18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 56 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:56
Był sobie motocyklista
o................9 • 2011-09-07, 17:08
i skończyl tak jak sie domyślacie




Zgłoś
Avatar
marcinsud 2011-09-09, 20:34 3
artiee napisał/a:

Na drugim filmiku ewidentna wina motocyklisty, bo:

- nie wyprzedza się z prawej
- nie wciska się na drugiego na tym samym pasie, trzeba czekać. To że się ma wąski pojazd nie upoważnia do wciskania się jak chuj w dupę.
- w żadnym wypadku kierowca auta nie mógł się spodziewać pierdolca na motorze.

Na pierwszym zresztą też, bo chyba nie sarenki. Nie musiał tak zapierdalać, a łokci i kolan by se nie starł.



Nie pierdol!
Zgłoś
Avatar
Bubles 2011-09-09, 21:29 3
marcinsud idealnie to podsumował.

Tylko wy puszkarze uważacie że jak stoicie na pasie to jest cały wasz...
A tu zonk. Mamy prawo przejeżdżać pomiędzy wami. Motocyklista na 2 filmiku wymijał tak jak należy. A że typ zapuszkowany jest ślepy i nie wie do czego służy lusterko - efekt widać.

cjo napisał/a:

@Up
Masz rację, tylko on go specjalnie zablokował, nie chciał wjechać na prawy pas
Ewidentnie chciał go upierdolić, i dobrze !
Wkurwia mnie to, jak się te kutongi pchają na przód zamiast stać jak każdy w korku



Jak to przeczytałem... Mamy prawo Cię wyminąć, a Ty możesz jedynie się zesrać w majty. A jak mnie zablokujesz i na Ciebie wpadnę, Twoja wina.
Teraz wiem czemu niektórzy motocykliści wyłamują wam lusterka...

artiee napisał/a:

Zacznij Ty przestrzegać i nie jeździj między samochodami, potem dopiero proś kogoś o przestrzeganie przepisów.



Hipokryta wać Pan jest... Znamy przepisy, Ty nie znasz. Dojrzej emocjonalnie żeby to info do Ciebie doszło "Ty nie znasz przepisów"

Tak więc artiee, cjo. Jeśli macie chociaż troszkę klasy, powinniście przeprosić za usilne pierdolenie głupot.
Zgłoś
Avatar
artiee 2011-09-10, 12:42
Ta gazeta pierdoli, nie można wyprzedzać tak jak na filmiku ! Nie wiem z jakiej gazety jest to wycięte, pewnie z Faktu. To są bzdury.

Oczywiście może wyprzedzać z prawej strony o ile ma WOLNY pas. On nie miał
Zgłoś
Avatar
marcinsud 2011-09-10, 18:16
@artiee Byś przeczytał co tam jest napisane to byś wiedział co to za gazeta

Poza tym tutaj masz przepisy
www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/dzial2.html

nigdzie nie jest napisane, że nie wolno wyprzedzać w ramach tego samego pasa ruchu, za to jest napisane że jadąc samochodem musisz jechać maksymalnie przy prawej stronie twojego pasa ruchu. Jeśli byś tak stał w korku nie żadnego problemu by motocykl przejechał koło twojego auta bez przecinania linii rozdzielającej pasy. Dokonując takiego manewru mogę pojazd znajdujący się na lewym pasie wyprzedzić z jego prawej strony o ile oba pasy służą do jazdy w tym samym kierunku. Powiem więcej od 1 kwietnia masz obowiązek przepuszczania rowerów w korku.

Możemy dyskutować dalej jak wskażesz dokładnie w którym miejscu jest napisane, że nie mogę w ten sposób wyprzedzić kogoś.

Masz jeszcze lekturę jak to się robi w kulturalnych miastach
moto.pl/MotoPL/1,90109,9663648.html
Zgłoś
Avatar
bakbaabarbaobalba 2011-09-12, 8:26
@artiee
Widzę, że jako stereotypowy polak wszystkich również traktujesz stereotypowo. Nie znasz mnie, nie wiesz jak jeżdżę, a mimo to w Twoich Andrzejowych oczach jestem samobójcą, bo mam motór. Wyobraź sobie sytuację, gdy jedziesz do pracy swoim matizem szeroką jednokierunkową drogą, przed Tobą jedzie L-ka 20km/h, co robisz? Bez zastanowienia ją wyprzedzasz i spokojnie jedziesz dalej do reala na ochrone. Wg przepisów podczas wyprzedzania na wspólnym pasie nie trzeba tego nawet sygnalizować.

Co do stania w korku: bez jaj! to tak jakbym zabraniał Ci jeździć samochodem w zimie, bo ja też nie mogę.
Zgłoś
Avatar
Azazel91 2011-09-12, 10:16
Teoretycznie można wyprzedzać tym samym pasem - szczególnie na jednokierunkowych drogach gdzie jest zazwyczaj szerzej. Niemniej jednak można to robić tylko gdy jest na to miejsce!jadąc spokojnie swoim pasem nie będę co kilka sekund (może raczej częściej jak zapierdalacie 200km/h) patrzył w lusterka ze zdenerwowaniem czy na pewno zrobię miejsce motocykliście. W korku sobie wyprzedzajcie jak możecie, a jak nie możecie bo ktoś stanął za blisko kogoś to nie macie o co się spinać. Tylko zastanówcie się czy w korku też można zapierdalać. I czy dobrze jest wyprzedzać między dwoma rozpędzonymi samochodami. Gazetka przytoczona wyżej to dobry śmiech.
Zgłoś
Avatar
marcinsud 2011-09-13, 2:37
@Azazel91 W takim razie cały twój post to dobry śmiech bo napisałeś w nim dokładnie to samo co w tej gazetce jest napisane.

Rozmawiamy tu o 'przepychaniu' się w korku nikt tu nie pisze o idiotach jadących 200 km/h między autami. Nikt motocyklem w korku się nie przepycha z dużą prędkością chyba że jest kretynem i nie jest szkoda mu urwanej nogi. Rozchodzi się tu o skurwysynów którzy jeszcze specjalnie zajadą, bo im gul skacze, że ktoś może przejechać jak oni stoją, a się wkurwiają bo na klimie oszczędzili i się smażą w puszce. To samo widać w relacji samochód - samochód jak jest korek i dwie drogi się zbiegają w jedną, w normalnych krajach jest ruch suwakowy (raz wjeżdża auto z jednej raz z drugiej) u nas dżungla i wszyscy udają, że nie widzą nic poza maską swego auta - dużo lepiej niż w rosji nie jest.
Zgłoś
Avatar
Azazel91 2011-09-15, 8:53
@up

To jest stary zawiść. Ja tam motorki puszczam, jak mogę to nawet zjadę, czasami można naprawdę piękne maszynki zobaczyć.
Tak, ja zgadzam się z Tobą tylko zwracam się do tych co mówią że na 2 filmiku motor wyprzedza dobrze. No jednak nie do końca. Jakby ten sznur samochodów stał lub się wlókł to ok, ale też wtedy wolniej, zawsze trzeba sobie zostawić czas na reakcję. Nie bronię kierowcy tego samochodu, o nie, zrobił straszny syf, ale powinien typ wyprzedzając pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.
Zgłoś