

Dobra:
mamy 460 posłów, każdy dostaje 40k = 18'400'000 PLN WOOOW
dobra teraz rocznie:
18'400'000 * 12 = 220'800'000 PLN - ca 220 milionów.

woooow, kurwa, jaka suma i w ogóle, kurwa tyle kasy...

No to teraz uważaj:
Cały kraj wydaje okolice 320'000'000'000 = 320 miliardów, jak sobie poodejmujesz trochę zer, to wyjdzie prosty rachunek:

Utrzymanie posłów i ich biur poselskich w tym kraju kosztuje gdzieś 0,7 promila.

TO JEST KROPLA W MORZU

innyczlowiek napisał/a:

co za tłuk z Ciebie.

tyle w temacie
Zgłoś
Avatar
Gorgor 2013-06-23, 18:33 3
4x4offroad napisał/a:

przed chwilą czytałem że ma 19 000zł,bo dziennikarze zarabiają więcej.

Ps.powinien mieć pensję taką,jaką ma większość Polaków i nie mam na myśli średniej krajowej



Wg oficjalnych danych 13 000 zł netto, więc abstrahując od poglądów politycznych i prywatnych animozji, jest to kwota śmiesznie mała za takie stanowisko. Ok 50 000 zł netto zarabiają eurodeputowani. Również Ci wywodzący się z PIS-u, którzy oficjalnie są przeciwko euro strukturom, ale jeszcze nie słyszałem żeby któryś ostro protestował przeciwko swoim zarobkom.
Zgłoś
Avatar
AmorPatriae 2013-06-23, 19:18 2
Wiecie co robi człowiek zarabiający 55 tysięcy z urzędu i kolejne tysiące lewizną?
Śmieje się z was barany, bo was wydymał wszystkich
A wiecie co będzie robił już niedługo?
Będzie bardzo zdziwiony, że nie zdążył spierdolić do Brukseli przed gniewem ludu
Zgłoś
Avatar
Cossmos 2013-06-23, 19:18
Będąc ostatnio na wycieczce do Wawy i zwiedzając sejm dowiedziałem się, że poseł zarabia 3000zł z diety + ew. 5000zł pensji, jeżeli nigdzie nie pracuje oprócz bycia posłem.
Kolega wyżej napisał "nie biorą dzięki temu łapówek" - serio? Za czasów I RP dieta nie istniała. Korupcja? Wśród gołoty, która klepała biedę tak materialną jak i intelektualną. Dzisiaj taka właśnie "gołota" nami rządzi. Ludzie bez odpowiedniego wykształcenia, bez odpowiedniego obycia i co najgorsze - bez honoru. Jeśli chcesz się dorobić w tym kraju, to najkrótszą drogę stanowi polityka. Siedzenie przy korycie władzy nie sprowadza się tylko do pobierania diety poselskiej, ale do korzystania z przywilejów, które za tym idą. Który poseł nie ma jakiegoś przedsiębiorstwa? Do tego hotel za free, baseny, siłownie, samoloty, samochody, mandaty też im nie straszne. A jak nie chcą spać w hotelu, to zawsze mogą mieć mieszkanie na mieście (max 2000zł czynszu). Raj? To może za dużo powiedziane, bo trwa tylko 4 lata, ale poseł to człek kumaty, który kombinuje i korzysta z dziur w naszym prawie będąc posłem polskim i europejskim na raz.
Tak to wygląda ich bieda...
Zgłoś
Avatar
Rozowy-Murzyn 2013-06-23, 19:27
Jak można zarabiać 55000 pensji miesięcznie? Fajnie mu, ja tam zarabiam tylko jedną :<.
Zgłoś
Avatar
_................_ 2013-06-23, 19:39 5
Te, Tusk!

Bujaj się!


Zgłoś
Avatar
las84500 2013-06-23, 20:07
Jeszcze tyle nie zarabia, ale pewna marna dziennikarzyna o fizjonomii SS-mana płakała ostatnio, że rudy Teauşescu zarabia mniej od niej.
Zgłoś
Avatar
zielak300 2013-06-23, 21:10 1
To obciach jak huj, że władza w PL zarabia takie małe hajsy. Oficjalna płaca dla prezydenta USA to 800.000 $ rocznie. A ile na prawdę zarabia Obama? Pewnie trzeba pomnożyć x50 A ten polski ciemnogród jeszcze się sapie, że premier chce wyglądać jak przystało i wydaje kilka klocków na garniak.
Zgłoś
Avatar
M................x 2013-06-23, 21:26
@up prawda, niech zarabiają więcej ale niech coś robią, śmiesznym jest gadanie że kilkanaście tysięcy miesięcznie to dużo dla reprezentantów kraju, tyle to zarabia lekarz czy stomatolog, powinni jednak więcej robić a mniej gadać, są posłowie którzy po kilku latach jeszcze żadnego projektu ustawy nie zgłosili, za takie coś powinno się wieszać za jaja.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie