18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Bunt aktorów teatru starego przeciwko prowokacji
n................e • 2013-11-22, 12:27
Aktorzy Teatru starego buntują się i nie chcą występować w sztuce "Nie boska komedia",która jest zwykłą obrazą polaków. pod spodem jest zarys fabuły tego spektaklu. Reżyserem jest Oliver Frljić

Cytat:

W jednej ze scen młody aktor mówi: "Zygmunt Krasiński napisał »Nie-Boską komedię«, która jest straszliwym paszkwilem na Żydów, to sztuka antysemicka". Następnie każdy z tej grupy przedstawia się z imienia i nazwiska i mówi: "W związku z tym, że »Nie-Boska komedia« jest tekstem antysemickim, nie chcę być Polakiem, chcę być Żydem". Tylko jedna aktorka się wyłamuje: "Jestem Polką, to reżyser kazał mi mówić, że jestem Żydówką, ale ja tego nie zrobię". Po czym grupa młodych rozbiera się i pisze sobie na piersiach "Holocaust = towar". Następnie sięga po mydło (z tłuszczu Żydów) i zmywa napis.

Brzmi i hymn Polski. "Mazurek Dąbrowskiego" śpiewany jest po rosyjsku, ale i po polsku, na melodię "Deutschland, Deutschland über alles", co poprzedza scenę gwałtu zbiorowego na jednej z młodych. Następnie bierze ona ślub w obrządku katolickim (w tragedii Krasińskiego jest to ślub hrabiego Henryka z Marią), po czym uczestnicy obrzędu plują na młodą parę, by następnie przebrać kobietę w welon ikonograficznie upodabniający ją do Maryi Niepokalanej.
Potem zgwałcona rodzi dziecko, co sugeruje scena z charakterystycznym zawiniątkiem. Tyle że wysypują się z niego ciasteczka w kształcie Gwiazdy Dawida. W tym momencie grupa młodych przemienia się w czworonogi, które ciasteczka wyjadają, po czym krążąc na czworakach wokół ni to stołu, ni to ołtarza, gdzie owa Maria siedzi, kładą jej kolejno głowy na kolanach w akcie spowiedzi. Muczą przy tym głośno, co na próbach bawiło reżysera i jego ekipę. Aż zwierzęta padają, a Maria kładzie na nich karteczki z nazwiskami: Miłosz, Szymborska, Wojtyła.

W kolejnej sekwencji grupa starszych. "Nazywam się (tu aktor miał podawać swoje imię i nazwisko) - grałem w przedstawieniu Konrada Swinarskiego »Nie-Boska komedia«".



Link do całego artykułu jakby ktoś był ciekawy: klik
Zgłoś
Avatar
belzeee 2013-11-22, 12:35 13
Ach ci humaniści...
Zgłoś
Avatar
Smutas 2013-11-22, 12:57
I ja mam się przejmować aktorami? Zmusza ich ktoś do pracy w teatrze?
Zgłoś
Avatar
lobominator 2013-11-22, 13:12 2
Scenariusz jak ze snu Davida Lyncha.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2013-11-22, 14:35 33
Generalnie jebałoby by mnie to, bo uważam że każdy ma prawo mówić co mu się podoba, ale fakt że idą na to moje podatki wkurwia mnie niesamowicie.

Kto na takie gówno w ogóle chodzi? Wojujący z tradycjonalizmem? No do chuja, przecież to samo sobie przeczy - finansować inicjatywy sztuki tradycyjnej, której celem jest zwalczanie tradycjonalizmu.

a BTW.

Kilka lat temu przemierzając Polskę pkp-cem rozmawiałem z babką, która zajmowała się scenografią...jej podsumowanie środowiska: "Panie - to w 80% same lesby i pedały".

To tak celem zrozumienia, skąd takie tematy wystawianych przedstawień (bo sztuką tego nie nazwę).
Zgłoś
Avatar
606 2013-11-22, 15:16 5
"która jest zwykłą obrazą polaków"

Aha. Dobrze.
Zgłoś
Avatar
Camel_06 2013-11-22, 15:24 60
Ale mnie wkurwia coś takiego. Za bezczeszczenie symboli narodowych, takich jak Orzeł Biały, flaga czy Mazurek Dąbrowskiego, powinna być kula w łeb. Nie po to nasi przodkowie ginęli ze słowami hymnu na ustach, żeby teraz jakiś skurwiel wymyślił żeby to śpiewać na melodię 'Deutschland, Deutschland über alles'.
Zgłoś
Avatar
S................x 2013-11-22, 19:10 19
Mamy powtórkę z tematu sprzed paru dni, który się pojawił na sadisticu. Niektóre błazny z sadola, które chuja mają pojęcia w temacie, pierdoliły, iż hołota przerwała sztukę w teatrze. Zaraz... O jakim to teatrze mówiliśmy... Sędziwym? Wiekowym?
Nie kurwa. Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. O tym samym, o którym mowa w artykule. I tutaj wkleję tylko to, co napisałem pod tamtym tematem, bo nie chce mi się powtarzać:

"Fakty są takie, że do Starego Teatru chodziło się zobaczyć klasyczną sztukę i tego ludzie od NARODOWEGO teatru oczekiwali od zawsze. Nie inaczej było tym razem.
Ale od niedawna pojawił się Klata. Miernota, który narzuca innym swoje zboczone koncepcje artystyczne. Jak byłem w tym roku (nie pamiętam na czym), to szczerze powiedziawszy, nie miałem pojęcia, jak się zachować. Wypuścili jakiegoś starego, stetryczałego dziada na scenę, problem w tym, że prawie osiemdziesięcioletni dziadek był całkiem nagi. I teraz powiedzcie mi, drodzy sadolowi znawcy sztuki, jak byście się zachowali i co byście czuli w takiej sytuacji? Przyszedłem do teatru, założyłem garniak, wziąłem narzeczoną, chciałem spędzić miły, kulturalny wieczór, a tu jakiś stary dziad wymachuje na scenie obwisłą do kolan moszną.
ZAJEBISTY KAWAŁ SZTUKI, NO KURWA MAĆ!
(...)
Tylko do Starego Teatru nie da się dzisiaj chodzić, bo grają tam gówno w gównianej oprawie i tarzają w tym gównie znane nazwiska, za pieniądze podatników, którzy jeszcze dodatkowo płaci za bilet. Gówno nie sztuka. Hańba? Hańba. Ludzie protestują przeciw kiczowi Klaty, który próbuje ratować widowisko golizną, czyli stosuje metody polowania na gimbazę.
A za powiedzenie do widzów "wynoście się!" dyrektor artystyczny teatru, który zarabia dzięki tym widzom, który dostaje kasę za pieniądze podatników, powinien wylecieć nie na następny dzień, nie pod koniec tego samego dnia, nawet nie w tej samej godzinie, ale w minucie nie powinno być po nim śladu. "

I do tego tekstu mogę tylko dodać, że jak widać kicz i golizna były Klacie za mało. Powtórzę jeszcze raz, to on odpowiada za trend, jaki panuje w sztukach w tym teatrze od jakiegoś czasu i to on odpowiada za to dziadostwo. Jak widać, temu skurwysynowi za mało było kiczu i golizny, za mało było potraktować ludzi jak ścierwa. Teraz godzi się, by w Narodowym Starym Teatrze, którym zarządza, lżyło się Polskę, Polaków i Polskość.
Słowo daję, mam nadzieję, że nie spotkam tej kurwy na ulicy bo boję się, że nie wytrzymam.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-11-22, 22:26 2
Do teatru KIEDYŚ chodziła inteligencja, oglądali np. Szekspira w oryginale (co wymagało trochę więcej niż dobrej znajomości angielskiego) albo coś po łacinie, po francusku, albo polskie dzieła wybitne i ponadczasowe (Mickiewicz, Słowacki i takie tam), potem przyszedł Gombrowicz i trochę namieszał, okazało się, że można mówić prymitywnym i, co tu duzo mówić, niezrozumiałym językiem o rzeczach podniosłych a gawiedź nie zrozumie ale że nie chce udawać nieobytych ze sztuką to i tak będzie się spuszczać godzinami dyskutując o gębach, upupieniu i innych przenośniach (do których to doszli nie oglądając "dzieło" ale czytając w recenzji, którą pisał taki sam jak oni dyletant). A w tej chwili do teatrów to już chodzą takie prymitywy, że nawet nie potrafią przeczytać kilkuzdaniowej recenzji a do tego podniecają się nawet "arcydziełami" typu "Biały kwadrat na czarnym tle" a ekstazy dostają widzac, że ktoś poszedł o krok dalej w dziedzinie artyzmu i nowoczesnej sztuki abstrakcyjnej i "namalował" biały kwadrat na białym tle. Nie wspominając o takich wiekopomnych dziełach "sztuki współczesnej" jak mocz autora w słoiku tudzież kupa, wypachany kot na psie na koniu czy kobieta obierająca ziemniaki.
Zgłoś
Avatar
Templariusz Mariusz 2013-11-22, 22:56
No tak ludzie oglądają to gówno, klaszczą i udają że się im podoba, bo nie mają odwagi powiedzieć że król jest nagi.
Zgłoś
Avatar
Hangman108 2013-11-22, 23:15 3
Właśnie dlatego państwo nie powinno się mieszać w finansowanie sztuki. Za prywatne pieniądze mogą sobie lżyć Polskę, modlić się do Wojtyły, albo srać sobie na mordy. Jeśli ktoś by się bulwersował, nie dokładając do tego grosza, to chuj z nim. Nakazy i zakazy dotyczące wolności wypowiedzi mogą dotyczyć tylko przestrzeni publicznej (przedstawienie w zamkniętym pomieszczeniu, na które trzeba kupić bilet się do niej nie zalicza). Oczywiście istnieją postępowi lewacy i prawackie kołtuny, zajmujące się regulowaniem tego, co można robić i mówić poza przestrzenią publiczną. Jak by się te chujki nie tłumaczyły (bo ochrona mniejszości, bo jedyna słuszna religia i naród), tak naprawdę stawiają krok w stronę totalitaryzmu.
Zgłoś
Avatar
DeepInLove 2013-11-23, 12:47
cali zydzi jak mozna krasc to kradna a jak sa atakowani to nagle biedne skrzywdzone niewiniatka
Zgłoś
Avatar
Dorquba 2013-11-23, 13:03
Co kurwa za scenariusz? I to się nazywa sztuką? Ja pierdole.
Zgłoś
Avatar
Skyperian 2013-11-23, 13:06
Dawniej sztuka była o rycerzach, królach i podbojach kosmosu a teraz można nasrać na płótno i sprzedać to za 1mln baksów wystarczy ASP skończyć
Zgłoś
Avatar
S................x 2013-11-23, 14:04 2
Hangman108 napisał/a:

Za prywatne pieniądze mogą sobie lżyć Polskę



Lżyć Polski nie wolno za żadne pieniądze.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie