18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
SGN 2014-06-19, 19:20 1
Taki kozak? to niech jedzie do arabów i podczas święta Id al-Isra przebierze sie w jezusa i biega między nimi.
Zgłoś
Avatar
GhostRider32 2014-06-19, 19:31
OjciecStiflera napisał/a:

Ciagle słyszę głosy że procesja przeszkodziła w spacerze albo w jeździe rowerem, tylko zapomina jeden z drugim że gdyby nie ta procesja to zapierdalałby do roboty a nie na spacer. A jak by zaczął tak przeszkadzać ciapatym to by ten opryskiwacz jak i inne czlonki zbierał w promieniu 200m.



Niektórzy, w tym ja pracują w takie dni
Zgłoś
Avatar
Kubuleki 2014-06-19, 20:24
McMenel napisał/a:


Nie jesteś ateistą. Jesteś agnostykiem. Ateizm odrzuca wszelkie formy nadprzyrodzonych bytów. Najpierw się doucz a potem wypowiadaj bo wychodzisz na idiotę.



Ateizm – odrzucenie teizmu lub pogląd bądź doktryna głosząca, że bogowie nie istnieją. W najszerszym znaczeniu jest to brak wiary w istnienie boga, bóstw i sił nadprzyrodzonych, jako sprzecznych z rozumem i nienaukowych, oraz negujący potrzebę religii. Określenie to było przypisywane każdemu, kogo uznano za wierzącego w fałszywych bogów, nie wierzącego w bogów lub wyznającego doktryny wchodzące w konflikt z ówczesnymi religiami.
Zaraz... skoro jest tak jak mówiłeś, brak wiary, to dlaczego wierzących w fałszywych bogów lub inne doktryny (np. karmę, fatum etc.) też nazywano ateistami?
Agnostycyzm - pogląd filozoficzny, według którego obecnie niemożliwe jest całkowite poznanie rzeczywistości.
Nie zgadzam się z tym. Ja mam teorię, że człowiek mógłby być istotą pochodną od małpy, wybraną przez kosmitów, ulepszoną do tego stopnia, że stał się istotą #1 na ziemi. Brzmi irracjonalnie? To dodam taki mały szczegół, człowiek już coś takiego robi... Mutanci, krzyżówki, GMO etc.
Dlatego też zostaję przy teorii, że jestem ateistą, ponieważ w takim układzie kosmici (jeżeli istnieją oczywiście) są zwykłymi istotami, a nie boskimi czy nadprzyrodzonymi. Fakt, że trzeba by jeszcze zastanowić się nad sensem przymiotnika nadprzyrodzony, ale tu już są dywagacje.
P.S. Jest takie pojęcie jak słaby i silny ateizm i sam zaliczałem się do słabych. Ci odrzucają boga, silni natomiast wszelki superbyt (w tym absolut, który niekoniecznie jest bogiem).
P.S.2 Mój pogląd rozwinął się wiele lat temu i nadal się zbytnio nie interesowałem tym, jednakże wtedy byłem bliżej ateizmu, niż agnostycyzmu oraz to pierwsze pojęcie było mi bliższe (znaczenie). Od idiotów nie musiałeś wyzywać, ale dzięki tobie uzupełniłem trochę swoją wiedzę.
Źródła cytatów: google>ateizm>wikipedia oraz google>agnostycyzm>wikipedia.
Zgłoś
Avatar
Lux_Perpetua 2014-06-19, 20:24
Zachowanie jawnie prowokacyjne i niestety uderzające w czułe punkty. Nie rozumiem jednak ułomnej argumentacji niektórych, a która wyraża się w sloganach: "ee kurwa do arabów jedź nie". Skoro uważacie swoją religię i wyznanie za przewyższającą moralnie i kulturową islam, to nie porównujcie swojej wiary do ich prymitywnego postrzegania świata. Osobną kwestią pozostaje głupota niektórych tutejszych katolickich użytkowników, którzy chyba totalnie pogubili się w nauce Chrystusa i zachowują się po prostu żenująco. Obrażają wszystkich wokół, plują nienawiścią i pokazują małą wiedzę i nikłą inteligencję. Nie widzicie tego po sobie ?

Na koniec jednak wypada podsumować tego typu dyskusje. Istota wyższa, jeśli istnieje, nie zamyka się pojęciowo w jednej i konkretnej wierze, jak islam czy chrześcijaństwo. Jeśli istnieje taki absolut to zapewne jest skończenie nieskończony i nieskończenie skończony biorąc pod uwagę jego niepodważalną doskonałość. Tak pojmowany absolut poniekąd idzie w parze z tym czego dowiadujemy się w sferze nauki. Bowiem jawi się jako wszechbyt niepojmowalny przez jakąkolwiek jednostkę, który warunkuje wszechświat w sposób całkowicie wyzbyty z moralności i wartości znanych ludzkiemu rodzajowi. To poniekąd zadośćuczynienie poznawczemu sceptycyzmowi, który trawi ludzkie umysły otępiałe z niemożności totalnego zrozumienia.

I teraz zobaczcie jak nikłą wartość ma religia wobec tych odwiecznych dylematów. Religia to już naprawdę tylko element kultury i tradycji. Większość chodzi bezrefleksyjnie do świątyń i jeśli o czymś pomyśli to o aniołkach z świecącymi pupami latającymi gdzieś w obiecanym niebie. Taka religia jest jednak potrzebna by trzymać w karbach masy.

Jednak wy ludzie. Nie bądźcie masą. Poczytajcie i pomyślcie. Wyzbądźcie się tego tępego przywiązania do masowego myślenia. Wiedza to potęga. Wiara to również potęga. Einstein miał rację. Nic nie jest oczywiste. Wszystko jest względne. Sceptycyzm a nie żałosna arogancja i ignorancja małolatów. To powinno kierować portalem.
Zgłoś
Avatar
c................s 2014-06-19, 20:38
I co to kuewa niby miało być ????????????
Zgłoś
Avatar
KokoniastyGad 2014-06-19, 20:39
Za wkurwianie katoli zawsze piwo XD
Zgłoś
Avatar
genghiskhan 2014-06-19, 20:49
Węglan napisał/a:



Naprawdę taki komentarz ma tyle piw?
Można nie wierzyć, że Jezus zmartwychwstał. Ale negowanie tego, że istniał, jest zwykłą głupotą.


sam się neguj
Zgłoś
Avatar
SzwagierPL 2014-06-19, 20:54
Jest złoty środek na zażegnanie konfliktu między Polakami. Zakaz obnażania się z jakąkolwiek religią ! Kościół/Cerkiew/Dom - i w tych miejscach wychwalać sobie dowolnego bożka. Zakaz mieszania się jakiejkolwiek religii w życie Państwa i jego politykę. Zakaz kurwa wychodzenia z tym na ulicę (drogi krzyżowe i inne shity) w imię swoich wartości i brakiem poszanowania przestrzeni publicznej, która służy wszystkim, bez wyjątków. Przedmiot zwany religią wyprowadzić ze szkół i zastąpić czymś co nauczy młode pokolenie myślenia - podstawy ekonomii, etyka. Kościół może organizować swoje zajęcia w parafiach dla chętnych dzieci. I po 20 latach, Polska stała by się czymś na wzór Norwegii czy innego normalnego kraju.
Zgłoś
Avatar
x................s 2014-06-19, 22:15
bożek, którego sobie wymyślili ludzie nie istnieje.

tyle w temacie.

kiedyś znajomy widział rozmowe dwóch meneli zajebanych tanimi winami na laweczce "stasiu, to nie jest twoje ciało, to jest boże ciało"

pewnie następnego dnia pod koszulę i do kościoła poszli
Zgłoś
Avatar
D31F 2014-06-19, 22:17
marna prowokacja ze strony ''chemika''... i tego drugiego pajaca tez
Zgłoś
Avatar
t................x 2014-06-19, 22:28 1
poprawił mi humor tym "Panie policja". W sumie ci pranksterzy czy jak ich tam nazywać każdy jeden powinien od czasu do czasu po mordzie dostać.
Zgłoś
Avatar
polibuman90 2014-06-20, 0:53 1
orzechuuuu napisał/a:

Jebane katolickie zjebanie. Chcesz sie modlić to sie módl kurwa, ale masz od tego kościół albo dom, a nie kurwa procesje odpierdalać i blokować ruch wszędzie. Czekam aż znajdzie się ktoś kto wjebie się tirem w taki zjebany pochód.


Popatrz na swoje slowa. Ile w nich wulgaryzmów, złości, zawiści. I powiesz, że Boga nie ma, ale sam udowadniasz, że jest bo siedzi coś w Tobie co powoduje że kipisz złem. Pomyśl sam co to jest...
Zgłoś
Avatar
DGZwiro 2014-06-20, 1:55
Po pierwsze nie rozumiem dlaczego na filmiku zaatakowano tego chemika. Do tej pory uważałem, że religia katolicka nakazuje pomagać osobom upośledzonym, a nie ich atakować. Ale z drugiej strony już dawno straciłem zainteresowanie tą religią, mieszkałem za blisko parafii. Jak się człowiek naogląda co te "sługi boże" wyprawiają to traci wiarę...
Po drugie czemu ludzie którzy najeżdżają na idiotę który taką prowokacją próbuje pokazać wyższość swojej ideologii nad innymi, robią później to samo. Fakt że na forum ale prowadzą idiotyczne dyskusje nad wyższością którejś z ideologii, zapewne nie mając zasadniczo pojęcia o żadnej z nich. Po to by przekonać innych? Czy po to żeby przekonać siebie? Czy tylko i wyłącznie żeby spuścić trochę pary z siebie i wywalić jakąś spiętą i agresywną gadkę, która pomoże odreagować fakt że mamusia nie chciała ich dziś pogłaskać po główce?
Po trzecie niech sobie każdy wierzy w co chce, a jak już koniecznie musi to niech zbierze ekipę, faceta w sukience który pewnie dopiero co wytrzeźwiał (o ile w ogóle trzeźwieje) i pójdą w miasto ze śpiewem. Dopóki nikt z nich się nie przyczepia że ja zamiast się modlić, medytuje, wszystko jest git. To że jest dziś wolne przez święto którego nie obchodzę? No cóż rozjebało mi to plany, ale z drugiej strony odrobiłem sobie trochę prac domowych. Pewnie większość spiętych na to że sobie dziś nie mogli popracować, załatwili coś z czym długo czekali. Czy to spacer, czy projekt na studia, czy opuszczone sesje okładania żony kluczem do wymiany kół.

Ale najważniejsze-walić to co napisałem. Mam taką beke czytając te wasze spięte komentarze, że nawet sny mam mniej sadystyczne później.
Zgłoś
Avatar
DrAres 2014-06-20, 3:12
CZEKOLADA616 napisał/a:



Pisałem piękną wypowiedz z datami urodzenia wymienionych osób ale kliknalem sobie wstecz, więc będzie prościej.
Wszyscy wymienieni pisali cos o Jezusie lub jego wyznawcach, lecz najwcześniej urodzony to prawdopodobnie Tallus, około 37 roku. Reszta urodziła się w latach 60, 70, a któryś z nich nawet w 220 roku. Tak wiec co oni mogli osobiście wiedzieć o Jezusie? Nic.


To akurat słaby argument. Kto z nas osobiście widział Hitlera, Bolesława Chrobrego czy Kolumba? Czy na tej podstawie mogę postawić tezę, że takowe persony nie istniały? Nie twierdzę, ze Jezus jest postacią stu procentowo historyczną, jednakowoż ilość przekazów wskazuje na jego prawdziwość. Dlaczego mamy nie ufać Tacytowi czy Swetoniuszowi skoro powołują się na nich o wiele tęższe umysły niż nasze? A tak nawiasem, jakie mamy dowody na istnienie samego Tacyta prócz jego dzieł?
Zgłoś
Avatar
gokard89 2014-06-20, 6:25 1
Wszystkim hejterom co się byczyli w czwartek w domu powiem tyle - nie podoba się to wypierdalać do szkoły/pracy.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie