18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne


Cytat:

Telewizja Al Jazeera England zrealizowała w Bytomiu materiał dotyczący stałej emigracji ludności z tego miasta, a co za tym idzie, jego powolnego upadku. Materiał dotyczył przede wszystkim tego, jak na przestrzeni ostatnich kilku lat ubyło ludności w Bytomiu (jak wskazuje Al Jazeera w ciągu ok. 20 lat z miasta ubyło około 50 tys. osób), która w większości wyemigrowała. Jak podkreśla reporter arabskiej telewizji Jim Friend, w Bytomiu mieszkają coraz starsi ludzie, którzy umierają, a nie rodzi się zbyt wiele dzieci. W materiale wypowiedział się Robert Krzysztofik z Uniwersytetu Śląskiego, który niedawno opublikował materiał wyludnianiu się Bytomia i Sosnowca.



Źródło: KLIK!
Zgłoś
Avatar
Halibut 2015-04-13, 13:22 1
darkfurby napisał/a:


No właśnie. I teraz dochodzimy do momentu branży. Jeżeli nie możesz znaleźć pracy w branży to zmieniasz branżę, ja stwierdziłem, że nie ma sensu dalej ciągnąć ekonomii bo po prostu po niej bym pracował dalej za 2 tysiące. Wiadomo nie jest łatwo, ja zanim podjąłem studia podyplomowe, to zrobiłem w prywatnej firmie w Warszawie kurs 3 dniowy SQL i zapłaciłem za niego 1500zł, później studia 2 semestry 5000zł (też w Warszawie bo u nas na Warmii i Mazurach takich studiów nie ma), drogo, dużo wyrzeczeń, ale było warto teraz mam dobrą pracę i została mi magisterka, oczywiście informatyka. Trzeba trochę pokombinować a na pewno da się znaleźć lepszą pracę.



Czyli uważasz, że jakby każdy został informatykiem to by w tym kraju było lepiej niż w Singapurze? Po prostu zawód informatyka by się zdeprecjonował i tyle. Jakieś 20 lat temu to samo było ze specjalistami od PR, gówno robili a zarabiali ogromne pieniądze jak na swoje czasy. Kilka lat później większość albo pracowała na magazynach za 1500 brutto albo teraz siedzi na magazynie ale w Anglii. To samo było z inżynierami każdej dziedziny (mechanicy, elektrycy, elektronicy) parę lat temu zarabiali bardzo dużo a teraz płaczą o bezpłatne staże. To samo będzie z informatykami. SQL to prościzna, bazy danych można pojąć bardzo szybko jak lud się na nie rzuci to skończysz na magazynie za 1500 albo na magazynie w Niemczech.

Problem jest gdzie indziej. Problem jest w systemie i w głowach tych jebanych ludzi. Dla typowego jebanego biedaka cebulaka życie to zapierdalanie 8h dziennie w fabryce, związek zawodowy i od czasu do czasu wczasy. Powiedz mu, że może być lepiej to cie zwyzywa i zagłosuje na Bronka albo kurwa jakiegoś Dudę.
Zgłoś
Avatar
wilkoala 2015-04-13, 13:34 1
darkfurby 100%

No może 90% ,bo czasem ciężko zorientować się w jakim kierunku opłaca się iść.
Ale popieram fakt że w Polsce perspektywy są zdecydowanie lepsze jeśli celujesz wyżej niż menadzer od 5 chłopa na zmywaku w GB.
Tam zawsze pozostanie się śmieciowatym ,nawet jeśli sam starasz się uważać za lepszego.
Zgłoś
Avatar
revelsat 2015-04-13, 13:47
chciałem zauważyć że Al Jazeera to jedyne dzisiaj w (angielskiej, ale w polsce tez jest dostepne) telewizji żródło innormacji bez przekłamań i unikania niwygodnych tematów. a że się wychodzi jednak z ciapaklandu i nazwę ma jaką ma...
nie zmienia to faktu że zamiast oglądać/czytać na stronach bbc czy itv lepiej zajrzec na al jazeere
Zgłoś
Avatar
Gr00baz 2015-04-13, 16:43
@ęty Jesteś debilem. No niestety inaczej ciebie nazwać się nie da. Łykaj dalej to polskie gówno i dawaj sobie wmawiać jak to fajnie jest w polsce i jak dobrze się rozwijamy.

Kurwa mać ęty-ty dobrze prawisz natomiast Darkfurby jest jebanym przychlastem. Przepraszam najmocniej za pomyłkę obiecuję poprawę i prosze o rozgrzeszenie.
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2015-04-13, 16:46
Cytat:

Co kurwa, te jebane ścierwa już szykują desant na polskie ziemie i robią rozpoznanie gdzie zacząć swoją gównianą plagę?



Jebane ścierwa to zarządzały tymi terenami po wypędzeniu Niemców. polactwo to plaga, która potrafi zasiedlić jakiś teren, doprowadzić go do ruiny gospodarczej i ekologicznej, a potem spierdolić na inne, żyźniejsze ziemie. Naprawdę sądzisz, że "jebane ścierwa" zechcą zagarnąć wasz kurwidołek? Po co mieliby to robić? Jeśli jest u was coś, co ich interesuje, to są to wasze siostry i dziewczyny, które i tak same do nich pojadą po porcję arabskiej czekolady prosto z dystrybutora.
Zgłoś
Avatar
meier 2015-04-13, 21:04
nie kazdy musi byc jebanym programistą czy innym "informatykiem", spawacze też są potrzebni. I teraz powiedz mi jeden z drugim dlaczego czlowiek ktory pracując w polsce zarobi przykładowo 3tyś na rękę a robiąc dokladnie tą samą prace w anglistanie bedzie miał 2tys funtów miałby zostac w kraju? Dla mnie rachunek byłby prosty. Tam zarobię wiecej, panstwo mnie nie okrada (wieksza kwota wolna od podatku) i robiąc gównianą robotę w ciągu paru miesiecy mozna odłożyć, kupic sobie fure i normalnie życ, zalożyc rodzinę bez stresu, ze braknie na jedzenia dla dziecka.
Zgłoś
Avatar
Prescot 2015-04-13, 22:18
Szczota napisał/a:

Co kurwa, te jebane ścierwa już szykują desant na polskie ziemie i robią rozpoznanie gdzie zacząć swoją gównianą plagę?



Tak, a wam polaczkom zostało płakanie albo krzyczenie na forach
Zgłoś
Avatar
dominator76 2015-04-13, 22:53
a kto nas obroni przed ciaptymi albo kacapami Tusk,bronek,miller czy jarek? Pierwsi spierdolą...Trza tą Elite wyrzucić wszyscy na wybory im wiecej ludiz pojdzie tym mniej kantów mozna zrobić
Zgłoś
Avatar
darkfurby 2015-04-14, 2:07
Gr00baz napisał/a:

@ęty Jesteś debilem. No niestety inaczej ciebie nazwać się nie da. Łykaj dalej to polskie gówno i dawaj sobie wmawiać jak to fajnie jest w polsce i jak dobrze się rozwijamy.

Kurwa mać ęty-ty dobrze prawisz natomiast Darkfurby jest jebanym przychlastem. Przepraszam najmocniej za pomyłkę obiecuję poprawę i prosze o rozgrzeszenie.



Torby spakowane? Bo talerze się same nie umyją! Angielskie fiuty czekają na ssanie! Tylko pamiętaj przed wyjechaniem oddać Polskie obywatelstwo Ty zdradziecka szujo
Zgłoś
Avatar
PRAVDA 2015-04-14, 3:42
BongMan napisał/a:

Bytom to najbrzydsze, najbardziej wyniszczone, sypiące się, szare, smutne i przyprawiające o depresję miasto jakie widziałem. Nie wiem czy nie byłoby lepiej jakby zrównali wszystko z ziemią i zaczęli od nowa.

Taaa... ostatnio jechałem przez to zadupie zagłębiowskie jakim jest Sosnowiec, wszystko rozkopane rozdupione, bo dopiero teraz wam tam kanalizację robią, żebyście nie musieli już srać do wiaderek i wyrzucać przez okno.
Zgłoś
Avatar
callantin 2015-04-14, 13:03
Bytom kur** kto by chciał tam mieszkać?
Zgłoś
Avatar
homer700 2015-04-15, 2:08
@darkfurby też spierdalam z tego kraju, i pozabieram tyle osób ile będę mógł, coś z tym zrobisz? Będziesz wyzywał od zdrajców? Skoro tam się lepiej żyje to ja grzecznie pierdolę ten kraj za to że sprawia ludziom taką przykrość, daje 10 lat jak połowa młodych polaków (bez bogatych rodziców) zniknie z tego kraju, mam nadzieje że tan kraj w końcu zrozumie jakie debila nami rządzą. Ale wtedy będę to czytał w jakimś Angielskim albo Australijskim piśmie, wybacz Polsko, tu się urodziłem, ale ponownie rząd polaków robaków zniszczył ciebie doszczętnie.
Zgłoś
Avatar
wilkoala 2015-04-15, 21:39
Tak ,tak poczekajcie.
Wyjedziecie ,znajdziecie prace i założycie rodzinę.
Minie jakiś czas ,może nawet będziecie się uważać za zarozumiałych angoli ,a potem koniunktura spadnie i tam (za dużo muslimskich dzieci+kultura miłośników własnej płci).
UE się rozpadnie ,tym co mają dzieci może pozwolą zostać a reszta wypad do swojego kurwidołka.
A potem zaczną wybuchać bomby.
Już wybuchają.
Zgłoś
Avatar
o................n 2015-04-24, 14:43
Studia za granicą mogą zapewnić wam godne warunki. Po studiach w Polsce znajdziecie pracę w zawodzie w UK owszem, ale i tak będziecie dostawać mniej. Najlepiej iść na studia w UK, szlifować język i uczyć się pilnie. Po 5 latach możecie ubiegać się o paszport, a i dyplom brytyjski zawsze będzie przed polskim.

Największym problemem jest to, że nie bierzecie mechatroniki po angielsku, a po polsku. Potem o wiele trudniej będzie wam utrzymać się w Anglii jako inżynier bez perfekcyjnej znajomości technicznego angielskiego.

A największym waszym błędem jest to, że nie uczycie język niemiecki, bo to właśnie w Niemczech potrzeba najwięcej tych słynnych absolwentów politechniki.

A darkfurby trochę racji ma, bo rzeczywiście, większość co wyjechała do Anglii zapierdala za grosze w bardzo ciężkiej pracy, a nic lepszego nie dostaną, bo nawet po polsku nie potrafią się wysławiać. W przeliczeniu dostawaliby w Polsce te same pieniądze, ponieważ oni w chuj chleją i palą, a to zjada duży % ich pensji. Tak jak oni żyją w UK równie dobrze mogliby żyć w Polsce.

Halibut, już nie pierdol. Sprawdź sobie ile po 2007 straciło na kryzysie UK i jak daleko im do osiągnięcia poziomu sprzed kryzysu. W porównianiu z nimi Polska bardzo ładnie się obroniła i odbudowała.
Zgłoś
Avatar
sytuacjaaa 2021-09-24, 4:50
darkfurby napisał/a:

A ja nie rozumiem tych pizd co wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu pracy. Polska jest krajem rozwijającym się i żeby dobrze zarabiać trzeba się na czymś znać, niestety nie mamy potężnego socjalu jak w krajach zachodnich ale naprawdę nie jest źle! Mieszkałem w małym mieście na Warmii i mazurach, pracowałem za 2 tysiące złotych netto, skończyłem ekonomię a wylądowałem w dziale IT w banku. Stwierdziłem, że trzeba się rozwinąć w tym kierunku i nic nie przeszkodziło mi w tym, żeby iść na podyplomówkę z baz danych w Warszawie, mając licencjat ekonomiczny. Zostały mi jeszcze 4 zjazdy na studia a już znalazłem pracę w innym banku za dwa razy większe pieniądze. Ludzie ogarnijcie się, w Anglii nie będziecie zarabiać więcej jak 1500 funtów, nikt wam nie da awansu, będziecie robakami za granicą, każdemu odradzam. Ja natomiast pracowałem w Danii, po miesiącu czasu zarobiłem w przeliczeniu na Polskie jakieś 10 tysięcy złotych. Nie miałem większych opłat więc jakieś 8 tysięcy przywiozłem do domu ale gdybym musiał sam za wszystko zapłacić to bym chyba nawet z 2 tysięcy złotych nie przywiózł.
Przestańcie się kurwa jebane robaki poniżać, nie wyjeżdżajcie i zacznijcie od jakiejś chujowej roboty ale róbcie w między czasie studia, kursy, szkolenia, jak nie czujecie się na siłach to na spawacza albo na kierowce wózka widłowego a jak sądzicie, że sobie dacie rade z trudniejszymi rzeczami to na grafika komputerowego, na programiste JAVA, ja pierdole miliard opcji do wyboru.



W punkt!!!!!! Jedzie taki właśnie tuman za granicę i tam klepie biedę tylko, że na ciut lepszym poziomie. Mam znajomego co z 10 lat w UK siedział. W jakich dresach pojechał w takich wrócił, poważnie. Tyle lat tam pracował a zaczął budowę domu w pl 3 lata temu i nawet strop nie zalany. Chuj wielki zarobił.
Zgłoś